PDA

Zobacz pełną wersję : Podczas instalacji komp się wyłączył



ccaarllos
30.05.12, 20:19
Witam.
Podczas instalacji Androida wyłączył się komputer i teraz na ekranie mojego HTC HD2 wyświetla się napis "Software update failed! Please try again" I nie wiem co z tym teraz zrobić ;/ Po podpięciu telefonu do kompa nie jest wykrywany. Nie ukrywam że jest to pierwsza moja przygoda z HTC i nie wszystko może być dla mnie zrozumiałe. Więc prosił bym najlepiej jakiś trutorial który krok po kroku pokazał mi co jak zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc.

MatrixSTR
30.05.12, 22:39
Co dokładniej robiłeś w momencie wyłączenia się komputera?

ccaarllos
31.05.12, 00:24
Nic nie robiłem, był spadek napięcia, zabrakło na chwilę prądu i komp się wyłączył. Jest jakaś możliwość żeby przywrócić Windowsa Mobile ??

KurczaQ
31.05.12, 00:53
Komunikat złego wgrania Radio Romu, wgraj go jeszcze raz i zrób task29, następnie w graj win mob ;)

MatrixSTR
31.05.12, 01:20
Chodziło mi o to co w tym momencie wgrywałeś na telefon.

ccaarllos
05.06.12, 08:53
Ok zrobiłem task29, wgrałem radio 2.15.50.14 HSPL2 2.08HSPL i najnowszy rom ze strony sunnysoft 3.14. Telefon się uruchamia, widows się ładuje wszystko śmiga, ale mam teraz inny problem bo telefon się restartuje co jakiś czas. A mianowicie czasami chodzi parę godzin i np. włączę aparat lub inną obojętną funkcję i telefon robi restart. Ale jak już zrobi ten pierwszy restart to robi to co chwilę, załaduje się windows zobacze pulpit i restart lub nawet po włączeniu jak tylko się pokaże biały ekran i logo htc to też potrafi się kilka razy zrestartować. I to dziwne bo jak wyciągnę baterię na kilka godzin i włożę z powrotem to telefon włącza się i działa bez problemu przez jakiś czas. Wrzuciłem HSPL2 1.66HSPL żeby zobaczyć czy coś to da ale żadnej różnicy. Kilka razy robiłem całą wyżej opisaną procedurę ale żadnej różnicy. W poście umieszczam zdjęcie systemu, może ktoś coś zobaczy jakieś niezgodności. A jeszcze nie mogę zainstalować spolszczenia, przy próbie instalacji wyskakuje jakiś błąd programu i się zamyka instalator.
Jeśli jest ktoś w stanie to proszę podać po kolei co instalować i jaką konkretnie wersję żeby było dobrze.
Z góry bardzo dziękuję.

Viewing image EGFp.jpg - Wgraj zdjęcia na HtcClub.pl (http://pliki.htcclub.pl/?v=EGFp.jpg)

MatrixSTR
05.06.12, 15:47
Spróbuj może wgrać jakiś inny ROM, może to coś pomoże.

ccaarllos
05.06.12, 17:30
Wrzuciłem wersję ROM_Leo_HTC_WWE_EastEurope_1-66 ale dalej to samo, tylko nie wiem czy radio jest dobre do tej wersji ROM. Jakie dobrać żeby było dobrze??

KurczaQ
05.06.12, 18:03
Najlepiej T-Mobile, to znaczy to:

http://www.tinyurl.pl/?7XxBfLR4

ghost_
05.06.12, 18:12
I z tego względu ja zawsze staram się robić update/fresh install albo z karty SD albo z laptopa gdzie mam w razie czego baterię.

Raz mi się podobny myk przydarzył ale na całkowicie innym telefonie (stare dobre czasy symbiana :D) i od tego czasu tylko laptop albo komp z dobrym UPS.

ccaarllos
05.06.12, 18:26
Na samym początku robiłem task29 i to Radio Leo 2.15.50.14 i tak się krzaczyło ;/ A jaki Rom do tego Radia jest odpowiedni i HSDPL?? Czy to nie ma znaczenia?? Może lepiej z karty zrobić update niż z kompa?? Możliwe jest żeby się przegrzewał i dla tego się restartuje jak w kompie procek który osiągnie za wysoką temperaturę?? Czy jest to możliwe przez złe radio lub coś innego??

ghost_
05.06.12, 19:03
Tylko i wyłącznie jeżeli będziesz próbował flashnąć rzeczy nie przeznaczone do HD2.

Proponuję skorzystać z HD2 Toolkit, gdzie wszystko jest skomasowane (repartycje, magldr/clk, task29, radio).

Ja jak instalowałem bootloadera to miałem problem z radiem 2.15.50.14 - magldr nie chciał się na niego zainstalować - musiałem downgrade na obojętnie jakie radio i wtedy wchodził, później update do 2.15.50.14.

kiler73
05.06.12, 19:58
Witam.Doradzałbym wgranie jakiegoś gotowanego romu moim zdaniem są owiele stabilniejsze.

ccaarllos
06.06.12, 11:42
Sprawdziłem na stonie mój nr PN
PN: 99HJY005-00
Part Description :SKU,HTC,English-WWE,GENERIC,E.EU,
EastEurope bez brandingu (nasz)
I wychodzi na to że nie jest brandowany i nie muszę instalować HSDPL??? Czy to nie ma znaczenia?

Vinrael
07.06.12, 01:24
Kur*a mać. Człowieku. Po pierwsze nie hsdpl a HSPL. Po drugie musisz to wgrać jak tylko chcesz sam wgrać system. Na dodatek telefony HD2 na rynek polski praktycznie nie były brandowane (raptem około 100 sztuk) a nawet jeśli, to brand nie ma nic do tego! Po prostu to wgrywasz, później radio, następnie sam system. Chicken zrobił dobry poradnik - skorzystaj z niego i straszy każdy system.