PDA

Zobacz pełną wersję : grzanie się podczas korzystania z internetu



krzysiek
02.06.12, 20:32
witam

zmieniłem dzisiaj system z WP6.5 na Androida [16 MAY 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2 RC2 v3.8.3[2.3.7][A2SD+][tytung r14] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951) i mam problem mianowicie podczas korzystania z internetu telefon bardzo się grzeje w dolnej części (od spodu na wysokości przycisku "zielonej słuchawki") i jest problem z połączeniem internetowym (wcześniej nie korzystałem z internetu także nie jestem w stanie stwierdzić czy to wina oprogramowania, jednak nie miałem takich problemów nawet podczas długich rozmów) ps. wydaje mi się również, że jest problem z zasiegiem (w miejscach gdzie miałem zasięg hsdpa w wysokosci 4-5 kresek teraz jest hsdpa ale bez bez kresek lub z jedną, może to to po prostu inna skala w WP a androidem? )

pozdrawiam

KurczaQ
02.06.12, 20:51
Musisz ustawić ROM poprawnie, tryb sieci na Gsm ;) a co do grzania -ustaw procesor poprawnie i pobór prądu ;) tzn napięcie i będzie chodził dobrze, polecam Dorimanx

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

krzysiek
02.06.12, 23:32
witam

ponieważ androida "używam" dopiero od kilku godzin (i jestem w tym temacie jasno zielony) nie wiem jak mam ustawić rom poprawnie, gdzie mam ustawic procesor i pobór prądu?, zainstalowałem current widzet i tak po instalacji prąd był ok 214mA, napiecie cos ok 3,6(cos)V temperatura 33'C, po "uśpieniu" telefonu odczekaniu kilku minut i sprawdzeniu prąd był 4mA, napiecie ok 3,74V temperatura 27'C. Zainstalowałem karnel dorimanx (jednak nadal nie wiem co to jest ;) ) i tak prad 5mA, napiecie 3,76V, temperatura 30'C, i cos w procentach 30%.
ps. jak ustawie tryb sieci na gsm to nie będę miał 3G (dobrze rozumiem? ). instalują androida nastawiłem się na korzystanie z dobrodziejstw internetu także nie ukrywam że zależy mi na szybkim połączeniu.

pozdrawiam
krzysiek

KurczaQ
03.06.12, 12:46
Napiszę dzisiaj Tutorial jak skonfigurować nowy rom ;)

KurczaQ
03.06.12, 15:27
Tak więc na wstępie ustaw tryb sieci zależnie od twojego zasięgu w miejscu zamieszkania, w słabym Gsm a w mieście ustaw zmienny z preferowanym gsm

Następnie zajrzyj do Cyanogenmod settings i w intefrace ustaw efekt przewijania na odbicie i poswiata a waga obiektu na lekki -fajny efekt :P
W ustawieniach blokady ustaw blokadę jaką chcesz ;)
W ustawieniach wydajności ustaw profil ma odermand i taktowanie na 1.1ghz

To powinno pomóc, dodatkowo polecam wgrać kernel Dorimanx lub od razu jego rom -jest bardzo oszczędny przy czym szybki

Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2

krzysiek
03.06.12, 21:32
witam

dzięki KurczaQ, wgrałem kernel Dorimanx, poustawiałem to o czym pisałeś, jednak taktowanie na 1.1ghz? nie mam takiej opcji mam minimalna czestotliwość cpu i maksymalna, max. ustawioną mam na 998mhz, (najbliższa do 1,1ghz jest 1113mhz) a minimalna ustawiona na 245mhz)

pozdrawiam

KurczaQ
03.06.12, 22:23
Minimalna musi być jak najniższa - jest to stan nie używania telefonu, a max to największe obciążenie, daj 1113 mhz i będzie baja

Wysyłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk 2