PDA

Zobacz pełną wersję : wskaźnik zasięgu?



krzysiek
05.06.12, 22:10
witam

zainstalowałem androida na hd2 i mam problem z zasięgiem. Mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat mianowicie: wskaźnik zasięgu (cztery kreski ) czasami świeci na zielona, jasno szaro lub ciemno szaro, domyślam się że ciemno szary to brak zasięgu natomiast co oznaczają kolory jasnoszary i zielony?, bo literka R oznacza że jestem w roamingu, transmisja dany to literka H lub E ze strzałkami kiedy dane są wysyłane lub odbierane świecą odpowiednie strzałki - to już ustaliłem natomiast tak jak wspomniałem nie wiem co oznaczają kolory zasięgu
aha jeszcze jedno pytanko ta mala literka H lub E przy strzałkach oznacza że jestem w zasięgu transmisji danych czy że jestem połączony z netem?

pozdrawiam
krzysiek

MatrixSTR
05.06.12, 22:26
Ciemny szary-brak zasięgu
Jasny szary-jesteś w zasięgu
Zielony- w niektórych ROMach oznacza że jesteś połączony z internetem

Ikonka z literkami i strzałkami oznacza że w danym momencie masz włączoną transmisję danych. H to HSDPA, E oznacza EDGE.

krzysiek
05.06.12, 22:41
i wszystko jasne
dzięki

Puku88
07.06.12, 13:39
a ja mam pytanie dotyczące zasięgu WIFI otoż mam w domu router tp linka gdzie spie dzieli mnie cięka sciana na lapku mam full zasięg na SE xperia x10 to samo a na htc wgl da sie to jakoś ogarnąc polepszyć ?

kasier
07.06.12, 14:01
Niestety ale na hd2, wifi to była dla mnie bolączka miałem podobny problem i nie znalazłem rozwiązania

Puku88
07.06.12, 14:09
no jednym słowem tragedia na codzienn uzywam sporo internetu mając pakiet nawet wykupiony to nie poraża szybkoscia ;//
Ogolnie raz trafilem gdzieś na forum ze można popróbować z radiami ale czy to prawda to nie wiem

kasier
07.06.12, 16:17
zmieniałem u mnie radia i na każdym problem pozostawał ten sam, różnicy nie widziałem, teraz jak mam evo 3d wszystko śmiga ładnie

Puku88
10.06.12, 12:05
własnie zauważyłem ze nic nie daje .. zmieniałem radia i wgl i nic nie daje nawet stojąc przy routerze przy antenie na telefonie nie mam full zasieguu ;/; (

MatrixSTR
10.06.12, 16:18
Może masz coś z Anteną w telefonie? U mnie siedząc w kuchni mam 2 kreski spokojnie, mimo że router jest na drugim piętrze, a kuchnia na parterze.

kasier
10.06.12, 16:46
Wszystko zależy też od anteny na rutku :D, ale będąc tak blisko to dziwne,

Puku88
11.06.12, 12:26
no mam router z tp linka antena 5 dBi