PDA

Zobacz pełną wersję : Niska jakość dzwięku z tylnego głośnika



ocelot
22.12.10, 13:23
Mam problem z bardzo niską jakością dźwięku z tylnego głośnika. Jeśli włączę np. jakiś utwór muzyczny to da się słuchać max na 1/3 mocy wyżej po prostu słychać trzeszczenie. Co to może być. Dodam jeszcze że nic przy dźwięku nie majstrowałem, jest wszystko ustawione tak jak było od nowości.

bartass127
22.12.10, 19:15
to należy do spraw hardware, moze poszukaj w necie coś o tym...

ArturN
22.12.10, 22:34
pozostaje ci serwis. Prawdopodobnie telefon ma głośnik uszkodzony, nie powiniem charczeć

kasier
23.12.10, 01:57
a jaki masz rom? 3.14?

ArturN
23.12.10, 08:11
jaki by nie był rom to i to tak głośnik nie powienien charczeć. rom nie ma tu znaczenia

kasier
23.12.10, 11:36
No może i tak ale np. u mnie było dobrze na 1.66 a po zmianie romu na 3.14 zmieniła się kontrola dźwięku, na 1.66 minimalna głośność była ciszej niż minimalna głośność na 3.14, co automatycznie powoduje że max jest naprawdę głośny, u siebie dokładnie tego nie sprawdzałem bo nie używam tak głośno

Smogg
23.12.10, 11:51
Ale to bez względu na głośność (czy "głośniejszy rom", czy "cichszy") nie powinno charczeć przy ustawieniu max ;)

Ja bym jednak najpierw spróbował innego playera, najlepiej jakiegoś z equalizerem - może np. ten, z którego korzystasz źle coś obsługuje... u mnie WMP też nie daje najładniejszych dźwięków ;) Equalizer natomiast pozwoli Ci chociaż orientacyjnie sprawdzić, na których tonach (wysokich/niskich) problem trzeszczenia się pojawia i robi się uciążliwy (chyba, że będzie to ogólnie wszystko - wtedy skorzystaj z rady ArturaN ;))

Czy kiedy podepniesz słuchawki, dźwięk robi się znośny bez względu na głośność?

ocelot
23.12.10, 13:10
Na słuchawkach dźwięk jest elegancki, a charczy na tonach niskich jak i wysokich. Romu jeszcze nie zmieniałem, bo właśnie obawiałem się, że będę musiał oddać go na gwarancję więc rom jest oryginał era

bartass127
23.12.10, 20:31
noo, czyli wychodzi na to, że to hardware.
Jak wspominał @ArturN, serwis

ewelina4477
08.02.13, 00:20
Mam ten sam problem a mianowicie jak ktos do mnie dzwoni a jestem w drugim pomieszczeniu to nie słysze dzwonka, gdy odtwarzam muzyke z tel tez cicho gra natomist przez słuchawki jakosc jest na bardzo wysokim poziomie. Tel trafił do serwisu wymienili jakies 2 rzeczy i wgrali nowe oprogramowanie ale to nic nie zmieniło nadal cicho słychac. Macie jakies pomysły co moge jescze zrobic zeby to podgłosic?????? Zaznaczam ze w ustwaieniach mam dzwieki na max.