PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót do oryginalnego ROMu - problem :(



kon0pp13
19.06.12, 14:30
Tak więc, wiem że było 1000 dyskusji na ten temat, staram się rozwiązać mój problem już od paru ładnych godzin, i nie daje sobie rady, mimo przeczytania chyba wszystkich tematów. Otóż, chciałbym wrócić do stockowego romu, czyli windowsa o ile się nie myle. Zrobiłem Task29, tak że teraz nie mam już żadnego systemu, i ściągnałem, zmieniłem nazwe (leoimg.nbh), oraz skopiowałem na telefon oryginalny rom. Po włączeniu bootloadera (Vol- i czerwona słuchawa), pojawią mi się 4 paski kolorowe, i szary ekran, który powinien się pojawić do instalacji, pojawia się tylko przez sekundę i znowu wraca obraz bootloadera. Bardzo proszę o pomoc, bo sam nie daje już rady. Karte sformatowałem Fat32, nie ma możliwości, aby była uszkodzona, bo próbowałem na dwóch kartach. Mogę użyc programu Task29, albo zmienić ten cały HSPL, tylko nie bardzo wiem, co mam zrobić... z góry dzięki za pomoc.

Vinrael
19.06.12, 15:20
Spróbuj wgrać z poziomu komputera.
1. Podłączasz telefon do komputera w trybie bootloadera
2. Na komputerze włączasz plik wykonywalny .exe który można znaleźć w paczce z pobranym Windowsem
3. Podążasz za instrukcjami.

kon0pp13
19.06.12, 15:43
Jesteś super :) pomogło! a czy to oznacza, że po instalacji z .exe mogę z powodzeniem oddac mojego leo do serwisu plusa, i gwarancja nadal będzie obowiązywać? :)

Bo ogólnie mam taki problem, że chciałem wrócić do oryginalnego ROMu, bo dotyk wyświetlacza mi nawalał, a wiedziałem, że przy wgraniu HSPL, gwarancje można sobie ... wsadzić. Teraz niby, wróciłem do stockowego ROMu, ale z kolei dotyk w ogóle nie działa :( nawet kodu pin nie moge wpisać. Więc pytam, czy przejdzie jak powiem, w Plusie, że myślałem, że moje problemy są spowodowane błędem systemu i dlatego wykonałem aktualizacje? :) z góry dzięki za odpowiedź :)

Vinrael
19.06.12, 15:57
You welcome ;) Jeśli chcesz oddać telefon do serwisu, należy wgrać specjalną wersję ROMu 1.66 - taką wersję, którą usuwa HSPL.
Znaleźć ją można tutaj: ??????? ???? KARTA- WWE_EastEurope_1-66.rar. ??????? ????????? ? ??? ??????????? ? TurboBit.net (http://hd2blog.pl/download/3mel7u9gj0t5.html)
Wgrywa się przez kartę.

kon0pp13
19.06.12, 17:43
Tyle, że widzisz, z poziomu karty nie mogę tego zainstalować, bo tak jak napisałem na początku, telefon w bootloaderze, przez sekunde zmienia tło na szare, ale zaraz wraca na te 4 kolory :( jeśli byś mógł, doradź coś jeszcze, bo teraz nawet nie mogę wklepać pinu :P a i wiesz może, ile by kosztowałaby naprawda ekranu dotykowego mniej więcej, jeśli nie dam rady wgrać tej wersji ROMu 1.66?

Aha i jaki muszę mieć HSPL, żeby wgrać ten Rom 1.66 z karty?

Już wiem, że padł mi dotyk, i muszę walczyć o odzyskanie gwarancji :P tak jak mówiłem nie powiodło mi się instalacji z kart :/ i postanowiłem zainstalować ROM 1.66 stąd: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283, a dokładniej ten World Wide English (WWE) 1.66.405.2, ale po bez problemowej instalacji, okazało się, że ROM ten nie 'odinstalował HSPL 2.08, którego mam, a podobno przez niego nie uwzgledniają reklamacji :( proszę o pomoc!

kon0pp13
20.06.12, 20:24
POmoże ktoś?

Vinrael
20.06.12, 20:53
Tamten nie może usuwać HSPL, bo jest po prostu do tego nieprzystosowany ;D
Nie widzę powodu, dla którego mogły by się dziać takie czary - ten stockowy Windows, do którego link podałem działa zawsze - niezależnie od bootloaderów, wersji Radia czy ROMu...
Wiem, że już pewne z tych rzeczy próbowałeś, jednak:
1. Spróbuj pożyczyć od kogoś kartę - najlepiej 2GB (np. mój HD2 jest wybredny i akceptuje tylko 2GB), sformatuj w FAT32, i do głównego folderu karty (nie wrzucając niczego innego!) wrzuć plik.
2. Spróbuj narzędzia HD2 Toolkit - z tego co się orientuje daje ono możliwość wgrania dowolnych wersji wszystkiego w naszym HD2 - ponowne wgranie HSPL może pomóc...

Koledzy, dopisujcie pomysły - to się musi dać naprawić w prosty sposób, więc ruszcie głowy ;)

kon0pp13
20.06.12, 22:58
Dzięki za odpowiedź :) co do pierwszego pomysłu, próbowałem już na dwóch kartach, oczywiście jutro pożycze od kolegi jeszcze jedną i spróbuje, jednak formatowałem te dwie moje na wszelkie możliwe sposoby, z różnymi jednostkami alokacyjnymi, jednak nic nie daje rady. Oczywiście oprócz leoimg.nhb, karta jest pusta. Zastanawia mnie, dlaczego bootloader tak jakby "chciał" zainstalować ten ROm, ale po sekundzie wraca do 4 kolorków i nic sie nie dzieje. Kurde, ale jestem wkurzony, od wczoraj rana cały czas nad tym siedze i nic :(
może podam pare informacji, które mogą ułatwić pomoc dla mnie :P
Mój S/N: 2LPA3078020135

Gdy włączam bootloadera (4 kolorki) wyświetla mi się:
PB81100 SS-BC
SPL-2.08.HSPL 8G XE
0x05
CotullaHSPL 0x50

Telefon oczywiście wyczyszczony TASK29, oprócz tego próbowałem formatować karte SanDiska 2GB, czyli dołączona do Leo, na różne sposoby przede wszystkim FAT32 i różne jednostki alokacji.
Stockowy ROM ściągnąłem ze strony: Stockowy Rom 1.66 WWE + spolszczenie | HTC HD2 Blog (http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/) (oczywiście, ten na karte)
Nie mam pojęcia, jakie mam Radio, i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
No i co chyba najważniejsze, instalki różnego rodzaju, z pozycji komputera działają bez zarzutu, sprawdzałem ten ROM 3.14, oraz NANDa :)
Wręcz błagam o pomoc i ozłocę osobę, która mi pomoże :D pozdrawiam!

Vinrael
20.06.12, 23:31
Spróbuj jeszcze HD2Toolkit - o co chodzi znajdziesz w poradniku od Chickena do wgrania Androida NAND - tyle, że nie wgrywasz samego Androida, tylko przez ten program wgrywasz tego właśnie Windowsa.

kon0pp13
21.06.12, 01:35
Ok, a mógłbyś dać link? :) napisze, jak wypróbuje, oby pomogło bo naprawdę, załamka

---------- Dodano 22:35 ----------

Tak więc spróbowałem połowicznie, że się tak wyraże, bo po zainstalowaniu tego programu, kliknąłem poprostu na leoimg.nbh, żeby zainstalować, bez dłuższego bawienia się, jak w poradniku, bo poprostu na razie nie bardzo wiem jak mam to zrobić z tym romem.. no i zainstalowało, tyle że ROM oczywiście został :) proszę o dalsze pomysły :( pozdrawiam!

KurczaQ
28.06.12, 20:31
Task, potem format SD i ściągnij sobie romik :) używając wtyczki w hd2toolkit wgraj rom (kliknij na instalator w komputerze i podlacz urządzenie)

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2