PDA

Zobacz pełną wersję : Android na SD , nie można zmienić Launchera



wilczur
22.06.12, 00:55
Witam, posiadam androida na karcie SD MCCM+SE+V3.4+FroyoStone+Sense

Ogólnie wszystko działa ok, ale zauwarzyłem że nie mogę od jakiegoś czasu zmienić Launchera, mam dodatkowo zainstalowany "Launcher7" no i po kliknięciu domku nie pojawia mi się menu wyboru Launchera tylko wraca zawsze do
Sense. Nawet zainstalowałem "Home Switcher", wybieram żeby L7 był jako domyślny, ale po naciśnięciu domka znowu mam Sense i jak znowu wejde w HS to Sense nadal mam jako default..

Posypał mi się system na karcie czy to wina jakichś ustawień?

Szakus
22.06.12, 14:51
Może prościej będzie zainstalować wp7 mango na nandzie, będzie na pewno szybciej działać i launcher będzie taki jak chcesz ;)

Tapnięte z EVO3d

wilczur
22.06.12, 17:59
W tym rzecz że właśnie nie chcę.. poza tym wg mnie narazie to się nie nadaje do normalnego użycia (przynajmniej dopóki w8 się nie pojawi)

Na codzień używam WM6.5, jak zajdzie potrzeba użycia androidowego programu to wtedy to odpalam z karty, a sprawa launchera wyszła przypadkiem, niby wiele mi nie przeszkadza bo to tylko było dla testu zainstalowane, ale drażni mnie że nie działa jak trzeba pomimo że jest mi właściwie niepotrzebne. Kiedyś działało ok, później samo przestało i nawet nie wiem kiedy.. chciałbym to naprawić bez konieczności przywracania andka do fabrycznych.

Jeśli już bym musiał go przywrócić to czy da się zapisać gdzieś takie rzeczy jak wygląd pulpitów?

Bo książkę mam w chmurze zsynchronizowaną więc to nie kłopot, aplikacja też powinny się same zainstalować z konta google (samoistnie czy muszę je ręcznie potem klikać?) tylko nie chce mi się na nowo ustawiać pulpitów i dzwonków..

KurczaQ
22.06.12, 21:11
W tym rzecz że właśnie nie chcę.. poza tym wg mnie narazie to się nie nadaje do normalnego użycia (przynajmniej dopóki w8 się nie pojawi)


Co ci zmieni Wp8?
Człowieku ten system od wersji Tango jest dla polaka możliwy do pełnego użytkowania- pieprzenie że kolejna wersja coś doda co pozwoli ci to użytkować jest tak cyniczne jak powiedzieć- kupię sobie HTC, ale jak dostanie nowe Sense bo teraz to syf :)
Aplikacje w WP8 będą to te same aplikacje co w WP7, tylko zmienione UI i kernel ;)

Na codzień używam WM6.5, jak zajdzie potrzeba użycia androidowego programu to wtedy to odpalam z karty

Posiadając dużą kartę pamięci możesz także postawić Androida na SD i możesz posiadać WP7.5Rev2 który posiada na dodatek świetną Mapę Nokii którą dostaniemy za darmo :)


Jeśli już bym musiał go przywrócić to czy da się zapisać gdzieś takie rzeczy jak wygląd pulpitów?
Nie, każdy Launcher posiada swoje ustawienia

Jak to ogarnąć?

Wchodzisz do zakładki Aplikacje, następnie Wszystkie i szukamy HTC Sense lub Sense (Zależy od wersji Sense), klikamy i ustawiamy wyczyść domyślne- od tej pory launcher nie będzie domyślnie podpisany do klawisza Home i wyskoczy menu wyboru :)

wilczur
22.06.12, 21:31
Nowsza wersja systemu to wg mnie jakieś usprawnienia napewno będą ale to już indywidualna sprawa, na obecną chwilę czuję że to jeszcze nie jest to czego mi potrzeba i mam nadzieję (oby nie złudną) że nowsza wersja bardziej mi przypasuje, a do premiery w urządzeniach już nie tak daleko.

Co do launchera to wielkie dzięki, podana metoda zadziałała jak powinna :D

KurczaQ
22.06.12, 21:48
Do zamknięcia, a co do WP7.6 (Tango)- masz GG, masz Facebooka, ogólnie wszystko :P coraz więcej gier wychodzi :) spróbuj sobie Tango :D