PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja ROMU przy niedziałającym dotyku.



michal.115
02.08.12, 18:59
Witam.
Kurde zły dział, proszę o przeniesienie, a nie widzę nigdzie możliwości usunięcia wątku.
Posiadam telefon HTC HD2 z wgranym androidem (wersji nie podam, ponieważ nie pamiętam dokładnie, ale coś w okolicy 2.2 a nie ma teraz jak sprawdzić). W pewny piękny dzień padł dotyk. Szansa 50/50 że to wina androida. Tylko problem w tym że nigdzie nie mogę znaleźć DZIAŁAJĄCEJ i w miarę łopatologicznej instrukcji, jak wgrać coś innego (najlepiej Windows Mobile 6.5 Pro, na oryginale najpewniej to sprawdzić) za pomocą komputera (Win 7 64x). Próbowałem jakimiś aplikacjami w stylu ActiveSync, Superruu itp. Chwytałem się po prostu czego się da, ale cały czas nie wykrywa mi telefonu na kompie, a większość instrukcji jest w stylu "włącz na telefonie tryb..." itd. Jeszcze w trakcie pisania posta zaczął się resetować jak głupi (pierwszy raz coś takiego się dzieje). Panowie, proszę o pomoc w wgraniu tego nieszczęsnego systemu. I prosiłbym w miarę możliwości, oczywiście, o jakiś link do WM 6.5. Jesteście ostatnią deską ratunku, przed kasożerczym serwisem ;)

Vinrael
03.08.12, 11:19
Włączenie trybu HSPL w HD2 nie wymaga użycia ekranu dotykowego, więc nie wiem, gdzie Twój problem...

michal.115
03.08.12, 14:22
Problem w tym, że jak chcę zainstalować, choćby ze strony: Sunnysoft InterWrite language localization for HTC devices (http://firma.sunnysoft.cz/htc/?lang=en) to przy wyszukiwaniu urządzenia w trakcie instalacji pisze, że nie ma połączenia PDA z telefonem. O co w tym chodzi? Program HTC Sync wykrywa mi telefon, więc połączenie jest ok. Dodam, że pierwszy raz próbuję wgrać coś nowego do telefonu, więc pewnie robię jakiś prosty błąd.

Vinrael
03.08.12, 14:44
Włącz telefon w trybie HSPL i dopiero wtedy podłącz kabelek. Powinno wykryć przy instalacji.

michal.115
03.08.12, 17:13
Mam jeszcze jedno pytanie, Vinrael, szukam i szukam po forum podobne tematy i odszukałem temat, w którym mówisz że do MAGLDR v1.13 dobrym ROMem jest ten, który sam posiadasz. W tamtym temacie był link do niego, jednak nie do końca idzie pobrać ( przekierowuje na jakieś kiczowate strony). Jeśli miałbyś inną stronę z tym ROMem to proszę, zalinkuj, bo wujek Google nie daje rady. Link do tamtego tematu: http://htcclub.pl/42-tutoriale-faq-android/1299-instalacja-android-na-hd2-zaraz-mnie-trafi-szlag.html

EDIT: Zainstalowałem oryginalny ROM WM, ale dotyk nadal nie działa. Słyszałem o jakiś sterownikach do dotyku, że przy nieumiejętnej instalacji może nie działać. Prawda to, czy fałsz?

Vinrael
03.08.12, 19:59
Na początek spróbuj zainstalować stockowy WM 1.66 instalowany z karty - może pomoże. Jeśli jednak by nie pomogło, pozostaje serwis.