PDA

Zobacz pełną wersję : Formowanie nowej baterii



tomaszozog
20.08.12, 11:43
witam, zakupiłem nową baterię firmy Andida do mojego HTC HD2 i mam pytanie jak to w końcu jest? wymaga się formowania tej bateri czy nie? jakieś propozycje? czy poprostu włożyć nową naładować i używać telefonu? czy może np. ładować przez całą noc na wyłączonym i używać do rozładowania i tak kilkukrotnie? Są to baterie Litowo jonowe także są różne opinie na temat ich użytkowania. Każdy mówi coś innego. Czy ktoś miał już do czynienia z tą baterią tej firmy?

MatrixSTR
20.08.12, 15:42
Ja zawsze robię w ten sposób że ładuje baterię do pełna, potem czekam aż się rozładuje i po tym już normalnie. W teorii akumulatorów litowo-jonowych nie trzeba formatować, jednak to na pewno nie zaszkodzi.

Boss
26.08.12, 13:13
Naładować do pełna aż telefon nie poda, że bateria naładowana. Ładowanie przez całą noc to bzdura. Potem starać się rozładowywać do końca i ładować do pełna. Podkreślam starać się. Nie trzymać się tego jak Słowa Świętego, tylko używać telefonu normalnie. Czas okaże czy to dobra bateria. Pełną moc i sprawność bateria osiągnie po 2-3 tygodni. Wtedy wiemy ile wytrzyma telefon.