PDA

Zobacz pełną wersję : Android SD - czy warto?



ictimai
22.08.12, 22:14
Ostatnio interesowały mnie tylko NAND Androidy. Jednak po pewnych doświadczeniach (pooowolny i prądożerny Paranoid oraz lekki i długo-trzymający betrię WM Artemis) stwierdzam, że jednak chyba lepiej mieć na NAND tego właśnie Artemisa Windows Mobile - a na SD jakiegoś Androida.
Android jest jednak niezbędny bo są ostatnio różne innowacyjne aplikacje na niego a na WM nie - np. rozkład jazdy PKP, "jak dojadę" itp.

Jednak ponoć Andoid na SD chodzi BAAARDZO powoli i ma szerego poważnych wad - czy to prawda?

(Jesli tak, to jednak może lepiej wyselekcjonaowac jakiegos szybkiego, lekkiego, prądooszczędnego Androida na NAND?)

rceglarek
22.08.12, 23:36
Dla mnie WM to przeżytek. Taskuj Leona i wgrywaj PRJClean ;) tak jak ty, miałem na SD, miałem kilka NANDów i zawsze wracam do PRJki. Stabilna, no jednym słowem cud, miód, malina :D

EDIT:

Gdyby były problemy ze znalezieniem ;) -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10611704

ictimai
23.08.12, 03:05
Trochę ostrożniej z tym WM, są ROMy WM ciągle na bieżąco rozwijane, np. Artemis:
[ROM]<< Artemis HD2 v70.0 >>[WWE|GER|FRA|ITA|ELL|SPA|PTG|RUS|NLD|NOR|SVE|DAN] WEH6.5 - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580)
ostatnią wersję (v70) opublikowano w lipcu (TEGO roku), a autor zapowiada niedługo kolejną odsłonę...
Przy tym WM Artemisie to wybacz ale to PRJClean wydaje się przeżytkiem bo ostatnia aktualizacja datuje się sprzed ponad roku!

Jednak do rzeczy, piszesz, że próbowałes wiele Androidów zarówno na NAND jak i na SD... To powiedz czym się różnią (w działaniu!) wersje na NAND od wersji na SD?
Tak na logikę to te na NAND muszą być lepsze bo inaczej każdy by wolał mieć 2 systemy Android+WM (zwłaszcza, że tak różne i uzupełniające się) na jednym smartfonie...
Otóż proszę o jakieś konkretne informacje jak się sprawują wersje na SD (w porównaiu do NAND)?

MatrixSTR
23.08.12, 12:28
Wersje NAND, są stabilniejsze i szybsze, do tego bateria dłużej trzyma.

rceglarek
23.08.12, 12:37
WM dla mnie to przeżytek z jednego względu - mało aplikacji. PRJ może i dawno miało aktualizacje, ale tylko z jednego powodu. Stał się stabilny i nie trzeba mu więcej poprawek. To jest stock z bodajże Wildfire'a i działa pięknie ;) Ale pomińmy ten temat.
NAND od SD różni się diametralnie:
1. SD wpierdziela baterie jak głupi, dosłownie, kilka godzin i masz po telefonie.
2. NAND używasz, jakbyś HD2 kupił już z Androidem. Pięknie z nim współgra, używa wszystkich funkcji tego telefonu.
3. Oczywiście nie wspomnę o tym, że po wgraniu Andka na SD, masz mało pamięci na samej karcie ( chyba, że masz 16 GB, to zwracam honor :D)
4. Mi się na przykład tak zdarzało ( nie często, ale jednak), że przy działaniu na SD telefon się zwieszał i ani me, ani be, ani kukuryku. Trzeba było wyciągać baterie etc.
5. Za NANDem przede wszystkim przemawia to, że co chwila wychodzi coś nowego. Dystrybucji jest pełno, powiedziałbym nawet od groma. Od najnowszych Andków ( często jeszcze alpha lub beta testy, ale można się bawić), po te starsze, stabilne, jak PRJ
Wiele tego by wymieniać, ale jednym słowem - wgrywaj NAND bez zawachania.

---------- Dodano 09:37 ----------


Wersje NAND, są stabilniejsze i szybsze, do tego bateria dłużej trzyma.

Ja tu się rozpisuje, a MatrixSTR kilka słów i po problemie xD

ictimai
23.08.12, 15:39
WM dla mnie to przeżytek z jednego względu - mało aplikacjiTyle razy czytam ten argument ale go nie rozumiem! JAKIE aplikacje masz na myśli? Jeśli gry to mi to wisi. Jak dla mnie to jest od groma aplikacji pod WM których używam od 3-5 lat (na innych smartfonach) które sprawują się JAK NIC INNEGO POD ANDROIDA!


PRJ może i dawno miało aktualizacje, ale tylko z jednego powodu. Stał się stabilny i nie trzeba mu więcej poprawek. To jest stock z bodajże Wildfire'a i działa pięknieTo w ogóle możliwe, że osiągnąć 100% doskonałość? Jak tak to może z WM jest podobna sytuacja? ;)


NAND od SD różni się diametralnie:
1. SD wpierdziela baterie jak głupi, dosłownie, kilka godzin i masz po telefonie.OK, tylko ten jeden argument przekonuje mnieałeś mnie CAŁKOWICIE! Tylko ciekawe dlaczego tak się dzieje? Transfer SD->smartfon pochłania dodatkową energię?


Dystrybucji jest pełno, powiedziałbym nawet od groma. Od najnowszych Andków ( często jeszcze alpha lub beta testy, ale można się bawić), po te starsze, stabilne, jak PRJ
Ponieważ wiesz... Jak już się decyduję na system który ma być JEDYNY to niech to będzie jakims NAPRWDĘ szczytowym osiągnięciem technologicznym! :)
Ten PRJclean np. nie ma jeszcze wsparcia dla grafiki HWA - jestes pewien, że warto się na nim koncentrować? Proszę tutaj o informacje bo mam teraz tyle obowiązków na głowie, że nie mam kiedy się bawić we wgrywanie i próbowanie kolejnych dystrybucji i chcę czegoś PEWNEGO (stąd się właśnie oglądam na WM i jego pewność i stabilność)

rceglarek
23.08.12, 18:01
Dla każdego różne aplikacje są potrzebne, najwidoczniej dla Ciebie starczy, dla drugiego nie ;) Co do PRJ - tak, moim zdaniem ta dystrybucja jest doskonała. Być może z WM jest tak samo - nie wiem, daaaaaaawno nie używałem :D

OK, tylko ten jeden argument przekonuje mnieałeś mnie CAŁKOWICIE! Tylko ciekawe dlaczego tak się dzieje? Transfer SD->smartfon pochłania dodatkową energię? Na to już Ci nie odpowiem, nie jestem jeszcze aż tak zaawansowany xd

Ponieważ wiesz... Jak już się decyduję na system który ma być JEDYNY to niech to będzie jakims NAPRWDĘ szczytowym osiągnięciem technologicznym!
Ten PRJclean np. nie ma jeszcze wsparcia dla grafiki HWA - jestes pewien, że warto się na nim koncentrować? Proszę tutaj o informacje bo mam teraz tyle obowiązków na głowie, że nie mam kiedy się bawić we wgrywanie i próbowanie kolejnych dystrybucji i chcę czegoś PEWNEGO (stąd się właśnie oglądam na WM i jego pewność i stabilność) Uwierz, testowałem wiele Andków i na SD i NAND, ale do PRJ wracam zawsze. Nic nie jest tak stabilne... chyba, że wyszło coś nowszego, coś takiego jak PRJ (tyle,że z wyższym Androidem na pokładzie :p) to chętnie się dowiem :) Co do instalacji PRJ, tam masz instalator. Na początek task -> MagLdr 1.13 -> instalator, a on już wszystko za Ciebie załatwi ;)

KurczaQ
29.08.12, 01:50
Wyszło :) Androplus ma piernika i 2.1 sense from Desire HD :)

Tapnięte z HTC Leo z Beats Audio

nev4u
29.08.12, 09:56
ParanoidAndroid przecież świetnie działa na baterii, przynajmniej u mnie. Ponad 2x dłużej niż NexusHD2.

Wysłano z mojego HD2.

KurczaQ
30.08.12, 10:42
CM10 od ThDude także chodzi świetnie i oferuje Androida Jelly Bean :)

Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2

ghost_
30.08.12, 13:13
U mnie ICS NexusHD2 trzyma na baterii ponad 2 dni, no chyba, że używam intensywnie czyli oglądam film/WiFi/gry - ale na pewno trzyma dłużej niż NexusHD2 GB.

Kurczak - na JB czekam, aż będzie wsio działało i mało bugów :D

Jeżeli chodzi o NAND lub SD - to zaczynałem od PRJ, która średnio mi przypasowała, później szukałem tak długo, aż znalazłem NExusHD2 od tytunga :] i na tym pozostanę chyba - o ile nie przetestuje GBLeo :D

Tylko NAND, bo na SD szkoda czasu, chyba, że chcesz zobaczyć jak działa dany romik - ale to itak mylne, bo w NANDzie będzie szybciej chodził.

KurczaQ
31.08.12, 11:55
ghost_ (http://htcclub.pl/members/ghost_/) polecam na NAND CyanogenMod9 Nighty Finał- chodzi tak szybko jak nigdy nie widziałem :X