PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja Androida NexusHD2-ICS-CM9-HWA_V2.1 do 2.6



rektiv
27.08.12, 21:41
Witam
Nie tak dawno pobrałem i zainstalowałem ROM : Androida NexusHD2-ICS-CM9-HWA_V2.1
Niestety wyszedł już 2.6 i chciałbym to jakoś sensownie zaktualizować.
Trochę poczytałem i chciałbym skorzystać z HD2 ToolKit.
Pytanie czy mogę skorzystać z tego poradnika ? (różni się trochę od tego na stronie)

Tutorial ten jest autorstwa twórcy programu.
HTC HD2: How To Install Ice Cream Sandwich - Android 4.0 (CLK/MAGLDR)(AOSP) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=lpuuwvZQRPI)

Nie chcę czegoś skopać więc wolę się zapytać .

czy mogę zrobić tak ?

wipe task 29

clk repartition 180 (support podaje 170 ale nie widzę takiej opcji)

clk install recovery

i na koniec install from SD CARD ?

MatrixSTR
27.08.12, 22:15
Samo install from SD Card wystarczy, tylko wcześniej trzeba chyba będzie zrobić Wipe, czyli wyczyścić dane, więc pamiętaj żeby zrobić backup.

rektiv
27.08.12, 23:01
dzięki za szybką odpowiedź.
Już na samym początku problem. Ja to pechowiec jestem :/

Wybrałem Express Tools i następnie Wipe Task29
Wystartowało :

Starting To Perform Task29 Installation
Setting Up Environment for Task29
Starting Installation in 3
Starting Installation in 2
Starting Installation in 1
Checking phone for information!
Starting Task29 Installation, Check progress on Phone screen.



I 0 % na wyświetlaczu. i do punktu wyjścia.

W trybie bootloader mam tak:

PB81100 SS-BC
SPL-2.08.0000 8G E
MicroP(LED) 0x05
MicroP(TOUCH) 0x50

może w tym problem ?

MatrixSTR
27.08.12, 23:17
Widzę że nie masz HSPL, czyli miałeś Androida na karcie SD? Task29 czasem potrafi ruszyć po kilku minutach, więc poczekaj.

rektiv
27.08.12, 23:43
Może opiszę tak jak to zawsze robiłem. Bo chcę zmienić metodę nie a nie jestem przekonany czy poprzednia była dobra.

Uruchamiałem VOL UP+ POWER i uruchamiał się aMAGLDR v1.13
Następnie USB flasher po podłączeniu instalowałem CLOCK WORK MOD RECOERY i tutaj miałem wersję z 2 partycjami.
Recovery_150M i Recovery_250M. Sam już nie pamiętam na której system działa. I z tego co pamiętam z niego czyściłem pamięć. Wrzucałem system na kartę SD i instalowałem...

Przyznam ,że teraz już się trochę pogubiłem i sam nie wiem na czym stoję. Chciałbym to sobie uprościć HD2 tool kit bo chyba trochę przekombinowałem.

Sądziłem ,że wystarczy jeśli wyczyszczę pamięć tym softem. Następnie utworzę partycję CLK repartition 180m. CLK install ... i postawię normalnie z karty SD...

Jednak byłbym wdzięczny gdybyś mi to wszystko wyprostował bo sam już nie wiem jak tu działać...

MatrixSTR
28.08.12, 20:15
Spróbuj zrobić wszystko według poradnika: http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida.html

rektiv
29.08.12, 15:35
dzięki zrobiłem wszystko od A do Z i elegancko działa.
Mam pytanie tylko o partycję EXT 1024 do czego ona docelowo ma służyć ?
Przenoszenie aplikacji z ROM na kartę SD ?
Jeśli tak który program rekomendujecie ?

MatrixSTR
29.08.12, 19:53
Co do EXT: http://htcclub.pl/42-tutoriale-faq-android/1998-sd-ext-jaki-rozmiar-i-dlaczego.html#post11821

rektiv
29.08.12, 21:36
Dotarłem ,że to ten skrypt.
40ad2sdx-a2Recovery.zip

Zainstalowałem ROM skonfigurowałem kilka rzeczy.

uruchomiłem clock recovery i zainstalowałem z karty SD

Niestety po uruchomieniu systemu dostępna pamięć 0 .... Rozłożyło mi to system

Zaznaczono ,że trzeba to zrobić na dziewiczym systemie. Czy jest to konieczność ?

Będę wdzięczny za wskazanie najlepszej drogi.

MatrixSTR
30.08.12, 08:38
A masz utworzoną tą partycję?

rektiv
30.08.12, 11:34
Jasne utworzona według poradnika z linka więc ext 1024 jest... Tylko oni ten skrypt każą wgrać przed uruchomieniem roma... Nie chcę znowu systemu uwalić...

Vinrael
30.08.12, 13:38
Po pierwsze każą (od kazać) a nie karzą (od karać).
Tutaj masz ładnie rozpisane, co jak po kolei robić - wielkości natomiast ustawiasz według wątku Twojego ROMu na XDA.
http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida.html

rektiv
31.08.12, 01:58
Dziękuję za odpowiedź jak i wskazanie błędu.

Niestety nie chodzi mi o wgranie systemu (który zainstalowałem poprawnie). Chcę wykorzystać utworzoną partycję EXT na karcie SD tak ,żeby telefon widział ją jako swoją... Błąd opisałem powyżej.

KurczaQ
31.08.12, 11:54
Pobierz Link2SD z marketu, po włączeniu wybierz rodzaj EXT- najpewniej EXT4 i resetuj telefon ;)
Potem będziesz mógł wybrać gdzie zainstalować lub przenieść aplikacje.

MatrixSTR
31.08.12, 14:22
Nie polecam Link2SD, miałem różne błędy gdy go używałem, a telefon działał o wiele wolniej niż przy użyciu skryptu.
Co do wgrywania: http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1910-malo-pamieci-wewnetrznej.html#post11347

rektiv
05.09.12, 18:26
Korzystając z okazji zaktualizowałem ROM do wersji 2.7.
Wgrałem skrypt i w zasadzie jest ok. Tylko zastanawia mnie wielkość tej pamięci.
Ponieważ na czystym telefonie pokazuje mi Wolne miejsce 833MB.
Tworzona była partycja 1024+ pamięć telefonu więc coś mało tego czy tylko mi się tak wydaje ?

Czy mogę następnym razem zwiększyć pamięć do 2 GB formatując kartę ?

MatrixSTR
05.09.12, 22:58
Można, tylko po co? Mam obecnie ponad 100 aplikacji, a zajmują mi tylko 600 MB. Więc nie wiem czy jest sens ustawiania tak wielkiej partycji.