PDA

Zobacz pełną wersję : battery drain z nieznanych przyczyn.prosze o pomoc.



podrygi
01.09.12, 12:10
witam wszystkich.
Prawie dokładnie tydzień temu kupiłem htc hd2, sprzedający twierdził ze tel. stanowił jedynie element ekspozycji i brak śladów użytkowania. To drugie jest prawdą, tel. wygląda jak nowy i bardzo chciałbym go zachować - mimo ze okazało sie ze ma ma 70h przegadanych na liczniku i gotowany rom.
Ale mimo wszystko jest ok oprócz makabrycznie szybkiego zużycia baterii - 8h w stanie czuwania, jak wykonam jakies telefony to 6h.(zainwestowałem w nową baterią 1600 i jest to samo)
troche danych:
rom PtaQ1982 v2.1 plk (całkiem fajny, używający ludzie nie mają problemów)
radio: 2.15.50.14
protkół: 15.42.50.11U
wyłączone 3G, wyłączony bluetooth,wył wi-fi, wyłączyłem nawet aktualizację zegara, wył. lokalizacja,pogoda, brak jakichkolwiek kont email (wiem ze gmail powodował drain baterii).
W menedżerze zadań nie widać procesów które powodowałyby obciążenie procka mimo to tel jest ciągle ciepławy z tyłu.
I jeszcze jedna rzecz tylko prosze nie pisać ze zrobiłem coś nie tak bo probowałem 100x (również oglądajć instruktaż na youtube) - nie ma mogę zrobić hard resetu przez vol +- i power/reset ani wejść do bootloadera poprzez vol- power, jakbym nie robił odpala sie od razu jasna strona htc zamiast trzykolorowej...(widziałem mnóstwo postów w których ludzie nieprawidłowo to robili ale to nie ja).
robiłem hard reset z poziomu tel.
zaryzykowałem odpalenie HSPL2 - odpalił sie bootloader i skilowałem proces instalacji bo zobaczyłem wersją spl 3.03.
Mam miesiąc gwarancji rozruchowej doradzcie co robic pobawić sie w jakies inne romy (tylko ciekawe jak skoro do bootloadera nie mogę wejść) czy po prostu oddać telefon.Z góry dzieki.
ps system WM 6.5 :)

KurczaQ
01.09.12, 17:32
Według mnie spróbuj wejść do Bootloadera z wszystkich sił, gdy to się nie uda po prostu napisz do niego że telefon nie jest w pełni sprawny (bootloader to najważniejsza funkcja w HD2) i żeby albo to naprawił albo dał drugi telefon :)

podrygi
01.09.12, 19:21
przekonałeś mnie próbowałem znów kilka razy nic z tego ;(, tylko co może powodować tak duży pobór energii?Pewnie sie nie dowiem dopóki nie zainstaluję innego romu.Ciekawe co by było jakbym wrzucił jakiś rom na kartę (np 1,48 żeby zrobic downgrade spl bo jak wspominałem mam 3.03) i odpalił bootloader tym samym sposobem - przez włączenie i szybki cancel instalacji hspl...

kasier
01.09.12, 20:05
Zrób 1.66 z karty

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

MatrixSTR
01.09.12, 21:19
Weź naładuj baterię do pełna, wyłącz telefon i zostaw wyłączony na noc. Rano zobacz czy się uruchomi i ile zostało %. Jeśli się rozładuje oznaczać to będzie zwarcie na płycie głównej.

podrygi
02.09.12, 10:17
można wejść do bootloadera z poziomu tel za pomocą pliku enterbootloader.exe który wypakowac mozna z romu, proste jak drut, nie wiem czemu grzebiąc kilka dni po internacie nie moglem odnalesc tak prostej rzeczy...

---------- Dodano 20:22 ----------


Weź naładuj baterię do pełna, wyłącz telefon i zostaw wyłączony na noc. Rano zobacz czy się uruchomi i ile zostało %. Jeśli się rozładuje oznaczać to będzie zwarcie na płycie głównej.
spróbuję tego dziś thx

---------- Dodano 02.09.12 09:17 ----------

przez noc nie zszedł nawet 1% przy wyłączonym tel. w stanie czuwania juz bym nie właczył po ładowaniu wieczorem.Wszedłem do bootloadera przez enterbootloader.exe i chciałem zainstalowac inny rom, ale w trybie bootloadera nie działają przyciski ani power ani vol +-, ręce opadają...

KurczaQ
02.09.12, 11:14
Tak więc jedynym problemem są klawisze- we włączonym romie działają poprawnie?

podrygi
02.09.12, 20:45
Tak więc jedynym problemem są klawisze- we włączonym romie działają poprawnie?

tak na włączonym romie działają bez problemu - chyba w tym momencie pada podejrzenie na bootloadera który jest rzeczywiscie dziwny bo mam zapisek spl 3.03 HSPL a przecież nie ma ponoć HSPL na 3.03. zainstalowałem dziś stock 3.14, bateria dalej jest pożerana, tearaz sprobuje 1.66 ktory zmieni przy okazji spl i bootloader jesli to nic nie pomoże to chyba kaplica...

KurczaQ
02.09.12, 21:35
Możliwe że to właśnie spór HSPL- zbij je do niskiego i gdy nie będzie chodziło po prostu domagaj się zwrotu pieniędzy :)

podrygi
02.09.12, 21:47
dopiero teraz doczytałem ze downgrade spl mozna przeprowadzic tylko poprzez instalację stock romu ale z karty :(, instalowałem przez kompa 1.66 i ciagle miałem stara wersje spl. Dopiero dzieki HSPL4 udało mi sie zmienić wersję na 2.08hspl ale klawisze nadal nie działają w trybie booloadera - ani power ani vol.Sam nie wiem co jest namieszane w tym telefonie, wszyskie klawisze działaja po odpaleniu romu...