PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo niestabilne działanie WiFi - nagle i bez (?) przyczyny [długi post].



Radian1
05.09.12, 10:05
Witam. HTC DHD z Androidem 2.3.5, Sense 3.5 a to wszystko w ramach romu Android Revolution HD 7.0.4.
Jestem amatorem, wiec przepraszam za braki wiedzy w temacie i być może nie najszczęśliwszy dobór specjalistycznych słów.

Co się stało: Kilka dni temu WiFi zaczęło lekko tracić zasięg, a po kilkunastu godzinach padło całkiem. W tym czasie nie było żadnych instalacji softu ani żadnych aktualizacji (ani upadku telefonu na ziemię itp). Samo WiFi można było włączyć, natomiast nie widać żadnego z zapamiętanych AP (lista jest pusta), niby czegoś szuka, ale kończy się to zawsze komunikatem 'Nie można wyszukać sieci' a następnie zrestartowaniem WiFi i znowu wyszukiwaniem i tak w kółko. Oczywiście oba AP z którymi próbowałem się połączyć znajdują się blisko telefonu-nie chodzi o problemy z mocą/zasięgiem APków a problem jest na 100% w telefonie (netbook jak i Wildfire żony śmigają po necie z pełną mocą WiFi).

Co robiłem: Pierwszym wykonanym krokiem było wipe, potem ponowne wgranie romu ARHD7.0.4. Na gołym systemie objawy bez zmian. Nastepnie - nauczony doświadczeniem chciałem przeinstalować radio (kiedyś miałem identyczne objawy z nie łapiącym fixa GPSem, nie pomagały wipe ani nic innego, dopiero reinstalacja radia i rila rozwiazala problem), ale Ultimate Multi Tool nie jest już wspierany wobec czego lista Radio+Ril jest pusta. Więc poszukiwanie innego narzędzia - niestety lekko ubiłem słuchawkę próbując wgrywać radio za pomocą złej opcji w Advance Ace Hack (której nie używa się w już zrootowanych telefonach o czym sie przy okazji dowiedzialem). Ożywiłem potem sprzęt standardowym ROMem tym razem z poziomu bootloadera (na gołym systemie objawy WiFi znow bez zmian), po czym znow aktualizacja ROMu do ARHD7.0.4. WiFi dalej bez zmian.

Więc wgrałem radio+ ril przez recovery. I WiFi na kilka godzin zaczęło dosyć stabilnie działać (choć nie od razu po tej operacji, dopiero po kilkudziesięciu chyba minutach), nawet udalo sie zrobic synchro z kontem google, pościągać aktualizacje. Ale po kilkunastu godzinach, po krótkim etapie zrywania połączeń, znów w ogóle nie widzi zapamiętanych AP ani dostępnych AP, restartuje WiFi, 'nie znajduje sieci' - i tak w kółko. Co jakiś czas na chwilę pojawia się połączenie z zapamiętanym ale niewidocznym już na liście AP, ale trwa to kilka sekund - niby pełen zasięg, znikający od razu po uruchomieniu jakiejkolwiek 'internetowej' apki (nawet Sklepu Play). Po takim 'zniknięciu' natychmiastowo odpala się oczywiście połączenie z netem przez sieć komórkową, które podobnie jak inne funkcje łączności (GPS, BT) działa bez zarzutu. Co kilka dni na kilka godzin WiFi działa normalnie, ale to tylko kilka godzin raz na kilka dni - i nie wiąże się to z żadnym moim działaniem w telefonie (samo sie 'naprawia' i potem samo 'uszkadza' ponownie).

O co proszę: Jakieś pomysły? Propozycje? Sugestie innego radia+rila do tego ROMu i najwłaściwszego sposobu wgrania (szkoda że UMT już nie jest wspierane-tam robiło się to intuicyjnie)? Innego ROMu - wraz z radiem i rilem - w ostateczności? Często radia są dostępne same, nie ma paczki z rilem, co w takiej sytuacji? A może muszę zrobić coś jeszcze innego?

WiFi jest mi niezbędne do pracy... Miesięczny transfer związany z samymi kontami mailowymi skonfigurowanymi w telefonie sięga ponad 3,5GB po samym WiFi, a do tego wykorzystuję prawie 1GB transferu 'komórkowego'. Samym komórkowym tego nie uciągnę.

Wobec powyższego dziękuje za przeczytanie tego dłuuugiego postu i za pomoc

--
Dodatkowe info o moim tel czyli wszystko w nagłówku bootloadera:
***** AAHK *****
ACE PVT ENG S-OFF RL
HBOOT-0.85.2425
MICROP-0438
RADIO-26.16.04.09_M
eMMC-boot
Apr 12 2011,00:55:45

MatrixSTR
05.09.12, 17:39
Problem dziwny, jednak mam to samo w LG 2X. Problem w tym że telefon był zalany i ma uszkodzony czip za to odpowiedzialny. Możliwe że w Twoim przypadku też jest uszkodzony, ponieważ złe radio lub RIL spowodowało by trwałe wyłączenie WiFi.