PDA

Zobacz pełną wersję : Poczta gmail,jak usunąć hasło



pampalini
05.09.12, 13:34
Witam

jak usunąć haslo z gmaila,na chwilę obecną korzystam z gmaila bez potrzeby wpisywania loginu i hasla,a chcialbym mieć tak by usluga wymuszala wklepywanie hasla za każdym razem

MatrixSTR
05.09.12, 17:41
Niestety nie ma takiej możliwości. Możesz jeszcze poszukać jakiejś alternatywnej aplikacji pocztowej, ale domyślam się że chodzi Tobie też o sklep Play

pampalini
05.09.12, 19:32
Chodzi mi o bezpieczenstwo konta gmail.Nie potrafie sobie przypomniec czy logujac sie pierwszy raz zaklkałem zapamietywanie hasel,czy aplikacja sama z siebie to robi,w kazdym badz razie poczta ma zostac,haslo za kazdym razem do wklepania.

kasier
06.09.12, 11:15
Aplikacja sama z siebie pamięta już hasło

pampalini
06.09.12, 15:40
dobra

taki myk

1.Tworze sobie konto byle jakie,synchronizuje je
2.Usuwam swije prawdziwe konto

Z tego co rozumiem telefon nie traci danych,wszystko co mam przypisuje sie do tego nowo stworzonego konta,tak?

teraz szukam klienta poczty ktory daje mi mozliwosc logowania sie ale z warunkiem że za kazdym razem haslo wklepuje recznie i nie bedzie zapamietane przez telefon

Da sie tak i jaki klient poczty znacie spelniajacy ten warunek z hasłem?

KurczaQ
06.09.12, 18:38
Niestety nie da się tak- to konto połączone z aplikacjami, z kontaktami etc i co byś nie zrobił konto jest zapamiętane w telefonie więc nawet nie mając Gmaila każdy ma dostęp do twoich danych Googlowych w tym też poczty.

Co zrobić?
Wzór- rodzaj blokady klawiatury który jest preferowany przez Google i polecany przezemnie dlatego iż jest prosty w użytku dla nas a nie do przebicia dla osób które są "natrętne".

pampalini
06.09.12, 19:19
Niestety nie da się tak- to konto połączone z aplikacjami, z kontaktami etc i co byś nie zrobił konto jest zapamiętane w telefonie więc nawet nie mając Gmaila każdy ma dostęp do twoich danych Googlowych w tym też poczty.


a własnie że da sie :P

Zrobiłem prosty myk:
1.wyciągnąlem karte SD (na wszelk wypadek by nie potracić nic)
2.Powrot do ustawień fabrycznych
3.Wymyslony adres email i synchronizacja danych na fonie
4.Karta SD wraca na miejsce
5.Skonfigurowanie fonu pod siebie
6.Happy fun!

Teraz konto przypisane do fonu moze sobie każdy przegladać,nic nie zobaczy oprócz wszechobecnego spamu.

Problem jaki mi pozostał to dowiedzieć sie jaki klient poczty nie wymusza zapamietania hasła,bo to co ma już w sobie HTC niestety to robi,a ze sklepiku nie wiem co pobrać,jest tego sporo,ale przyznam sie ze nie mam ochoty instalować wszystkiego by sprawdzić kazdego z osobna.

Dlatego też prosze o pomoc w znalezieniu klienta pocztowego spelniajacego mój wymóg.Oczywiście free,nie mam zmodyfikowanego fona i nie chce.No chyba ze jest jakis inny sposob na wgranie i zainstalowanie aplikacji z "zewnątrz" a o ktorym nie wiem.

Vinrael
06.09.12, 20:05
A nie lepiej było by założyć ogólne hasło na telefon...?

pampalini
06.09.12, 22:47
nie,to mnie nie satysfakcjonuje.Wolalbym jednak by przeszkodą do logowania na poczte było podanie hasła do konta

MatrixSTR
07.09.12, 17:19
to lepiej by było stworzyć drugie konto Google tylko do telefonu :P

pampalini
07.09.12, 20:33
to lepiej by było stworzyć drugie konto Google tylko do telefonu :P

nie łapię.

Nie wiem czy radzisz mi tak zrobić czy nabijasz sie ;)

bo wlasnie tak zobiłem.Pisalem wyżej przecież.Powrocilem do ustawien fabrycznych i od nowa konfigurując przypisalem telefonowi jakies dziwne konto z ktorego nie bede korzystal,wiec mi lotto czy ktos to bedzie przegladal czy nie.
natomiast ze swojego aktywnego konta chce korzystać ale na zasadzie jak w poprzednich postach.
Pod warunkiem ze klient pocztowy nie zapamietuje hasla do konta gmail i za kazdym raem wklepuję je.Inaczej nie chce.I takowego klienta szukam,bo te w HTC zapamietują i z tego powodu odpadają

MatrixSTR
07.09.12, 20:43
Nie nabijałem się, po prostu źle zrozumiałem :)

pampalini
07.09.12, 21:35
No i jak z tym klientem jest taki czy nie?

kurna felek nie wiedziałem ze to taki problem.A wydawaloby sie że android to dość elastyczny system

Vinrael
07.09.12, 21:50
Przejrzałem kilka klientów poczty, niestety żaden nie daje takiej możliwości...

pampalini
07.09.12, 23:05
wydaje mi sie że to spelniłoby oczekiwania,ze screenów mozna zauwazyc że haslo mozna zaklikac na pamietaj lub nie,co sugeruje że za kazdym razem trzeba sie logować.
Sęk w tym ze nie moge tego sprawdzić bo w markecie nie mam tej pozycji.Mam sluchawke bez modyfikacji i nawet jakbym zassał program z netu chyba nie zainstalowalbym i tak? racja?

Popatrzcie tu:

Onet pokazuje Google jak powinno robić się mobilną pocztę (testowane na iPadzie) | Spider's Web - Opinie i analizy na temat technologii (http://www.spidersweb.pl/2012/06/onet-pokazuje-googlowi-jak-powinno-robic-sie-mobilna-poczte.html)

pampalini
09.09.12, 02:40
Sorka ze post pod postem ale chcialem aby to było widoczne.

MailDroid ma opcje konta na haslo,jedyna niedogodność to wychodząc z programu trzeba w opcjach zablokować spowrotem.