PDA

Zobacz pełną wersję : Telefon padł po aktualizacji



magura2004
14.09.12, 11:07
Kupiłem nowego HTC ONE X i zrobiłem aktualizację ,która była dostępna w telefonie. Niestety system już się nie podniósł i telefon powędrował do serwisu. Okazało się ,że cała płyta do wymiany. Strach robić aktualizacje? Czy ktoś miał podobne problemy?

Vinrael
14.09.12, 14:29
Z tego co wiem, Smogg robił już aktualizacje i nic się nie działo...?

magura2004
14.09.12, 14:53
Widocznie mój egzemplarz był jakiś felerny :(

KurczaQ
14.09.12, 20:13
Powinni dać ci drugi model na gwarancji za uszkodzenie płyty głównej podczas aktualizacji od HTC

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Smogg
17.09.12, 08:43
KurczaQ: To może jakaś podstawa prawna takiej tezy? ;)

magura2004/Vinrael: Zgadza się. Aktualizowałem mojego HOXa bez żadnych problemów. Podobnie jak wielu innych użytkowników tego urządzenia. Prawdę powiedziawszy, Twój przypadek jest pierwszym znanym mi zbrickowaniem swojego HOXa podczas aktualizacji... z drugiej strony, te telefony najbardziej dopracowanymi to na pewno nie są...

KurczaQ
17.09.12, 16:37
Bo urządzenie jest na gwarancji Smoggu i aktualizacja pochodzi z serwerów HTC- to oficjalne źródło oprogramowania i telefon nie został zRootowany ani nie ma złamanego bootloadera ;)

Smogg
17.09.12, 17:57
To nadal nie jest podstawa prawna, wedle której zewnętrzna firma - serwis - miałaby być zobligowana do choćby czasowego wydania zastępczego telefonu o tych samych parametrach. Serwis przyjmie telefon i zakwalifikuje go do bezpłatnej naprawy w ramach gwarancji (o ile faktycznie nic nie było mieszane, brak uszkodzeń mechanicznych, działania cieczy etc.), jednak to jak długo będzie go naprawiał, to już zupełnie inna bajka - problemy z częściami do HOX w serwisie niestety są faktem.
Tym niemniej w żadnym stopniu nie oznacza to, że serwis powinien dać drugi taki sam telefon. Wydania nowego telefonu można zacząć się domagać dopiero w chwili, w której naprawienie tego będzie niemożliwe, nieopłacalne, lub będzie powtarzało się wielokrotnie. Póki co żadna z tych sytuacji nie miała miejsca, stąd twierdzenie, że serwis cokolwiek powinien, można nazwać pobożnym życzeniem (aby nie powiedzieć wprowadzaniem innych w błąd).

KurczaQ
18.09.12, 06:41
No masz rację ;)

Tapnięte z Tajwańskiego Lwa ;3

magura2004
18.09.12, 09:47
Telefon naprawili w dwa dni. Rozmawiałem z HTC Polska i potwierdzili,że była wymieniana płyta główna. Jak się ich zapytałem czy nie powinni wymienić telefonu na nowy to już się nie odezwali :)

KurczaQ
18.09.12, 16:16
Ważne że naprawiony, do zamknięcia kochani! :)

Vinrael
18.09.12, 17:09
Telefonu raczej nie muszą wymieniać, o ile została naprawiona usterka (jeśli oddasz telefon 5 razy na gwarancję wtedy wymieniają na nowy - takie są zasady). Zamykam ;)