PDA

Zobacz pełną wersję : Brak połączenia internetowego w moim Leo.



aficio
17.09.12, 22:52
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy i szukam pomocy , bo mam problem z moim Leo.
Otóż od jakiegoś miesiąca nie aktualizuje mi pogody . Nie zwracałem na to uwagi , ale kiedy na niebie piękne słońce , a na telefonie deszcz i wycieraczka. Dlaczego zacząłem aktualizować ręcznie , ale wywala błąd. Więc zerknąłem do ustawień internetowych. Okazało się , że wszystko wykasowane . Wszedłem na stronie Playa i chciałem skonfigurować automatycznie , ale poza informacją , że dostanę smsa konfiguracyjnego ale takowy nie przyszedł . Zacząłem grzebać w necie , ale nie znalazłem rozwiązania. niby wszystko poinstalowałem , internet chodzi ( licznik się kręci) , ale stron internetowych nie da się otworzyć ( Error) i aktualizacji pogody też nie ma :(
Czy ktoś miał podobny problem ? Jeżeli tak , jak go rozwiązał ? Proszę o pomoc ...
Dodatkowe informacje :
System : WM 6.5
ROM: 3.14.479.2
Radio : 2.15.50.14
Wersja systemu operacyjnego: 5.2.21913
Operator PLAY

Czy zmiana systemu na Androida wyeliminuje tego typu problemy ? Czy jest stabilniejszy od WM?

Liczę na pomoc

KurczaQ
18.09.12, 07:38
Zmiana na Androida czy WP7 wyeleminuje tego typu problemy jednak zwykły hard reset powinien pomóc


Tapnięte z Tajwańskiego Lwa ;3

aficio
18.09.12, 08:30
Dzięki , tak myślałem . A zanim przesiądę się na inny system , można jakoś ten problem rozwiązać ?
Jeszcze jedna rzecz , niby banalna , ale nigdy tego nie robiłem . Jak zrobić backup , żeby nie stracić przede wszystkim kontaktów i wiadomości smsowych . Reszta jak pójdzie w kosmos , to raczej się nie zapłaczę. Jakiego Androida polecacie . I szukam kogoś , kto mógłby mi go wgrać z Warszawy lub okolic. I ew. wymienić dotyk , bo tel. mi spadł. Słyszałem o różnych wypadkach , a trochę jestem w tym temacie zielony.

KurczaQ
18.09.12, 17:15
Co do backupu- kontakty do Google możesz wysłać, co do reszty nie słyszałem :)
Androida- pobierz takiego który będzie ci wygodny.
Co do wgrania, masz poradnik- nie idzie nic zepsuć :)

aficio
18.09.12, 18:21
A jak wysłać ? Zaznaczam , że nie mogę nic zrobić, kiedy wymagane jest połączenie z internetem. Zostaje tylko kabel :(
Android , który jest najbardziej stabilny :) ?

KurczaQ
18.09.12, 19:50
Fani sense zaraz zlecą się ze swoim shitem - wgraj MIUI GB dostępne pod adresem MIUIPolska.pl albo na XDA poszukaj romu opartego o Cyanogenmod9 ;)

Vinrael
18.09.12, 19:58
KurczaQ - dobór nakładki to kwestia gustu - więc mógłbyś trochę ochłonąć przy fan-boy'owaniu MIUI, Cyana etc.?
Lepiej zamiast narzucać wszystkim w koło MIUI i Cyana dałbyś możliwość wyboru - jeśli zależy Ci na tym a na tym, weź to i to... Jeśli komuś zależy na prostocie MIUI niech bierze MIUI, jeśli komuś zależy na wyglądzie niech bierze Sense etc...
Przestań w końcu narzucać wszystkim swoje zdanie, tylko przedstaw obiektywne argumenty i daj ludziom samodzielnie myśleć!
goddamnit!

KurczaQ
18.09.12, 23:38
CyanogenMod i MIUI z racji stabilności o którą prosi twórca tematu plus najnowsze możliwości i wersję Androida :)


Tapnięte z Tajwańskiego Lwa ;3

aficio
18.09.12, 23:56
Panowie, Panie :) a mozecie mi polecić kogoś na teranie wawy , kto wymieni mi wyświetlacz (potłuczony ) i wgra androida?

Vinrael
19.09.12, 00:09
@Kurczak - Jakby co najmniej PRJ czy GBLeoR6.1 były mało stabilne. Ja wiem, że MIUI jest stabilne, ale dokładnie tak samo stabilne są ROMy z Sense... Jeśli tak nie uważasz, doczytaj ostatnie nowinki w kernelach sense.
Najnowsze możliwości? Czyli? ;S
Najnowsze wersje androida? bo Cyan pierwszy wydał 4.1 na HD2? Co z tego, jak nic nie działa ;S
Przestań fanboyować MIUI i Cyana (a przynajmniej narzucać go wszystkim w koło mówiąc, że Sense to gówno... bo to kwestia gustu - pozwalając swojemu gustowi zapanować nad całą Twoją wypowiedzią czynisz swoje wypowiedzi mniej wiarygodnymi i mniej użytecznymi), tylko podejdź, proszę, obiektywnie do sprawy, a nie z punktu 'widzimisię'. Ludzie (choć może tego nie wiesz) mają też własną wolę i własne gusta - pozwól więc im decydować za siebie, dając im wybór a nie praktycznie rozkazując co mają zrobić.

@aficio - Jeśli chodzi o wymianę wyświetlacza polecam regenersis - na 100% pewny serwis, choć tani nie jest. Później sam możesz sobie wgrać Androida ;)

KurczaQ
19.09.12, 00:11
Mowie o wersji stabilnej 9 na ICS a nie o super fiuczerowe zelki które królują na polskich dyskotekach xD

Polecam ale kolega chce weźmie nie to nie-przecież swój rozum ma ;)

Tapnięte z Tajwańskiego Lwa ;3

Vinrael
19.09.12, 00:20
1. Wiesz w ogóle od czego pochodzi 'fiuczer' i kiedy można go użyć? Jeśli wiesz - fajnie. Właśnie zaprzeczyłeś sam sobie, mówiąc że najwięcej nowinek ma Cyan. Teraz mówisz, żeby zrezygnował z tej wersji z największą liczbą 'fiuczerów', bo blah blah blah (łał, nawet nie powiedziałeś dlaczego). Zaprzeczasz sam sobie - a to jest największa podwalina w dyskusji :)
2. Polecasz, jednocześnie twierdząc że reszta (w tym wypadku ROMy z Sense) to gówno - to typowo nieobiektywne podejście, sugerujące z góry jednego zwycięzce, pomimo tego że - już reasumując - Cyan9 nie jest taki super, jak go opisujesz - kwestia stabilności leży w możliwości zmiany pliku build.prop (którą z resztą mamy w każdym rootowanym Androidzie).

Nie mówię, żebyś nie polecał. Po prostu nie oczerniaj reszty, bo wtedy odgórnie sugerujesz komuś rozwiązanie, które nie musi być dla niego najlepsze.

aficio
19.09.12, 00:25
Panowie , ja nie kłótliwy jestem :) i o to samo Was proszę . Wiem , że jest to pewnie odwieczna dyskusja co lepsze . Mam ten sam problem , kiedy się udzielam na forach ze sprzetem komputerowym. Ale ok. W tej kwestii co jest dla mnie ważne. WM już mnie wykończył . Po zmianie ROMu problemy ze zwiechami ustąpiły lecz nie całkowicie.
Dlatego chciałbym system stabilny w porównaniu do WM 6.5. Ma się nie wieszać , ma odblokować pamięć , bo też jest frustrujące jak zrobisz kilka zdjęć , wyskakuje komunikat , że masz mało miejsca. I takie pronlemy z internetem , żeby nie wystepowały ...... jak opisałem wyżej. Jak bedzie miał fajne ikonki to też zajefajnie. Generalnie ma wszystko płynnie działać i już . Potrzebuję tej słuchawki do pracy , a nie do zabawy....
Co do Regenersisu - zawołali za wymianę 700 zł + Vat. Za tę cenę mogę sobie kupić nową słuchawkę :( Potrzebuję kogoś tańszego , ale kto wykona dobrze robotę...

Vinrael
19.09.12, 00:34
To nie jest odwieczna dyskusja - nie mam takich problemów np. przy rozmowie z MatrixemSTR bo podchodzi do sprawy obiektywnie - każdy przedstawia swoje argumenty i każdy wyciąga wnioski - a właśnie tego ostatniego brakuje u Chickena, niestety.
Ma się nie wieszać - teraz praktycznie wszystkie nowe dystrybucje się nie wieszają - kwestią jest dobrze zainstalowany Android.
Ma odblokować pamięć - jeśli mówisz o pamięci RAM to jest to kwestia bootloadera - więc jak zainstalujesz, tyle masz RAMu ;) Jeśli chodzi o ilość pamięci NAND - polecam zrobić partycję EXT3 i wszystkie aplikacje wrzucać na nią - np. programem Link2SD czy App2SD.
Problemy z internetem nie istnieją.
Ikonki zależą od zainstalowanych aplikacji - każda aplikacja ma swoją ikonkę.
Twoje wymagania spełniają praktycznie wszystkie ROMy oznaczone jako 'finished'. Cyan9, GBLeoR6.1, PRJ Clean Desire v.0.3.2, Team Blue Droid Sense, Nexus HD2, TyphooN Cyanogenmod, Energy Sense...

aficio
19.09.12, 00:50
Super , Wasze posty są bardzo przydatne , ale kto mi to zainstaluje ? Ja się obawiam , że spieprzę dzieło.....
Ale bardzo dziękuję. I fajnie , że tu trafiłem.

Vinrael
19.09.12, 00:54
Chicken napisał bardzo fajny poradnik w dziale HD2. Jeśli jesteś osobą inteligentną (a sprawiasz takie wrażenie) to dasz sobie ze wszystkim spokojnie radę.

aficio
19.09.12, 01:02
Dzięki , spróbuję.... :) Na razie bardzo dziękuję.