PDA

Zobacz pełną wersję : problem z udostępnianiem internetu przez wifi



krzysiek
22.09.12, 23:23
witam

jak w temacie, próbuje udostępnić połączenie internetowe za pomocą HD2. w ustawieniach "tethering i przenośny punkt dostępu" włączam "przenośny punkt WiFi" ustawiam nazwę oraz zabezpieczenie (próbowałem na otwartym i wpa2 psk) i nic. komputer łączy się z HD2 za pomocą połączenia wifi które zrobiłem w ustawieniach słuchawki jednak nie mam dostępu do internetu. w słuchawce mam włączone transmisję danych (nie mam problemu z korzystania z internetu w HD2 za pomocą połączenia 3g, hsdpa czy co tam akurat jest w zasięgu). sieć to play andek wer 2.3.7
czy trzeba jeszcze coś ustawiać? Próbowałem połączyć hd2 z laptopem z win xp oraz z tabletem goclever w obu przypadkach ten sam efekt.

z gory dziękuje za pomoc
pozdrawiam
krzysiek

Vinrael
23.09.12, 00:18
Ogólnie rzecz biorąc są 2 `issues` większości kernelów na HD2 mianowicie nagrywanie w 30fps przy rozdzielczości 800x480, i udostępnianie Wi-Fi. Po prostu nie będzie działać. Jeśli jednak jest Ci to potrzebne, polecam ROM GBLeoR6.1 - pozbyli się obu wad, jednocześnie zostawiając stabilność systemu. Korzystam z tego codziennie (HD2 -> TF300T) i wszystko śmiga.

MatrixSTR
23.09.12, 00:29
Na Nexus HD2 ICS tethering też działa. Używałem go kilka razy przy udostępnianiu internetu dla NetBooka. Zobacz jeszcze pierwszy post na Xda w temacie z Twoim ROMem, zwykle gdy nie działa podają różne rozwiązania.

Vinrael
23.09.12, 00:41
Tak, zapomniałem dodać że owe 'issues' występują (nie mylę się...?) tylko w ROMach Sense (nie wszystkich - przykład GBLeoR6.1 właśnie)...

krzysiek
24.09.12, 22:51
dzięki za pomoc

przymierzam sie do zmiany softu na MIUI w dystrybucji 2.3.7 polecany przez @KurczaQ, jednak nie mogę się za to zebrać (muszę sobie przypomnieć jak to się robiło i pościągać oprogramowanie , parę miesięcy temu zmieniałem soft a i z czasem nie bardzo ) czy na tym sofcie będzie działać wifi router?. zależy mi aby mieć neta na tablecie, posiadam modem icon225 jednak tablet niestety go nie obsługuje, będę musiał go wymienić na jakiegos huwaweia a może da się jakoś zainstalować sterowniki do w/w modemu?

pozdrawiam
krzysiek

KurczaQ
25.09.12, 17:21
Tak będzie działało jak najlepiej ;)