PDA

Zobacz pełną wersję : HTC Cha Cha- nie odbiera MMS



Kevin
29.09.12, 12:46
Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc.

Od jakiegoś czasu HTC Cha Cha odmówił współpracy podczas odbierania MMSów. Do tej pory było wszystko w najlepszym porządku, lecz pewnego dnia przy próbie odebrania MMSa na belce powiadomień pojawiła się ikonka ze strzałeczkami, jednak się nie świecaiła i za chwilę pojawiła się informacja, że wiadomość nie została odebrana, "błąd ogólny sieci". Po ponownym wejściu w wiadomość i naciśnięciu przycisku "pobierz" sytuacja się powtarza.
Szukałem już w kilku miejscach czy ktoś miał podobny problem i jedyne co znalazłem to ponowne ustawienie APNów dla internetu i MMS, co też zrobiłem jednak w niczym to nie pomogło.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić chętnie wysłucham.
Z góry dzięki! Pozdrawiam!

Vinrael
29.09.12, 14:23
Soft reset może? ;p Wyłączenie i ponowne włączenie transferu? Na HD2 mam czasami podobny problem (z ogólnym dostępem do internetu) i zazwyczaj jedna z tych metod pomaga.

KurczaQ
29.09.12, 15:16
Musisz wejść na stronę swojego operatora i przebrnąć poprzez proces konfiguracyjny- też miałem z tym duży problem ;)
Potem Soft Reset i wszystko ładnie chodzi- ChaCha to sparta sztuka :E

Kevin
29.09.12, 16:20
Musisz wejść na stronę swojego operatora i przebrnąć poprzez proces konfiguracyjny- też miałem z tym duży problem ;)
Potem Soft Reset i wszystko ładnie chodzi- ChaCha to sparta sztuka :E

Soft reset to to samo co hard reset? :P I to oczywiście wiąże się z utratą wszystkich danych, tak więc zrobić wcześniej kopie zapasową?? A jeśli mówimy o procesie konfiguracyjnym u operatora to masz na myśli ponowne ustawienie APNów dla internetu i MMS? Bo jeśli tak to już to robiłem i rozumiem, że bez soft resetu nie zadziała, bo gdzieś tam pamięta poprzednie dane?

KurczaQ
29.09.12, 16:35
Soft-Reset to restart.
Hard-Reset to reset do ustawień fabrycznych... :E

Tobie wystarczy ustawić na nowo ustawienia sieci- włączyć w ustawieniach sieci transmisję danych i ewentualnie 3G i działać :)
Może zapomniałeś włączyć transmisję właśnie?

Vinrael
29.09.12, 17:11
Gdyby nie włączył transmisji nie pokazały by mu się strzałeczki pobierania/wysyłania.

KurczaQ
29.09.12, 17:14
Lepiej zapytać niż potem żałować a czasami ChaCha nawet moja robi hece że nie chodzi internet - nie ma transmisji, a ten pokazuje na pare sekund strzałki- dziura Software...

Kevin
01.10.12, 19:50
Tobie wystarczy ustawić na nowo ustawienia sieci- włączyć w ustawieniach sieci transmisję danych i ewentualnie 3G i działać :)
Może zapomniałeś włączyć transmisję właśnie?

Rozumiem, że jeżeli chodzi o ustawienia sieci, to ponowne ustawianie APNów, tak? Czy jeszcze coś? Tak jak pisałem w pierwszym poście- APNy ustawiłem wg strony operatora, telefon wyłączyłem i włączyłem ponownie i problem wciąż ten sam.

KurczaQ
01.10.12, 20:46
Tak od nowa, spróbuj jeszcze raz gdy się nie uda udaj się do najbliższego BOKu operatora i poproś o konfigurację ;)