PDA

Zobacz pełną wersję : Automapa



zabijaka75
24.11.10, 19:24
Automapa to jedna z najlepszych nawigacji na rynku sam z niej korzystam i jestem zadowolony. ;)



http://img15.imageshack.us/img15/3645/tttttqf.jpg

AutoMapa 6.6.2 (PL)


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ArturN/ Z uwagi na ustalenia wspólne z adminami na tym forum nie będzie linków do nielegalnego oprogramowania dlatego wszystkie takie linki będą kasowane

Patcher


http://www.xxxxxxxxxxxx
Hasło do rozpakowania


omnia

Uwaga nie testowałem!!

Szakus
24.11.10, 19:25
dodam, że ta wersja obsługuje autorotację na hd2

ketronit
24.11.10, 22:10
jakie jest hasło żeby rozpakować

zabijaka75
24.11.10, 22:21
Sorka moja wina nie podałem

ketronit
24.11.10, 22:24
dzięki

kasier
25.11.10, 00:19
też korzystam z tej wersjii i jak narazie nie sprawia żadnych problemów, jeżeli chodzi o rotacje to super sprawa :)

wodor83
25.11.10, 10:30
na to czekałem rotacja bez kombinowania :D

ohlers
25.11.10, 13:05
czy to jest automapa "gotowa" czy instalacyjna? pytam bo w razie czego mam gotowca-bezpośrednio na kartę pamięci.

Szakus
25.11.10, 13:35
raczej instalka

zabijaka75
25.11.10, 16:24
Jak ktoś przetestował niech napisze bo nie wiem czy działa.

ohlers
25.11.10, 17:55
No to tu macie AM 6.6.2 PL bez instalacyjną.
Nie wymaga patcha.
Uwaga, jeszcze nie spr.

http://img255.imageshack.us/img255/2601/56998620.jpg


[url=http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/url]
ArturN/ Link do nielegalnego oprogramowania

Kurcze, jak dodać obrazek?

zabijaka75
25.11.10, 19:58
Lewy dolny narożnik masz gdy piszesz post wklepujesz link a woków niego jest bbcode

ohlers
26.11.10, 00:30
zabijaka75
Ty, weź się tylko nie śmiej, ale głupi się zrobiłem totalnie, chyba przez to że przemarzłem przy zmianie opon, :D
Wiesz, ja nie wiem gdzie mam umieścić obrazek, żeby dać do niego link, i żeby się skur... kowany pokazał ;D
Sorry, ale do tej pory zwykle tylko korzystałem z Forum a teraz chciałbym coś od siebie też, żeby ładnie było no i żeby nie pijawa...

w lewym dolnym mam tylko to... : Powiadamiaj mnie o odpowiedziach. Powróć do wątku. Nie używaj uśmieszków.

przepraszam za O.T.

Szakus
26.11.10, 00:52
:D

http://dl.dropbox.com/u/138074/temp/2010-11-26-005200.png

ohlers
26.11.10, 00:53
Ha, już wiem, mózg mi odtajał ;D
Dzięki i przepraszam.

maniac
26.11.10, 12:05
Ta wersja bez instalacji nie obsluguje autorotacji i obcina kawalek ekranu. Rom standardowy.

gorbi
27.11.10, 15:53
Ma ktoś jakieś inne głosy do tej mapy ? Krzysztof jest fajny ale coś innego tez by się przydało :)

zabijaka75
27.11.10, 16:07
Przecież jest obok nawigadka nie wiem co masz za problem :o

[url=http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/[/url]

ArturN/Nawigadka nie jest oprogramowaniem darmowym

Smogg
27.11.10, 21:01
A przy instalacji istnieje również możliwość zaznaczenia Mikołaja, Kingi i czegoś tam jeszcze ;)

kasier
28.11.10, 09:32
dla upartych nawet możesz zmienić język ;]

marcelitek
28.11.10, 19:12
Panowie i Panie ja tu jestem laikiem więc mam dość idiotyczne pytanie. muszę ściągnąć wersje pierwszą a potem patcha. Nigdy nie robiłem takich rzeczy więc bede wdzięczny za info

marcelitek
29.11.10, 11:52
Udało się, dziękuje bardzo za pomoc

ArturN
02.12.10, 22:00
Jak się sprawuje u was, u mnie działa bez uwag :)

Smogg
03.12.10, 10:08
U mnie również super... nie myślałem, że możliwość rotacji AM będzie tak wykorzystywana przez znajomych posiadających ten telefon... a jest to naprawdę przyjemna opcja :-)

Ja niestety nie miałem jeszcze okazji pojeździć na tej mapie, ale liczę na to, że od poniedziałku już uda mi się to zmienić.

Fuckupem w moim odczuciu jest natomiast to, że kiedy AM jest w poziomie i przychodzi jakieś połączenie... to połączenie mimo wszystko wyświetla się w "poziomym pionie" przez co jest cholernie nieczytelne i trzeba głową kręcić (o ile się nie ma np zdjęcia a dzwoni jakiś dziwnie zapisany kontakt, co również się zdarza ;))
Testowałem wczoraj na romie Elmina bSD 1.15 cab od Bysia który teoretycznie dodawał Landscape do Manili i dialera... ale po jego zastosowaniu było w zasadzie jeszcze gorzej, więc niestety wyleciał z pamięci urządzenia ;)

Jeśli ktoś ma fixa na tego typu problemy - plooosiiiieeeee :D

marcelitek
03.12.10, 12:18
U mnie także dobrze działa, sprawdzam na razie w jeździe miejskiej i jest ok.

maniek9611
03.12.10, 12:26
Jeśli ktoś ma fixa na tego typu problemy - plooosiiiieeeee

a może po prostu użyć programu do rotacji wystawionego przez zabijaka75

http://hd2forum.pl/systemowe/rotate-screen/

dodam tylko że u mnie na romie Elmina bS z belką na górze nie ma potrzeby instalacji czegokolwiek, nie trzeba przekręcać głowy - po prostu działa jak powinien :)

kasier
03.12.10, 13:01
No u mnie wszystko działa prawidłowo łącznie z rozmowami

Trojan
13.12.10, 20:39
Panowie. Jak dodać ikonkę Automapy na główny pulpit? Próbuję dodać jako "Szybki link", ale w spisie aplikacji Automapy nie mam, chociaż prawidłowo ją zainstalowałem.

Smogg
13.12.10, 21:16
Eksplorator Windows -> Wejdź do katalogu z AM, przytrzymaj plik uruchamiający AM -> Kopiuj;
Teraz wejdź do katalogu \Windows\Menu Start\Programy\ (i ew. jakiś folder dalej) i Edycja -> Wklej skrót.

Trojan
13.12.10, 21:40
Dzięki działa. A wracając do AM i jej działania to coś mi zamula. Właśnie jestem po wgraniu świeżego 3.14 i stwierdzam, że na 1.48 mi dużo szybciej działała AM :D

kasier
14.12.10, 01:19
zobacz w opcjach automapy chyba zakładka interfejs ale moge się mylić, przeznacz więcej pamięci na automapę

Smogg
14.12.10, 09:31
A jeśli mówiąc o "zamulaniu" masz na myśli łapanie fixa - wiele osób na różnych forach zauważyło, że z radiem 2.15 trwa to dłużej, niż np. 2.12 (w tym ja :P). Ale jak złapie, to trzyma... Choć tutaj też mamy inną sprawę - część HD2 potrafi się gubić na skrzyżowaniach (kiedy stoisz to gubi sygnał i czeka na ruch). Ponoć jest to wina samego telefonu (a nie AM), ale - przynajmniej mi i mojemu tacie (też ma HD2 :P) - pomaga na to cab z fixem. Pytanie tylko: czy ktoś jeszcze tutaj ma taki problem?

maniek9611
14.12.10, 09:40
u mnie przy 2.15 szybko łapie fixa, nic nie zamula...jestem zadowolony

Smogg
14.12.10, 09:48
Sama AM też mi nie zamula.. Nie wiem, czy miałeś porównanie z 2.12 - tam fixa łapało mi dużo szybciej... Nie mówię, że 2.15 to jakiś dramat i masakra, bo tak nie jest - w porównaniu do Omnii czy nawet niektórych nawigacji samochodowych (mamy w firmie 2, które są sprzedawane jako sprzęt z i pod AM) to 2.15 nadal wypada bardzo, bardzo dobrze.

Coś, co ostatnio powodowało u mnie zamulenie komunikatów - tzn. nawet samo proste "skręć w prawo" było odtwarzane z 2 przycięciami, to - przypuszczam - straszna fragmentacja systemu plików na karcie pamięci... przerzucenie z niej wszystkiego na komputer, format i z powrotem na kartę rozwiązało ten problem. Ale to same dźwięki - żeby AM jako taka mi przycinała, to się jeszcze nie zdarzyło... albo ja nie zauważyłem ;)

kasier
14.12.10, 10:15
W sprawie skakania na postoju to owszem ja też tak miałem ale mayek fix poprawił sytuację i już nie mam tego problemu, podobno część telefonów tak ma, wada agps

ArturN
14.12.10, 17:04
Mam porownanie, bo testowalem wszystkie radia od wersji 2.07. Moim zdaniem radio 2.12 niestety nie jest dobre do automapy. Na to radio wiekszosc uzytkownikow narzekala, ze fixa lapie bardzo dlugo. Radio jest skopane, htc chcialo zlikwidowac skakanie sygnalu kosztem szybkosci łapania fixa. Niestety to bylo bardzo denerwujace, dlatego wszyscy wracali na 2.10. W 2.15 jest juz ok. automapa lapie fixa ok 5 sek. i zlikwidowany problem z skakaniem sygnalu na skrzyzowaniu. w 2.15 instalowanie fixow do gps jest zbedne a nawet pogarsza dzialanie. Na plus 2.15 dodam, że nie pamietam kiedy telefon zaliczyl zwieche. Jest bardzo stabilny.

Trojan
14.12.10, 19:08
U mnie problem nie polega na łapaniu fixa tylko na samym działaniu Automapy. Poprostu AM muli. Długo rysuje mapę, nawet kilka sekund. Mam najnowszą AM 6.6.2 i najnowszy ROM 3.14 z radio 2.15. Na starym ROMie 1.48 śmigała, że hej.

ArturN
14.12.10, 19:27
To dziwne. Mam rom na driverach 3.14 i radio 2.15 i Automapa śmiga, że szok. Nie ma żadnego mulenia. Program działa bardzo szybko bez przycinania. Proponuję sformatuj kartę i wgraj na nowo.

kasier
14.12.10, 20:14
a zrobiłeś tak jak mówiłem? zwiększyłeś pamięć dla automapy i poi?

Trojan
14.12.10, 22:13
a zrobiłeś tak jak mówiłem? zwiększyłeś pamięć dla automapy i poi?

Oczywiście. Zrobiłem na maksa, chyba 15MB a dla POI nie zwiększałem, gdyż nie wgrywam zewnętrznych Pojów.

Spróbuję sformatować kartę.

kasier
14.12.10, 23:28
a zobacz zwiększ na wszelki wypadek dla poi też, bo wiem że na htc jak miałem to mi się zcinało właśnie z tego powodu, chociaż nie wierzę żeby to był właśnie problem twojego leosia

maniek9611
06.01.11, 18:58
Dla informacji jest już wersja 6.7.0 :)

ArturN
06.01.11, 19:04
w 6.7 w moim mieście jest naniesiona poprawiona przebudowana ulica Wiejska i Legionowa ;)

maniek9611
06.01.11, 19:11
w 6.7 w moim mieście jest naniesiona poprawiona przebudowana ulica Wiejska i Legionowa ;)

no nareszcie po tym wielkim placu budowy :)

crazytomi
11.01.11, 22:24
Witam, chciałbym prosić ... o namiary na Automapę działającą na HD2 - oczywiście mówimy o legalnych źródłach :)
Jeszcze jakby ktoś mógł napisać czy jest aktualizacja do tego programu CoPilot bo już myślałem, że jest jakaś navi a tu bez Polski :/

Skoro mówimy o legalnych źródłach:

http://www.automapa.pl/[br]
Działa :P

and
01.02.11, 19:13
Zgrałem sobie automape z netu na karte sd-jest tylko mały problem z jej odczytaniem :)
czy mógłby mi ktoś dać wskazówki jak mam to zrobić bo mam z tym problem.
Pozdrawiam!

kasier
01.02.11, 19:47
Oczywiście zakładam że chodzi ci o ściągnięta wersję instalacyjną z strony automapy, a tam ściągasz setup, jeżeli myślisz o czymś innym to lepiej poszukaj innego miejsca na takie pytania

maniek9611
01.02.11, 21:03
Bez klucza wersji instalacyjnej nie ściągnie ze strony oficjalnej AM. Nawet wersji beta :P


Zgrałem sobie automape z netu na karte sd-jest tylko mały problem z jej odczytaniem :)
czy mógłby mi ktoś dać wskazówki jak mam to zrobić bo mam z tym problem.
Pozdrawiam!

Jeżeli chodzi o obsługę to możemy pomóc ale piractwa nie tolerujemy!

lakikwap
01.02.11, 22:33
Panowie u was też AM tak szaleje jak stoicie w miejscu?

maniek9611
01.02.11, 22:41
U mnie chodzi OK :)

Na pdaclubie MrM napisał:

U mnie skakało na wszystkich radio romach z 2.12 włącznie.
Co pomogło? Procedura jak poniżej (nie jestem jej autorem - znalezione gdzieś w sieci).
Wada - dłużej łapie fixa (u mnie około 8-10s).

Procedura:
Skasuj z katalogu Windows dwa pliki: GPSLogFile.txt i GPSLogFileBack.txt
Z poziomu menu Ustawienia\Lokalizacja zaznacz opcje "Automatycznie odrzucaj usluge lokalizacji" - wylacza A-GPS
Z pomoca edytora rejestru systemowego:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\
CurrentLogFile (empty)
Is Enabled 1
OldLogFile (empty)

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers
CurrentDriver GPSOneDevice
InputBufferSize 4096
OutputBufferSize 4096
RetryWaitOnError 0
SleepOnNoData 1000

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\GPSOneDevice
CommPort GPS0:
DriverName GPS Device Driver
FixInterval 1
FixMode 0
FrendlyName Qualcomm GPSOne...
InterfaceType POLL
OpenStandalone 1
PollInterval 1000
ProcessOtherClients 1
QOSAccuracy 1
QOSPerformance 255
SleepOnNoData 1000
Version 2

Po wprowadzeniu powyzszych zmian wykonaj soft-reset
Z katalogu AutomapaEU\Profiles\osobowy\Settings Files usun dwa pliki: gps.info i gps.settings
Jesli uzywane sa profile ciezarowy i terenowy wykonaj powyzsza czynnosc dla tych profili.
Uruchom automapę.

źródło:

http://pdaclub.pl/forum/automapa/skacze-na-krzyzowce/

lakikwap
01.02.11, 22:52
okurde ale procedura
spróbuje jak będe miał chwile

btw. widziałem gdzieś jakiegoś caba któy to robił, coś mi sie przypomina

Smogg
02.02.11, 00:00
Owy cab:

http://pdaclub.pl/forum/automapa/skacze-na-krzyzowce/msg1331861/#msg1331861

kasier
02.02.11, 00:59
w zasadzie też tak mam wystarczy wgrać mayek fixa i wyłączyć agps, u mnie nie widać różnicy w dlugości oczekiwania na fixa

Smogg
02.02.11, 08:33
Ja agpsa nie wyłączałem - zainstalowałem sam cab z fixem i to pomogło - ADHD AutoMapy na skrzyżowaniach zostało wyleczone :-)
A to skakanie i czekanie na ruch było dość upierdliwe... natomiast nie każdy Leo ma ten 'błąd', więc jeśli wszystko jest OK, to zainstalowanie caba nic nie da ;)

kasier
02.02.11, 08:51
No właśnie wczoraj wpadłem na pomysł że potestuje jak to jest bez wyłączenia i włączyłem go spowrotem ;], tylko jeszcze nie miałem okazjii :D

javelin
01.03.11, 08:36
w 6.7 w moim mieście jest naniesiona poprawiona przebudowana ulica Wiejska i Legionowa ;)


W Krakowie w 6.7 jest już przebudowana Saska/Nowohucka, Lipska, Christo Botewa oraz ten krótki odcinek S7 do A4, a nawet ten śmieszny zamknięty odcinek drogi do nikąd obok Plazy czyli Stanisłąwa Lema. O tych wiem bo tymi drogami się poruszam :D Co ciekawe tych zmian nie ma jeszcze na maps.google

Smogg
01.03.11, 09:39
Co ciekawe tych zmian nie ma jeszcze na maps.google


Całkiem normalne ;) zmiany w mapach google nie pojawiają się zbyt często... nie mówiąc już o bieżących ~.^

d20032003
01.03.11, 20:42
Koledzy. Mam Leosia z Romem Sztywny Leon (całkiem fajna sprawa). Wgrałem AM 6.6.2 i ... wielka cisza. Mam problem z dźwiękiem - tzn nie mam go wcale.

Ustawienia AM
Menu -> Ustawienia -> Komunikaty s 1/6 automapa obsługuje głośność (zaznaczone)
Menu -> Ustawienia -> Komunikaty s 2/6 Głos (i język komunikatów) K. Hołowczyc (Polski) Test .... Cisza
Menu -> Opcje -> Dźwięki - zaznaczone (tzn "dioda" zapalona na niebiesko)

Czy macie Państwo jakiś pomysł ?

maniek9611
01.03.11, 20:52
Moim zdaniem 2 opcje:

Start -> Ustawienia -> Dźwięki i powiadomienia -> zaznaczyć ?Programy?.
Ponownie zainstalować AM, mogło coś się przy instalacji uszkodzić

d20032003
01.03.11, 21:07
Tą podpowiedź wygooglałem:
"Start -> Ustawienia -> Dźwięki i powiadomienia -> zaznaczyć ?Programy?."
niestety w AM nie ma takiego czegoś w menu (być może w starej wersji było)

AM zreinstalowałem może 2 razy - nic.

Ale pomogła inna rzecz - Hard Reset telefonu. Może to pomoże innym userom HD2

pozdrawiam

maniek9611
01.03.11, 21:17
niestety w AM nie ma takiego czegoś w menu (być może w starej wersji było)

To nie menu AM tylko Twego Leona!

ghost_
31.07.11, 13:40
Witam Panowie i Panie

parę dni temu, z racji, że mój TomTom poszedł w stan "pożyczony" do kolegi na dłuższy okres czasu, musiałem szybko przestawić się na AM ...

dość sceptycznie byłem do tego nastawiony, ale jak mus, to mus - pytanko następujące:

czy jest gdzieś strona, albo temat co warto poustawiać w AM ? Taki tutorial jak używać, co należy poustawiać, żeby AM chodziła płynnie, bez zacinek ...

głównie chodzi mi o dostosowanie AM dla moich potrzeb (ustawić aplikację "pod siebie" :) )

dzięki za odpowiedzi :)

maniek9611
31.07.11, 13:48
To czy AM chodzi bez zacinek czy z nimi, zależy od sprzętu. Jeżeli korzystasz z HD2 to jest właśnie idealny kombajn na którym AM będzie śmigała wyśmienicie. Były problemy ze "skakaniem" ale jak poczytasz cały wątek to jest rozwiązanie na to. Jeżeli chodzi o ustawienie pod siebie, to nikt za Ciebie tego nie zrobi z wiadomego powodu. Wszystko zależy od Ciebie co chcesz aby znalazło się na pulpicie. Testuj i ciesz się :)

ghost_
31.07.11, 16:18
A jeżeli chodzi o jakąś stronę z kompleksowym opisem opcji konfiguracyjnych AM ? Istnieje coś takiego ?

ArturN
31.07.11, 16:48
Istnieje, masz na stronie producenta:


http://www.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=53321

javelin
13.08.11, 23:15
Zostawiłem dziś telefon na godzinę w samochodzie z włączoną AM. Po powrocie okazało się że telefon się wyłączył. Niestety po włączeniu telefonu oraz AM okazało się że zniknęły wszystkie punkty ulubione, łącznie z zaznaczonym domem i pracą. Czy da się to jakoś odtworzyć? Trochę tego miałem i szkoda mi pracy w to włożonej.

Scalam, wątek już był i nie ma sensu zakładać następnego :)

bladegod
29.08.11, 15:01
witam. Skad można sciągnąc AUTOMAPE i jak ją zainstalować w HD2 ?

Smogg
29.08.11, 15:23
Tutaj możesz ściągnąć:

http://www.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=53174

Instalujesz przy użyciu komputera (plik .exe) na kartę pamięci HD2.

Trojan
21.09.11, 22:31
Panowie mam problem z zamulaniem Automapy na HD2...

Zainstalowem niedawno 6.9 Beta 2, strasznie zamulała, dziś zainstalowałem kolejną wersję prawie finalną RC1 i nadal Automapa zamula. Strasznie wolno chodzi a czasem nawet samoczynnie się wyłącza. Dodam, że ostatni final 6.8.1 chodził bez zarzutu i bardzo szybko! Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Co jak co, ale na HD2 automapa zamulać nie powinna! Tak myslałem, czy kompletnie nie wywalić AM z karty i zainstalować od podstaw, ale czy to pomoże ?

kasier
22.09.11, 00:53
może dlatego że to beta ;p

Smogg
22.09.11, 10:54
Całkiem możliwe, że instalacja na czysto pomoże. Czasami AM potrafiła robić sceny po kilku aktualizacjach wersji... Zwłaszcza przy betach.

Trojan
22.09.11, 14:32
Ale podobno innym chodzi bardzo szybko. Zainstalowałem AM na nowo i ciągle jest tak samo. Baardzo muli. Długo przelicza trasę, wiesza się i czasem sama wyłącza. Ogólnie kaszanka. Gdyby problem był u wszystkich to bym nie pisał, ale wszędzie gdzie czytam to ludziom chodzi ok a u mnie na HD2 zamula :/

Smogg
22.09.11, 15:08
No to inne pytanie - czy innym tak sprawnie chodzi właśnie na HD2? Może nasz kochany developer tej nawigacji jeszcze nie zoptymalizował swojego produktu pod kątem tego urządzenia... z mojej perspektywy mogę jedynie wyrazić nadzieję, że częściowe porzucanie WM zaowocuje szybszym wypuszczeniem AM na Androida ;) Całkiem możliwe, że na tym forum ucieszyłoby to większość użytkowników Leona - coraz rzadziej można spotkać WM w opisie ^_^

Wracając do tematu - HR nigdy nie jest miły, ale możliwe, że coś "blokuje" płynne działanie navi? Swego czasu, na Leonie właśnie, AM zaczęła mi "przycinać" - nawet komunikaty głosowe były odtwarzane w 3 podejściach... pomogła defragmentacja systemu plików na karcie SD. To mało inwazyjne, acz czasochłonne zajęcie (w zależności od ilości plików i ich stanu)... możesz zacząć od spróbowania właśnie tego rozwiązania.

Trojan
22.09.11, 20:08
Wróciłem do starej finalnej 6.8.1 i też zacina. Czyli nie jest to wina Automapy tylko coś u mnie nie tak. Chociaż zaczeło się od instalacji Beta2, czyli coś w ich plikach mogło być nieteges. Cóż niestety będę musiał strzelić formata karty co nie jest miłe bo mam dużo programów na niej :/

Co do systemu, ja używam WM właśnie ze względu na AM. Jak tylko wyjdzie AM na Androida sprzedaje ukochanego Leosia i zmierzam w coś mocniejszego Sensation XE albo Vigor, który jest na dalszym horyzoncie.

Smogg
23.09.11, 08:33
To przy okazji, skoro dzieje się to i na starszej wersji, jeśli to nie problem, to zrób sobie przy okazji HR tego telefonu. Po HR i przeczyszczeniu karty SD proponuję wgrać od razu tą nowszą wersję i udać się na małe testy. Jeśli będzie dobrze działała, to dogrywaj resztę swoich aplikacji. Jeśli nie - ponownie HR i reinstalacja AM, tylko tym razem starszej, stabilnej wersji.

OT=ON
Różnice Sensation -vs- Sensation XE:
1. Słuchawki,
2. Kolory na obudowie,
3. Pojemność baterii - XE ma taką samą jak w EVO3D,
4. Procesor w końcu pracuje przy natywnym taktowaniu - ten w Sensation jest underclockowany z 1.5 do 1.2GHz,
5. XE ma 3GB pamięci NAND więcej... Co przy obecnych rozmiarach i cenach kart SD jest kroplą w morzu ;)

A do Sensation można wgrać rom z XE i też ma się Beats Audio ;)
OT=OFF