PDA

Zobacz pełną wersję : slaba bateria po wgraniu androida



mc94
19.10.12, 22:11
tak jak w temacie .po wgraniu androida bateria trzymala ok 3h ,po kupnie nowej ten wynik spadl do 2.5h .czym jest to spowodowane ? bo nie wydaje mi sie aby byla to wina baterii .pozdrawiam

KurczaQ
19.10.12, 22:33
Matko boska mocna bateria- a wracając do tematu, w ustawieniach OverClockingu zmień profil na oszczędniejszy ;)

mc94
19.10.12, 23:00
a czym jest owy overclocking ? jest to jakas aplikacja czy jedna z opcji telefonu ?

Vinrael
19.10.12, 23:29
Overclocking - ogólnie rzecz biorąc pojęcie mówiące o przetaktowywaniu zegara procesora. Underlocking analogicznie jest zmniejszaniem taktowania procesora.

mc94
20.10.12, 09:44
nie moge sie rowniez polaczyc z kompem przez usb ,tzn htcsync sie laczy ale z programami do zmiany oprogramowania juz nie (hspl4 itd.) jak mam rozwiazac ten problem ,czy lepiej oddac telefon w rece fachowca ?

KurczaQ
20.10.12, 11:14
HTCSync służy do komunikacji między Windows Mobile- Windows, z Androidem jest inna bajka.
Gdy podłączysz USB na pasku notyfikacji wyskakuje informacja że możesz podłączyć USB i gdy w nią klikniesz na kompie pojawi się karta pamięci z telefonu wyświetlana jako pamięć przenośna :)
Aby dokonywać modyfikacji mocno softwarowych - clk, magldr, cwm używasz HD2ToolKit, dla najszybszego sposobu komunikacji warto użyć AirDroida

mc94
20.10.12, 15:23
wgralem nowy system ,rowniez android ,jakis cyanogen czy cos bo myslalem ze to wlasnie wina systemu .niestety nic nie pomoglo .czy jesli wgrywam kolejne systemy to poprzednie usuwaja sie automatycznie ? byc moze to jest przyczyna tak krotkiego czasu pracy baterii .na pewno nie chodzi o przyciemnianie ekranu i wylaczanie 3g .problem jest powazniejszy .w dalszym ciagu nie wiem jak zrobic ten overclocking ale rowniez watpie zeby on cos pomogl .czy mozliwe ,ze uszkodzone sa jakies wtyki ktore powoduja tak szybkie rozladowywanie sie baterii ?

KurczaQ
20.10.12, 16:15
Tak to jest przyczyna, co do baterii musi być w strasznie złym stanie.
Overclock w Cyanogenie i AOKP wykonasz w ustawieniach Cyanogen- poszukaj a znajdziesz.
Warto także zabezpieczyć się w inny kernel- na GB Dorimanx na ICS/JB- marc ;)

mc94
20.10.12, 16:18
bateria jest nowa ,wczoraj wyciagnieta z opakowania .wiec musze uzyc programu task29 aby usunac systemy i wgrac androida jeszcze raz ?

Vinrael
20.10.12, 18:29
mc94 - tak. Robisz task29, dopiero po tym wgrywasz wszystko. I nie overclockuj, tylko raczej underclockuj - podwyższenie taktowania procesora jeszcze bardziej będzie żarło baterię ;E

mc94
20.10.12, 22:59
ale bardzo was prosze o jakis tutorial jak mam to zrobic

MatrixSTR
21.10.12, 00:55
Jeśli te 3 godziny są w stanie czuwania, to problem może być poważniejszy. Zresztą nawet na maksymalnym podkręceniu bateria spokojnie wytrzymuje ponad 3 godziny grania, więc ja bym stawiał na jakieś uszkodzenie. Telefon się czasem nie grzeje?

KurczaQ
21.10.12, 08:08
Vinrael według twórcy HD2Toolkit Task29 nie powinien być używany wcale gdyż każde wgranie CLK i Magldr kasuje całą pratycję a to tylko efekt psychicznego samo uwierzenia iż coś zmieniłeś :)
Co do baterii, gdy wgrasz już jakiś ROM wróć do CWM (O ile bateria będzie napełniona do granic) i wykonaj Wipe Battery Status - powinno poprawić osiągi, do tego w pełni ją sformatuj i powinna chodzić do dwóch dni :E

mc94
21.10.12, 10:16
wiec aby uzyc wipe battery status musze najpierw zrootowac telefon ? jak to sie robi ?
telefon czasem sie grzeje po podlaczeniu go do kompa kablem usb lub podczas ladowania .

wzialem sie za rootowanie ,sciagnalem program superclickv w wersji 2.3.3.0 ale program zawiesza sie na Starting ADB Server ,wyskakuje powiadomienie o braku odpowiedzi i nic .

a co do ostatniego postu to caly czas mam wgranego androida ,przed chwila udalo mi sie zrootowac telefon .wykonalem kalibracje baterii programem battery calibration v1.2 .za chwile wezme sie za to Wipe Battery Status .to juz chyba ostatnia nadzieja

MatrixSTR
21.10.12, 12:31
Przecież ROMy na HD2 są od razu zrootowane.

mc94
21.10.12, 13:50
jak uruchomic tryb recovery ?

MatrixSTR
21.10.12, 13:54
Przytrzymujesz klawisze HOME+END CALL

mc94
21.10.12, 14:01
ok ,udalo mi sie uruchomic tryb recovery .pod nr 8 mam AD Recovery jednak gdy w to wchodze wyskakuje czerwony napis No boot sources .co to oznacza ?

MatrixSTR
21.10.12, 15:32
Widocznie masz wgrany ROM bez Recovery, domyślam się że to PRJ. Najlepiej wgraj jakiś inny według tego poradnika http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida.html

mc94
21.10.12, 15:52
wgralem to tak jak pokazane jest na tym poradniku How To install Android on HTC HD2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=JWSrE3J_8Og) .system tez mam ten sam ,teraz wchodzac w tryb recovery w ogole nie mam takiego odnosnika .kiedy naciskam czerwona sluchawke mam 4 podpunkty : Tryb cichy ,Tryb samolotowy ,Reboot (wlasnie wchodzac w ten punkt mam do wyboru Reboot ,Recovery ,Bootloader) ,gdy wciskam Recovery telefon sie restartuje .mam wgrany cyanogen mod 7 .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991559 - czy ten rom bedzie odpowiedni ?

chyba sprobuje wrocic do wm 6.5 .moglby mi ktos polecic jakis dobry ,dzialajacy link ?

KurczaQ
21.10.12, 19:42
Wgraj rom oparty na Andku i najlepiej MIUi, CyanogenMod albo stabile i szybkie Sense ;)
Patrz na liczbę komentarzy a zobaczysz jaki jest rom- XDA :)

mc94
21.10.12, 21:40
ok ,mam juz androida z recovery ,wchodze w advanced i wipe battery stats ,co dalej ?

KurczaQ
22.10.12, 07:54
restart i używasz baterię do samego końca ;) aż telefon padnie wtedy ładujesz do pełna i wykonujesz wipe jeszcze raz- po tym używasz fona normalnie

mc94
22.10.12, 08:34
niestety nic nie pomoglo

KurczaQ
22.10.12, 16:18
W takim razie problem jest czysto techniczny- masz uszkodzony prawdopodobnie jakiś kondensatorek czy coś w ten deseń- musisz wymienić płytę albo oddać na gwarancję :)