PDA

Zobacz pełną wersję : Ladowanie baterii



luxior
29.12.10, 20:35
Zauwazylem dziwna rzecz,jak uzytkowalem WM to podczas ladowania telefonu swiecila sie pomaranczowa dioda ze telefon sie laduje. Po naladowaniu baterii dioda zmieniala kolor na zielony i oznaczalo to ze bateria jest naladowana. Odkad przeszedlem na Androida w.w dioda nie zmienia koloru i wydaje mi sie ze bateria nie laduje sie do konca. Mial ktos moze podobny problem? Czy cos jest nie tak z bateria,lub zle wgrany Andek?

kasier
29.12.10, 20:41
jak ja mam na androidzie to działa tak samo jak na wm

barti16
29.12.10, 22:04
Ja mam tak samo, tylko było napisane że dochodzi do 95% a potem jakby cś blokowało.

DOD
05.01.11, 13:25
Niektóre buildy mają problemy z bateriami. Podobno w niektórych buildach pomagało jak się bateria naładuje do tych 95% (w niektórych 99% - ja tak miałem) wyłączyć tel, wyciągnąć baterię, włożyć ją i doładować ją do pełna na wyłaczonym tel. Potem powinno być ok. Ja tak miałem w jakimś buildzie (ale nie pamiętam co to było bo sporo ich miałem wgranych) i mnie pomógł ten zabieg.

I ogólnie apropo ładowania baterii - żeby wydłużyć jej wytrzymałość należy właśnie rozładować tel do zera. I ładować ją na wyłączonym tel aż do pełna. Potem odłączyć ładowarkę na chwilę i podłączyć ją spowrotem na kolejną np godzinę. Podobno polepsza to właściwości używanych baterii. Ja osobiście nie sprawdzałem tego jeszcze ale po komentarzach do tej ciekawoski ludzi episali że pomaga i bateria trzyma dłużej !!