PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wykrywana partycja EXT



KurczaQ
23.10.12, 19:09
Witam, problem jest cięższej wagi - wczoraj chciałem wgrać sobie Sense of Eclipse jednak coś poszło nie tak- instalator nie wykrył partycji EXT i stało to się dość dziwne gdyż w następnie wgranym innym ROMie Sense -TBD telefon wcale nie odczuwał partycji EXT a Link2SD krzyczał- brak partycji EXT. Postanowiłem stworzyć partycje przez CWM na nowo i wszystko poszło jak najlepiej- gdyby nie to iż ROM znowu krzyczał- brakuje ci EXT...
... podłączyłem SD pod mój komputer- Ubuntu 12.10 i Gparted i co dziwne, partycja EXT nie została wykryta a jedyne co dostałem przed oczyma to partycja FAT32. Co poradzić?

kasier
23.10.12, 19:27
Może Ci się karta rypła

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

KurczaQ
23.10.12, 19:46
Gdyby rypła dało by się zmieniać rozmiar FAT i pliki na niej były by podatne na czytanie i kasowanie? ;) Nie sądzę.

MatrixSTR
23.10.12, 20:44
Wywal wszystkie partycje, potem sformatuj całą kartę na FAT32, następnie utwórz od nowa partycje przez CWM. Do usunięcia partycji polecam EAESUS Partition Master.

KurczaQ
23.10.12, 20:45
1. Mam Linuksa i jeżeli Gparted nie wykrywa innych partycji to ich nie ma- najbardziej zaawansowane urządzenie do partycjonowania.
2. Nie mogę ich wywalić nie widząc ich
3. Tworzę w CWM i nie daje nic.

Vinrael
24.10.12, 19:33
Karta się rypła. Zobacz, czy pod windowsem karta ma znamionowy rozmiar - jeśli ma inny bądź jednostki alokacji są nieprawidłowe, musisz nabyć nową kartę. Często Linux sprawdza po prostu sam sprzęt (identyfikatory), ale nie sprawdza już, czy karta faktycznie jest dobrze pofragmentowana...