PDA

Zobacz pełną wersję : TotalCommander lub ...



atomeck
31.12.10, 09:16
To mój drugi post ;) w pierwszym się witałem ...

Proszę o wyjaśnieni, bo się pogubiłem. W7 normalnie widzi mi mojego HD2-kartę pamięci, ale z samego telefonu jedynie kilka katalogów (np nie wyświetla katalogu windows) Coś robię nie tak ?

TotalCommander w ogóle nie widzi HD2 (chyba, że podepnę jako napęd dyskowy, ale wtedy nie mam dostąpu do telefonu)
Gdy miałem IP potrzebna była jakaś wtyczka do commandera. Czy tutaj też jest podobnie?

Dziękuję za odpowiedzi
tomasz

kasier
31.12.10, 10:25
Eksplorator nie widzi plików ukrytych i systemowych, więc do tego celu musisz zainstalować coś innego na telefonie, ja na przykład używam Resco explorer, i w samym telefonie już działać, z total commanderem ci nie pomogę bo używam normalnego eksploratora

Smogg
31.12.10, 10:54
Chyba się trochę rozminęliście... albo to ja jestem zaspany :D

Anyway, wydaje mi się, że atomeck ma problem z zobaczeniem katalogu Windows (tego w HD2), ale z poziomu swojego komputera - czy dobrze Cię zrozumiałem?

O ile dobrze pamiętam, to chyba nie da rady zobaczyć tego katalogu z poziomu komputera... choć z drugiej strony - od daaaawna nie próbowałem, jako że wszystko czego potrzebuję jest łatwo dostępne z poziomu samej słuchawki :-)

atomeck
31.12.10, 11:31
Tak dokładnie.Chodzi o poziom kompa.

Poradzić sobie poradziłem instalując na Leo TC, ale chcąc zrobić to np zwykłym sposobem kopiuj-wklej nie da rady, bo zawsze przy wklejaniu podświetla się jakiś plik i znowu mogę jego jedynie skopiować :(

[hr]Dodano: Grudzień 31, 2010, 10:36:55 [hr]
Kurcze. Mam jakiś problem. Jak tylko dotknę klawiatury, to w oknie postów pojawiają sie jakieś dziwne linki (tu i w innych stronach)
Nie pomaga nawet ich ręczne usunięcie :(
Dlatego tak dużo pustego miejsca pod tekstem
Wiecie może o co chodzi :-[


wywaliłem z Twojego posta 2 jakieś dziwne linki do "free movies" o_O

Smogg
31.12.10, 12:18
O ile nie postujesz z poziomu HD2, to przypuszczam, że ten problem go nie dotyczy, a Ty masz jakiegoś virusa :)

W Total Commanderze można wklejać i zastępować większość (o ile nie wszystkie) pliki w folderze Windows na HD2... nie powiedziałeś nam, o jakie pliki chodzi i co konkretnie chcesz z nimi zrobić - a to by też nam ułatwiło :)

kasier
31.12.10, 13:05
No ja właśnie miałem na myśli to samo tylko troszkę zaspany byłem jak to pisałem ;p, i tak, na komputerze nie zobaczysz tych plików, jak i w eksploratorze na leo, musisz zainstalować tc lub resco explorer na przykład

atomeck
02.01.11, 13:20
Witam wszystkich w Nowym Roku :)

Trochę trwało zanim doszedłem przyczyny tych wklejających się linków - skończyło się na preinstalu windy :(
no ale mam nadzieję, że już wszystko ok. A skąd te linki ??? nie mam pojęcia :(

Jeśli chodzi o moje pytanie, to postaram się wyjaśnić najdokładniej jak umiem

Chodziło mi o przekopiowanie pliku z karty pamięci Leo (czy z kompa) do folderu w HTC Windows->StartMenu->Programs ale wykonując tę operację albo na kompie, albo na Leo.

Na kompie w eksploatorze nie widzi wspomnianego katalogu Windows (stąd moje pytanie o wtyczkę do TC), która może by coś pomogła.

Z kolei w Leo (bez użycia jakichś innych programów - bo z TC poszło bez problemów) chciałem przekopiować poleceniami windy - przytrzymać (kopiuj) -> przytrzymać (wklej), tyle, że jest w katalogu docelowym tak dużo plików, że zawsze przy przytrzymaniu zaznaczał mi się jakiś inny i nie było opcji wklejenia wcześniej skopiowanego pliku ...
???
Mam nadzieję, że się nie pogubiłem ... i że wiecie o co kamon ;)

Problem oczywiście banalny, bo TC na Leo go rozwiązał, ale ...
... jak miałem jabłuszko i sobie je ... odblokowałem ;) to dostęp do plików był właśnie poprzez specjalną wtyczkę do commandera na kompie.
Dlatego sobie pomyślałem, że skoro eksplorator nie widzi wszystkich plików w Leo, a commander w ogóle, to może jest jakaś rada.
To tyla przynudzania :D

Bardzo dziękuję za szczere chęci - pozdrawiam
tomasz

Smogg
02.01.11, 16:20
Bo kiedy wklejasz w Eksploratorze Windows pliki do katalogu, w którym jest ich wiele, to lepiej jest (zamiast przytrzymywać palec na liście plików) kliknąć Menu->Edycja->Wklej/Wklej skrót :-)

atomeck
02.01.11, 19:28
Bo kiedy wklejasz w Eksploratorze Windows pliki do katalogu, w którym jest ich wiele, to lepiej jest (zamiast przytrzymywać palec na liście plików) kliknąć Menu->Edycja->Wklej/Wklej skrót :-)

Ja pierniczę !!!

Normalnie pomroczność jasna ... :-[

Dziękuję i pozdrawiam