PDA

Zobacz pełną wersję : HTC HD2 zmiana systemu



piekarek
22.12.12, 17:58
Witam! Wczoraj stałem się posiadaczem HTC HD2! jest to mój pierwszy smartfon zatem po przejzeniu setek tematow z nic nie mówiącymi mi nazwami w stylu HSPL... postanowiłem się zarejestrować i zadać wam dwa pytania.. mam nadzieje że znajdę pomoc ;) Więc tak. Telefon jest "brandowany" (z tego co wyczytałem tak się to nazywa) przez Erę. Logo operatora przy włączaniu, przeglądarka z blueconnectem itp. Bardzo frustruje mnie to że nie działa kompletnie na nim internet. Sieci Wifi wyszukuje łączy się ale przeglądarka nie działa. Tak samo play internet, żadne smsy z konfiguracjami nie pomogły... Po prostu błąd przy łaczeniu i mam jakieś EraInternet którego sie nie da zmienić.
Wersja systemu operacyjnego 5.2.21869 Wersja pamięci ROM 1.66.118.1 - Teraz co mogę zrobić z tym internetem?
Co jakbym chciał zmienić soft w telefonie? Podobno Android bardzo dobrze sie na HD dwójce spisuje? Czy zmieniając system mogę zepsuć telefon? Jeśli miałbym zostawać przy WindowsPhone 6.5 to czy są na niego jakieś modyfikacje albo chociaż aktualizacje na których w końcu ten internet zacznie mi działać? Ile czasu trwa zmiana systamu i czy dam rade zrobić to samemu? Pozdrawiam

Sideswipe
22.12.12, 20:27
Jam bym Ci polecał zaktualizować ROM do 3.14. Powinno pomóc, nie będziesz już miał tych rzeczy od ery, a gwarancji nie stracisz. Spokojnie dasz radę zrobić to samemu, ale najpierw poszukaj u wujka google i na forum jak dokładnie to się robi, z resztą na forum są baaardzo wartościowe rzeczy i naprawdę warto poszukać
i poczytać :).
Życzę miłej pracy z Leosiem ;)

piekarek
24.12.12, 10:12
Chciałbym wgrać sobie jakiś tzw. gotowany ROM winmo6.5 do telefonu i teraz mam problem gdyż wszystko co znalazłem to powygasane nie aktualne linki. Poszukuje ROMu który jest nie brandowany chodzi stabilnie i nie zawala pamięci telefonu, zbliżony jak najbardziej do oryginału, słyszałem o Hypnosis ROM czy coś ale link też wygasł i nie mam skąd tego podziać. Duża jest różnica między zmianą Z winmo na gotowanego WinMobile a winmo(seria) do androida? I pytanie odnośnie HSPL... poprzedni właściciel wiem że miał androida na moim HD2. Przed sprzedażą wgrał mi oryginalnego roma z ery. Sprawdzałem ten SPL przez Vol -i Power, wyświetla mi się:
PB81100 HX-BC
SPL-2.08.HSPL 8G XE
0x0.5
Cotulla HSPL 0x40

Serial

Czyli nie muszę zmieniać tego HSPL i moge wszystko odpalać z karty? Prosze o wytłumaczenie tego jak najprościej z objaśnieniami skrótów itp bo dopiero zaczynam przygodę z HTC i chciałbym się czegoś nauczyć zamiast dawać to do zrobienia komuś. Wesołych Swiąt :)

EDIT: Czy do wgrania nowego softu musze kasować stary? Bo czytałem o jakiś Task29 ale nie wiem kiedy tego sie używa i wogóle średnio rozumiem stąd prośba o wytłumaczenie jak najprościej :)

KurczaQ
24.12.12, 21:57
Chcesz wgrać Androida plus WM czy Androida, a może WP7 i Androida?

piekarek
24.12.12, 22:04
Chciałbym samego androida, jako główny system bez windowsa, SPL mam takie jak podałem i z takim miałem telefon Radio to 2.15.50.14
Prosiłbym o polecenie jakiegoś androida dla HD jak najszybszego i stabilnego także żeby był funkcjonalny czytałem że gingerbread jest dobry ale jak jest lepszy to poproszę też wszystko co do niego potrzeba (do zainstalowania) i króciutki prosty opis, dzięki z góry :)


EDIT: mam hspl 2.08 i wgralem już wg któregoś poradnika z xda-developers MAGLDR 1.13 i nie rozumiem kompletnie co dalej..? pomoże ktoś? włączam telefon i odrazu po logu "Era możesz więcej" wywala mi menu MAGLDR i na 1 miejscu mam boot WPH - wyskakuje "WPH is not installed" dalej pełno innych opcji i sam już nie wiem co teraz zrobić czy nic nie spierniczyłem i można nadal wgrać androida?

EDIT nr.2: bardzo proszę o szybką pomoc bo nie wiem zupełnie ile mi zostało baterii miałem fulla ale nic nie idzie żadnym sposobem, stoje na MAGLDR i kompletnie nie wiem co dalej robić nie wiem jakiego roma wgrać i jak to zrobić?

piekarek
25.12.12, 22:05
dziś wieczorem próbowałem coś porobić i chyba padła bateria telefon zgasł na włączonym bootloaderze podłączyłem pod ładowarkę odpala mi tylko dioda pomaranczowa ladowania na 1-2 sekundy czyli przelatuje splashscreen ERY i wywala MAGLDR i na tym koniec. Czy to bateria padła czy telefon już na śmietnik? nie wiem co już z tym robić nie ma w necie ŻADNEGO działającego mi HD2 toolkita i nie moge nic zrobić nie mam ani WPH ani androida i stoje z tym hspl2.08 i magldr i nigdzie pomocy znaleźć nie jestem w stanie a siedze już cały dzień, jakieś rady? uratuje jeszcze ten telefon?

MatrixSTR
26.12.12, 21:02
Niestety na MAGLRD nie da się ładować telefonu gdy ten jest wyłączony. Jedyne co Ci teraz zostaje to naładować baterię przez kabelki, a następnie wgrać CLK i postępować według poradnika na forum.

piekarek
26.12.12, 21:30
A jeśli jutro będe miał do dyspozycji drugie HD2 sprawne i na nim sobie naładuje baterie na Fulla to mogę zrobić tak że wgram na karte SD oryginalnego ROMa 1.66 w pliku leoimg.nbh odpale Bootloader i wróci mi do windowsa? :)

MatrixSTR
26.12.12, 22:23
Oczywiście możesz tak zrobić, chociaż bardziej polecałbym wgranie Androida ;) Zwłaszcza że wystarczy u Ciebie wgrać Clk i jakiś ROM.

piekarek
26.12.12, 22:50
A no i nie robiłem niczego takiego jak Task29 ale generalnie nie powinno być problemu? Bo w magicloaderze wywala komunikat że Windowsa nie ma a tego taska (czyli z tego co doczytałem to czyszczenie pamięci) nie robiłem.

KurczaQ
27.12.12, 13:43
Gdy padnie bateria na MAGLRD możemy zawsze włączyć bootloader i bateria będzie ładowana :)

kasier
27.12.12, 17:14
Jeśli zostaniesz przy wm to z strony htc oficjalna aktualizacja systemu do 3.14

piekarek
28.12.12, 00:55
no dobra od jutra rana będe mógł powalczyć z Leonem na full baterii to powiedzćie mi czy ten task29 nie usunie mi HSPL i zawsze dzięki niemu jak coś mogę wrócić do WPH? bo jeśli tak to po prostu na pelnej baterii z poziomu HD2 toolkit zrobie tego taska i tylko tym programem od taska do końca zrobię androida? Dobre rozwiązanie? Dzięki wam wielkie za dotychczasowe odpowiedzi, naprawde dużo mi pomogliście wszyscy! :)



EDIT: czytałem też że ludzie narzekają na tego taska że są czasem problem potem z odpaleniem bootloadera itp. czy task29 nie usuwa HSPL? i czy jak mam wgrane MAGLDR to moge bez żadnego kasowania tak po prostu wgrać jakoś sobie cLK i z pomocą cLK instalować androida czy najpierw musze się pozbyć tego MAGLDR'a czy robić czyszczenie pamięci? Wcześniej miałem tylko wgrany czyściutki 1.66 :)

EDIT2: już zainstalowany nexus hd gingerbread :) telefonik śmiga bez zwiechy, perfekto dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie! :)

MatrixSTR
29.12.12, 21:28
Mając MAGLRD ściagnij po prostu jakiś ROM pod niego, potem wrzuć go na kartę. Nastepnie gy odpalisz telefon i wyskoczy to okienko z menu, wybierz AD Recovery, nastepnie po uruchomieniu CWM wybierz Install from SDCard i wskaż ROm który pobrałeś.
Od siebie mogę polecić ten: [27 OCT 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2.0.1 v3.8.9[2.3.7][A2SD+][tytung r14] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951&highlight=typhoon)

piekarek
12.01.13, 00:55
Witam mam kolejny problem, zmieniałem rom z NexusHD2 gingerbread dokładnie ten [Nov. 10, 2012][ROM] NexusHD2-Gingerbread V3.3a (GWK74)(Android 2.3.7)[tytung_gb_r16] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060)
Na : [27 OCT 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2.0.1 v3.8.9[2.3.7][A2SD+][tytung r14] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951)
sformatowałem kartę pamięci wrzuciłem roma.zip na kartę i w MAGLDR odpaliłem ad recovery zrobile wipe/factory reset i install zip. poszło. reboot telefonu wszystko ok i telefon zawiesza sie na logo "android". na tym koniec. co mogę zrobić? co zrobiłem źle?

Szakus
12.01.13, 09:26
Być może masz za małą partycję systemową, ten rom potrzebuje 150 MB
Odpowiednie CWM możesz ściągnąć tutaj: [01 FEB][RECOVERY] ClockworkMod Recovery for HD2 - v1.3 - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898913)

piekarek
12.01.13, 10:59
Ok to teraz tak: nie poszedł mi cyanogen mod to wróciłem do magldr. Potem recovery AD > wipe/factory reset > wipe/dalvik cache czy jakoś tak poszło moment. Potem zip NexusHD2. oczywiście to ten rom który wcześniej miałem, odpalił się instalator wybrałem NAND i w czasie instalacji do nand (fajne menu dotykowe) było coś że zalecane dla T-mobile HD2 1024 ROM. nie pamiętam żeby coś takiego było wcześniej no ale możliwe że nie zwróciłem na to uwagi instalując pierwszy raz androida. Pamiętam żę odpalałem CWM Recovery 135MB przed nexusem. No ale wracając do Nexusa instalacja poszła. Wybrałem reboot. Telefon odpalił się na nowo androida załadował w może max 40 sekund. wszystko pięknie ale mam wrażenie że animowane tapety zwieszają mi telefon. Animacje wchodzenia do menu nieźle lagują i nie jest tak płynnie jak kiedyś (takie mam wrażenie) natomiast na statycznej tapecie chodzi idealnie płynnie. Mam nawet wrażenie że lepiej się śmiga między pulpitami niż wcześniej. Teraz pytanie Czy przez próbe instalacji cyanogena mogłem coś namieszać z płynnością poprzedniego ROM'u? Jeśli nie to widocznie mam tylko wrażenie. A teraz jak będe chciał zainstalować CyanogenMod'a to: Mam podłączyć w trybie MAGLDR USB flasher. Potem rozpakować zip "Recovery v1.3_150M" i z połączonym telefonem w trybie USB flasher odpalić DAF.exe zrobi się co ma sie zrobić i wrzucony na kartę cyanogen odpalić z AD recovery on się zainstaluje i powinno to płynnie działać? Mam oczywiście Radio 2.15 czyli z tego co wiem żadnego czyszczenia pamięci nie potrzeba? Mogę tak po prostu przerzucić ROM na inny i stary Nexus zostanie zastąpione Cyanogenem?

Szakus
12.01.13, 11:32
Co do nexusa pobrałeś wersję na US 1024MB, być może dlatego masz dziwne problemy z płynnością przy animacjach, powinieneś zainstalować -NAND with DataOnEXT - EU/International HD2 (LEO 512)
Zmiana romu razem z partycją systemową wygląda dokładnie tak jak to opisałeś.

piekarek
12.01.13, 12:07
czyli nie muszę robić żadnego taska29 nic po prostu zmiana partycji i wgranie zipa? Nexus automatycznie zostanie zastąpiony cyanogenem i tak samo w drugą strone? Bo czytałem że przy zmianach romu trzeba czyścić do cna pamięć bo zostają nie potrzebne głupoty po innych romach ale czy nie tyczy się to przypadkiem tylko gotowanych WM 6.x?

Szakus
12.01.13, 12:54
Nie musisz robić taska29 przy zmianach romów opartych o androida a instalując inną dystrybucję androida bez zmiany partycji systemowej wystarczy w CWM zrobić wipe data/dalvik cache

piekarek
20.01.13, 16:09
Mam kolejny problem. Korzystałem jakiś czas z TyphoonCM7. wszystko super ale wkurzało mnie pare drobnych spraw przez co postanowiłem wrócić do nexusaHD2.
Oczywiśćie oba wipe'y porobiłem install zip from sd card. Karta sformatowana do fat32 przed wgrywaniem, na karcie był tylko zip z androidem. W instalatorze zaznaczyłem
NAND with DataOnEXT - EU/International HD2 (LEO 512) - myślałem że tak robiłem za 1 razem w ogóle wgrywając androida ale tego nie pamiętam i telefon włączał się długo strasznie zacinał cały czas ze wszystkim wywalało błędy i wymuś zamknięcie albo czekaj po wyjęciu karty sd telefon gasł rebootował się i wyskakiwał z tapetą kiedy miałem to wgrane 1 raz i wywaliło mnóstwo błędów o zainstalowanie aplikacji które kiedyś miałem - stąd moja obawa że coś zostało po poprzednich androidach i sie teraz tak to miesza. korzystanie ogólnie z tego nie możliwe (dodam że tuż przed wgraniem Nexusa po CM7 wgrałem CWM 135mb zalecaną dla nexusa. Zrobiłem po raz kolejny pierwsze i drugie wipe, install zip, NAND with DATA ON NAND (for tmo-us 1024) i wszystko w miare zaczęło śmigać
W czym problem że w wersji dla tmous hd2 1024 to chodzi ale dla 512mb z DataOnEXT już nie chodzi wariuje zacina sie nieziemsko i resetuje po wyjęciu karty sd w czasie pracy. Co zrobić czy jest możliwe że zostało coś po starych romach w moim HD2?

Szakus
21.01.13, 05:52
Wczoraj instalowałem braciakowi Nexusa HD2 z data on ext i z tego co pamiętam rom wmaga min 170 Mb partycji systemowej nie 135 Mb !
Czy zrobiłeś partycję ext4 i swap na karcie pamięci właściwą dla "data on ext"?
Korzystając z data on ext nie powinno się wyjmować karty pamięci, ponieważ pliki aplikacji oraz pliki systemowe mogą być na niej zapisane. System widzi to jako rozszerzenie pamięci głównej telefonu

piekarek
21.01.13, 07:30
Partycja jest 135MB z tym że to jest nie ICS a gingerbread nexus vo vhyba do ICS;a jest 170 a nawet 180. To właściwie jak zrobić tą partycje ext4 i swap? Widocznie wcześniej za 1 razem musiałem wgrać full NAND bo nic z kartą nie robiłem a telefon wogóle lagów nie miał.. teraz tylko nie wiem co zrobić żeby wgrać sobie to Data on ext i nexusa może być i ICS jak i JB bo oba mam pobrane w paczce zip. Pomoże ktoś z wytłumaczeniem o tym ext4 i swapie? :)

Szakus
21.01.13, 08:15
Na forum jest temat przygotowanie hd2 do wgrania androida, jest przyklejony zdaje sie w dziale nand.

Tapnięte z e3d

piekarek
21.01.13, 20:38
Przestudiowałem poradnik ale musze być jeszcze upewniony czy TASK29 nie usuwa HSPL i nie usuwa Radia? TASK czyści mi pamięć systemu w 100% i usuwa też MAGLDR? Następna sprawa to partycje. Czy moge je zrobić z poziomu CWM? bo mam w advanced > partition SD card > nastepnie menu EXT size i do wyboru różne i potem swap size do wyboru różne w tym 0. Jakie rozmiary partycji polecacie tam wybrać jeśli moge tego użyć do przygotowania fona pod instalacje romu z data on ext. [Nov. 18, 2012][ROM][720p] NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.8 [NativeSD] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860) ten rom mi ktoś polecił. Widzę że jest on do NativeSD z opisu wynika ale ponoć mogę go wgrać do NAND, pójdzie to prze MAGICLOADER i w trakcie instalacji będzie do wyboru wersja czy nand czy native sd. Pytam bo wcześniej miałem ROM'y z linkiem albo pod clk albo pod magldr i teraz jestem w takiej sytuacji po raz pierwszy i nie wiem co robić.. :/ i jeszcze jedna sprawa warto robić taska czy nie ma potrzeby? wgranie nowego czyści stary?

Szakus
21.01.13, 20:57
Task 29 nie usuwa hspl i radia. Tak partycje możesz zrobić spod CWM ja tak robię. 1024 ext i 64 swap. Native sd tylko jeżeli masz szybką kartę pamięci np class 10 jeżeli nie bierz data on ext. W trakcie instalacji jest wybór wersji. Nie jest wymagane robienie taska, osobiście przy zmianach romów opartych o androida nie robię tego, tylko wipe data/dalvik cache