PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działający wyświetlacz?



młodzik90
26.12.12, 12:17
Mam HTC HD2 od dłuższego czasu i jestem z niego zadowolony, ale niestety z dnia na dzień przestał w nim działać ekran dotykowy generalnie telefon mi nie upadł ani nie był zalany ma jedynie kilka rysek ale to chyba normalne. Znalazłem ekran dotykowy HTC HD2 (http://www.electrogsm.pl/product/Ekran-Dotykowy-HTC-HD2/?id=1802) tylko nie jestem pewien czy poradzę sobie z jego wymianą. Jeżeli ktoś wymieniał w tym telefonie ekran to prosiłbym o rady czy jako laik w tych sprawach dam rade go wymienić, czy lepiej iść do serwisu co nie bardzo mi się uśmiecha bo sporo chcą za wymianę. Będę wdzięczny za wszelkie rady albo instrukcje jak to wymienić

MatrixSTR
26.12.12, 21:05
Niestety nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Digitizer w HD2 jest sklejony z LCD więc przez nie umiejętną naprawę można łatwo uszkodzić jedno, albo drugie. Dodatkowo są dwa sposoby podłączania Digi do LCD, na wsuwkę, oraz lutowany. W tym drugim przypadku trzeba dysponować dobrą lutownicą i mieć o tym jakieś pojęcie. Możesz też kupić całość LCD+Digi jednak wychodzi to znacznie drożej, ale możliwe że wtedy byś już sobie poradził z wymianą, zwłaszcza że jest masa filmików instruktażowych na YT jak to robić.

ytab
01.02.13, 00:58
Witam :) Mój HD2 upadł mi na ziemie ;( i zaczął głupieć wyświetlacz tzn. dość często wiesza się podczas ładowania lub ma biały obraz, aby go włączyć to muszę prawy górny róg z lewym dolnym rogiem odgiąć do tyłu i dopiero power tak samo jest gdy ma przekłamania w kolorach oraz do o koła wyświetlanego obrazu bardziej zółty kolor postępuje jak wcześniej i kolor wraca.
Moje pytanie czy orientujecie się co może być uszkodzone bo mi serwis powiedział w czasie rozmowy na chacie że ekran, lub układ główny padł za obie rzeczy cena naprawy taka sama 300zł.

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Z poważaniem Piotr G.