PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wgrać NAND Android



ArturN
02.01.11, 10:32
Wstawiam opis jak instalować, ponieważ co chwilę będzie pojawiać się to pytanie ;)

1. Ściągamy MAGLDR 1.13 i rozpakowujemy (link poniżej)
2. Ściągamy NAND Android ROM i rozpakowujemy (linki w dziale NAND Android)
3. Wchodzimy do folderu Magldr 1.13 i zainstalujemy MAGLDR na telefonie ? Instalujemy poprzez podpięcie telefonu w trybie active sync do komputera i uruchamiamy plik (na komputerze) ?ROMUpdateUtility.exe? ? postępujemy zgodnie z wskazówkami.
4. Po zainstalowaniu zrobi się reset i pojawi się okno Bootowania LEO i wybieramy w menu ?4. USB Flasher? (wybieramy poprzez vol-,vol+ z boku telefonu) i zatwierdzamy ?zieloną słuchawką?
5. Wchodzimy w folder ściągniętego i rozpakowanego romu NAND i uruchomiamy plik DAF.exe ( oczywiście w komputerze). Klikamy dalej i postępujemy zgodnie z wskazówkami.
6. Czekamy aż się zainstaluje
7 Po zainstalowaniu zrobi się restart i czekamy na okno konfiguracyjne androida, wybieramy język PL i inne ustawienia.

UWAGA
- Aby wgrać musimy mieć zainstalowane: HSPL 2.08, radio 2.15. Zalecany rom na sterowmnikach 3.14
- Jeżeli mamy problem z instalacją odpalamy powyzsze pliki jako ADMINISTRATOR (prawy przycisk mychy na pliku i tam mamy opcję uruchom jako administrator) - dotyczy Windows Vista i 7
- Android zastępuje Windows Mobile i nie ma możliwości odpalenia dwóch sytemów.
- powrót do Windows Mobile: Wyłączamy telefon wciskamy i trzymamy przycisk vol- i wciskamy "czerwoną słuchawkę", podpinamy telefon do komputera, robimy task29 i wgrywamy WM (task29 w dziale romy)
- jeżeli ktoś ma nand anroida i chce wgrać inną dystrybucje: Wyłączamy telefon, uruchamiamy w trybie bootloadera (przycisk vol- i czerwona słuchawka) i podpinamy telefon do kompa, robimy czyszczenie przy pomocy task29, po tasku29 wyciągamy baterię, wkładamy i znowu wchodzimy w tryb bootloadera, podpinamy telefon do komputera i instalujemy MAGLDR 1.13 (uruchamiamy plik ?ROMUpdateUtility.exe?) ? postępujemy zgodnie z wskazówkami. dalej działamy od 4 punktu instrukcji.

POWODZENIA ;)



MAGLDR 1.11: Nie instalujcie tej wersji, chyba że lubicie mieć problemy i niedziałający telefon ;)

http://hd2blog.pl/download/dft-leo-magldr111-rar-0025fba7ebq4

MAGLDR 1.13 - dostępne w wątku XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893618

History:

V1.11 fixed "GO GO GO stuck issue".
V1.12 added WPH support.
V1.13 added AD Recovery support, fixed few bugs.


Instrukcja instalacji z ClockWork Recovery Mod:
http://hd2blog.pl/2011/04/jak-wgrac-android-nand-cwm/

DOD
02.01.11, 11:40
Dodam jeszcze że instalując MAGLDR uruchamiamy plik ROMUpdateUtility.exe jako Administrator !! Czyli prawy przycisk myszki i uruchom jako administrator. tak samo z plikiem DAF.exe. U mnie np. MAGLDR nie chciał się instalować bez tego.

ArturN
02.01.11, 12:47
Dodam jeszcze że instalując MAGLDR uruchamiamy plik ROMUpdateUtility.exe jako Administrator !! Czyli prawy przycisk myszki i uruchom jako administrator. tak samo z plikiem DAF.exe. U mnie np. MAGLDR nie chciał się instalować bez tego.

Mam Windows 7 i wcale nie musiałem jako administrator instalować. Wczoraj instalowałem 3 dystrybucje androida, dzisiaj dwie. Ani razu nie musiałem odpalać plików jako administrator, instalacja bezproblemowo przebiegła. Fakt, że jako administrator zainstalujemy napewno nie zaszkodzi. ;)

DOD
02.01.11, 12:58
No ja właśnie instalowałem pod win7 home premium x86 i musiałem odpalać prawym jako admin. Mozliwe że czasami są jakieś niuanse. Dodam że UAC mam wyłaczone całkowicie.

ArturN
02.01.11, 13:08
dodałem Twoją sugestię do opisu w uwagach. :)

Smogg
02.01.11, 13:17
To jeszcze może małe info, że wgranie tego Androida powoduje brak możliwości (dual boot) uruchomienia Windowsa, oraz, że powrót do WM odbywa się poprzez flash z karty stocka - np. 1.66 :-)

To takie info z różnych tematów - sam z NANDem poczekam jeszcze pewnie kilka tygodni, niech się trochę rozwinie, w międzyczasie poszukam jakiejś fajnej navi... a przy okazji wypróbuje to na telefonie ojca, który zakochał się w Andku z karty i info o NANDdzie bardzo go ucieszyło... :]

ArturN
02.01.11, 13:19
To jeszcze może małe info, że wgranie tego Androida powoduje brak możliwości (dual boot) uruchomienia Windowsa, oraz, że powrót do WM odbywa się poprzez flash z karty stocka - np. 1.66 :-)

To takie info z różnych tematów - sam z NANDem poczekam jeszcze pewnie kilka tygodni, niech się trochę rozwinie, w międzyczasie poszukam jakiejś fajnej navi... a przy okazji wypróbuje to na telefonie ojca, który zakochał się w Andku z karty i info o NANDdzie bardzo go ucieszyło... :]

Małe sprostowanie. Nie ma potrzeby powrotu poprzez wgrywanie stockowego romu z karty. Aby wrócić: wyłączasz telefon, wchodzisz w bootloadera (vol- i czerw. sł), robisz task29 i wgrywasz customa, tak ja robie i działa. Dzięki temu oszczędzasz dużo czasu (wgranie stockowego wiąze się z tym że przywracasz cid i stare radio) ;) Navi polecam Navigona lub IGO. Super się sprawuje na Androidzie. Opis będę rozszerzał w miare sugestii.

bartass127
02.01.11, 16:17
a jezeli posiadam juz andka nand i chce sie przeniesc na innego ?

Smogg
02.01.11, 16:26
To wydaje mi się, że wtedy wykonujesz czynności z 1 posta począwszy od punktu nr 4 :-)

Racja Arturze, nasz Android Mastah? :D

bartass127
02.01.11, 16:29
3. Wchodzimy do folderu Magldr 1.11 i zainstalujemy MAGLDR na telefonie ? Instalujemy poprzez podpięcie telefonu w trybie active sync do komputera i uruchamiamy plik (na komputerze) ?ROMUpdateUtility.exe?

ale musze najpierws hd2 podłączyć .... przez htc sync ?

ArturN
02.01.11, 16:31
oczywiście najpierw trzeba podłączyć do komputera w trybie activ sync

bartass127
02.01.11, 16:34
*htc sync = android

ArturN
02.01.11, 16:55
*htc sync = android


nie rozumiem ciebie? podpięcie w active sync dotyczy instalacji MAGLDR111.

bartass127
02.01.11, 16:57
jak mam podłączyć przez active sync jezeli mam andka na pokładzie ?

ArturN
02.01.11, 16:59
adka masz na pokładzie? a co ty chcesz robić. Instrukcja jest jak zainstalować androida. Jak masz zainstalowany to co chcesz instalować? No chyba że chcesz zmienić na inną dystrybucję, w takim przypadku wyłączasz telefon, wchodzisz w tryb bootloadera (vol- i czerw.sł) i robisz task29, po tasku29 wyciagasz na chwilke baterię i znowu uruchamiasz w trybie bootloadera i wgrywasz MAGLDR 1.11 i potem procedura od 4 punktu

bartass127
02.01.11, 17:03
k#@!$#$a napisałem na początku !
innego chce zainstalować!, dokładnie 2.3 gingera

ArturN
02.01.11, 19:08
bartass127@: Jasne. To nie zrozumieliśmy się ;) Napisałem w poprzednim moim postcie jak co robić aby zmienić andka na inego. Powodzenia
[hr]Dodano: Styczeń 02, 2011, 18:10:16 [hr]



Racja Arturze, nasz Android Mastah? :D

Nie mam, a co to za dystrybucja?

Smogg
02.01.11, 19:26
Mastah - od Master -> Mistrz ;)

A teraz, w temacie NANDa, Tyś jest naszym Andro-Mistrzem ^__^

DOD
02.01.11, 20:34
Jak ktoś juz ma andka NAND to wyłacza tel. I włacza tel trzymając cały czas czerwoną słuchawkę dopóki nie pojawi się menu z Magldr. Nastepnie wybieramy w menu ?4. USB Flasher? (wybieramy poprzez vol-,vol+ z boku telefonu) i zatwierdzamy ?zieloną słuchawką?
5. Wchodzimy w folder ściągniętego i rozpakowanego romu NAND i uruchomiamy plik DAF.exe ( oczywiście w komputerze). Klikamy dalej i postępujemy zgodnie z wskazówkami.
6. Czekamy aż się zainstaluje
7 Po zainstalowaniu zrobi się restart i czekamy na okno konfiguracyjne androida, wybieramy język PL i inne ustawienia.

Czyli tak jak pierwszy raz. Myslę że to wystarczy ;)

ArturN
02.01.11, 23:15
Instrukcja zaktualizowana o to jak zainstalować inną dystrybucję gdy mamy już NAND
[hr]Dodano: 1294003074[hr]


Mastah - od Master -> Mistrz ;)

A teraz, w temacie NANDa, Tyś jest naszym Andro-Mistrzem ^__^

hehehe dzięki nie zajarzyłem, do mistrza to daleko ale dzięki :)

DOD
03.01.11, 11:09
Dodam jeszcze że jesli ktoś popsuje swojego andka na tyle że nie da się go naprawić można zrobić hard reset jak pod windowsem. W tym celu włączamy tel trzymając cały czas czerwoną słuchawkę dopóki nie pojawi się menu z Magldr i wybieramy opcję 6. AD Hardreset.
Mnie wczoraj się ta opcja przydała i nie musiałem tracić kilka-kilkanaście minut na wgrywanie Andka od nowa.

bartass127
03.01.11, 17:13
[OffTopic:mode On]
pierwszy wykryty problem z andkiem 2.3
Nie można importować kontaktów z karty sim, mam nadzieje ze hard reset pomoże....
[OffTopic:mode Off]

pasuje ? ;)

Smogg
03.01.11, 17:20
bartassku nasz słodziutki, kochaniutki... a jak problem dotyczący działania bliżej nieokreślonego Androida 2.3 (bo chyba widziałem co najmniej 2) ma się do wgrywania Androida w NANDdzie (a tego dotyczy ten temat)?

Proszę, napisz o swoich problemach w odpowiednim dla nich miejscu - czyli albo w temacie dotyczącym danego romu, albo w Q&A - tutaj jest to OffTopikiem ;)

eXpeLL
04.01.11, 23:48
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898913

Może mi ktoś powiedzieć o co dokładnie w tym chodzi ? Co to robi, jak tego użyć i dlaczego muszę to zrobić przed instalowaniem NAND Andka (miedzy innymi jest to w oficjalnym temacie z Gingerbreadem)

barti16
05.01.11, 22:04
a czy miał ktoś problem z instalacją andka w tej postaci?
Przy instalowaniu androida wyskakuje:
Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)

U mnie to wyskakuje i nie da rady go wgrać ;/

ArturN
06.01.11, 00:02
a czy miał ktoś problem z instalacją andka w tej postaci?
Przy instalowaniu androida wyskakuje:
Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)

U mnie to wyskakuje i nie da rady go wgrać ;/

u mnie też się pojawił taki komunikat, pomogoło wpięcie pod inny port usb i restart kompa

barti16
06.01.11, 17:48
peóbowałem 3 razy ale nic to nie dało, na xda pisali że może pomóc windows 7 ale bd miał go dopiero w weekend, ma ktoś może inne propozycje?

ArturN
06.01.11, 18:02
no fakt, ja instaluję na Windows 7 64 bitowym i działa

barti16
06.01.11, 18:27
Już zrobiłem, należało odchaczyć a ActiveSync połączenie przez USB i poszło :D

kaczyy2
09.01.11, 00:49
" Wchodzimy do folderu Magldr 1.11 i zainstalujemy MAGLDR na telefonie ? Instalujemy poprzez podpięcie telefonu w trybie active sync do komputera i uruchamiamy plik (na komputerze) ?ROMUpdateUtility.exe? ? postępujemy zgodnie z wskazówkami" ale po odpaleniu wyskakuje że mam stary rom robi aktualizacje na 2.00... a stary mam 1.48.479.1 (71294) WWE i radio 2.15.50.14(dane spisane z telefonu) przechodzi telefon w tryb instalacji i staje na 0% i po 5min. wyskakuje erroe 262 w czym problem???

ArturN
09.01.11, 10:00
Na początek zrób upgrade romu na 1.66 lub najlepiej polecam jakiegoś customa z sterownikami 3.14. Generalnie wszystkie Androidy na HD2 są robione na Romy z sterami 3.14.

zabijaka75
22.01.11, 10:34
a radio musi być 2.15 koniecznie

Smogg
22.01.11, 10:48
@zabijaka75: Jesteś pewien? Z Androidami na SD jest tak, że potrzebują radia, które odblokowuje ram - i tutaj w zasadzie nie zauważyłem żadnych różnic w działaniu, pomiędzy 2.15 a np. 2.12.

Ktoś miał okazję próbować odpalić Androida w NAND na innym radiu niż 2.15?

Ja z NANDem ciągle czekam na AM na Androida, więc nie wiem, ale chętnie się dowiem :D

zabijaka75
22.01.11, 15:37
Wiesz ja tylko do potestowania sobie chce wgrać :D

yell0w
13.02.11, 19:30
Mam mały problem ponieważ zainstalowałem Radio 2.15 i MAGLDR111 i gdy chcę odpalić telefon to on się zawiesza na logu htc i tak czekam z 10 min i nic. Wiecie co można zrobić ??

Smogg
13.02.11, 19:32
A poza wgraniem tegoż radia i magldr raczyłeś wgrać jeszcze.. emm.. Androida? :-)

Wejdź w magldr, wybierz usb flasher i wgraj jakieś distro - polecam prj 0.3.2 :)

yell0w
13.02.11, 19:39
NO fakt nie wgrałem androida, ale zadam pewnie dla ciebie jeszcze jedno głupie pytanie jak mam wejść w magldr i wybierać usb flasher ?

bartass127
13.02.11, 19:47
co to jest: "AM na androida" ? :D

Smogg
13.02.11, 19:54
yell0w: przytrzymujesz przycisk power (na wyłączonym telefonie) - jeśli MAGLDR się wgrał, to w niego wejdziesz i będziesz mógł wybrać interesującą Cię opcję :-)

bartass127: AutoMapa = AM :-) Jest to dla mnie na tyle wygodna nawigacja, że jakoś ciężko mi się przestawić na te Androidowe "wynalazki"... nie są niby takie złe... ale w Polsce AM nie ma sobie równych ;]

yell0w
13.02.11, 20:06
A jeżeli wgrał się nie poprawnie to co trzeba zrobić jeżeli przy wlączaniu telefonu zawiesza sie :P Bo w tym momencie nie mogę nic zrobić ani podłaczyć telefon pod kompa i cofnąc ani nic a jak przytrzymuje power to nic sie nie dzieje trzymam z 1 min i nic poprostu sie wlacza

Smogg
13.02.11, 20:20
To wgraj jakiegoś WM i wgraj MAGLDR raz jeszcze - coś widać poszło nie tak :(

yell0w
13.02.11, 20:22
no dobra tylko jak mam wgrać wm od nowa jeżeli telefon na starcie mi sie zawiesza i gdy podlaczam go do usb to nie wszukuje go wogóle.

Smogg
13.02.11, 20:39
Z karty :] wchodzisz w BootLoadera i bzium :]
Chociaż, jak jesteś w BL i podepniesz USB to też możesz flashować z komputera ^_^

czoken
21.02.11, 20:06
Mam podobny problem jak pan z góry. Telefon wisi mi na logu htc... Nie mam adaptera do karty micro sd... Co robić krok po kroku. Mam ograniczony czas i jeśli nie naprawię tego matka mnie zabije...

Smogg
22.02.11, 10:20
(...) jeśli nie naprawię tego matka mnie zabije...

http://img827.imageshack.us/img827/7741/6f10684648b8.gif


Przepraszam, musiałem :D

Ok, a teraz na poważnie :-)

Nie masz może jakiegoś innego telefonu, do którego mógłbyś wsadzić tę kartę i wtedy na nią coś wgrać? Możesz też wejść w bootloadera i przeprowadzić flash poprzez .exe z komputera ;)

czoken
24.02.11, 21:19
Moim zdaniem ten poradnik powinien być rozpisany. Opisany jest bardzo lakonicznie, i dla laika takiego jak ja jest praktycznie nie do ogarnięcia. Dopiero raczkuję w jakimkolwiek modowaniu mojego leo więc chciał bym jakieś lepsze i bardziej opisowe poradniki,...

Smogg
24.02.11, 21:33
Jakoś moim skromnym zdaniem jeśli masz problem z tak opisanym poradnikiem, to i z bardziej szczegółowym byś miał ;) najpierw powinno się poznać lepiej urządzenie, które chce się modyfikować, a dopiero potem brać się właśnie za te modyfikacje - w momencie, w którym poradnik jest dla Ciebie mapą, która wskazuje w którym kierunku masz iść, a nie mamą, która trzyma za rączki przy stawianiu pierwszych kroków ;)

W każdym bądź razie - powiedz, którego punktu nie rozumiesz, to postaramy się go rozwinąć ::)

Inna sprawa - ten konkretny poradnik powstał kiedy jeszcze nie było CWM, a MAGLDR był w wersji 1.11 :-)

czoken
24.02.11, 21:54
Zatrzymałem się na kroku odpalania czegoś poprzez trzymanie czerwonej słuchawki.. To nie działa. Masz jakiś komunikator czy coś? Było by sprawniej. Tak btw. przy stawianiu pierwszych kroków z telefonem za ok 2tys złotych wolę jednak być na początku trzymany za rączkę :)

Smogg
24.02.11, 22:40
^_^

A więc, jeśli zainstalowałeś MAGLDR, to powinieneś móc w niego wejść trzymając klawisz 'power' do momentu pojawienia się menu (przy założeniu, że wciskasz go i trzymasz kiedy początkowo telefon był wyłączony ;)).

Wtedy powinieneś wejść w MAGLDR i klawiszami Vol up/down i 'zieloną' słuchawką wybrać interesującą opcję :-)

czoken
24.02.11, 22:56
Ok dotarłem do momentu w którym dostałem się do magdlr(czy jakos tak) I teraz przy próbie zainstalowania andro z NexusaHd(froyo od dft) wywala mi ten błąd :

Error happen
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)
jakieś pomysły?

Zwierzu
25.02.11, 13:00
W aplikacji Microsoft ActiveSync nalezy w ustawieniach połączenia odznaczyć checkbox 'zezwalaj na połączenia USB w innym przypadku będzie sypało błędem podczas instalacji
i nie będzie można się połączyć poprzez USB.

"..." Pozwoliłem sobie wykropkować żeby nie było

maniek9611
25.02.11, 13:54
pomogłem licze na "+"

regulamin Zwierzu się kłania!

8. W wątkach, w których odpowiadamy, staramy się utrzymać poziom dyskusji. Posty w stylu "daj plusa" ten poziom obniżają i nie będą tolerowane.

Zwierzu
25.02.11, 15:05
Przepraszam czytalem regulamin, musialo mi umknąć.

marmaj81
03.04.11, 19:35
Witam , mam pytanie ........ zaraz jak zaczynam wgrywać maglrd 111 zrywa mi połączenie z USB. Co się może dziać? Uruchamiam przez administratora, no i oczywiście telefon spełnia wszystkie wymagania potrzebne do wgrania andka.

maniek9611
03.04.11, 21:53
Jaki system na kompie?
W którym momencie zrywa połączenie?
Masz naładowaną komórkę powyżej 50%?

marmaj81
04.04.11, 19:40
1. Vista Home Premium
2. Połączenie zrywa zaraz jak zaakceptuje "startem" w telefonie, oczywiście w telefonie proces toczy się dalej
3. Komórka była naładowana 67-63%.

maniek9611
04.04.11, 20:38
No to fucktycznie dziwne :/

marmaj81
04.04.11, 23:16
próbowałem już wszystkich opcji , nawet na W7 za każdym razem zrywa połączenie Error 260. Może jest coś w ustawieniach telefonu, co powinienem zmienić?
[hr]Dodano: Kwiecień 04, 2011, 23:10:11 [hr]
podczas próby wgrania blackSide v3.2.21916 również mi rozwala połączenie ................ czy ktoś się spotkal z takim problemem ? proszę o pomoc.

Dziękuje!
[hr]Dodano: Kwiecień 05, 2011, 08:34:55 [hr]
spl 1.42 Hspl XE to obecnie wyświetla się na moim kolorowym ekranie. Czy te ustawienia są odpowiednie? Dodam jeszcze że nie mogę odpalić telefonu, zatrzymuje się na białym ekranie, nie pojawiają się nawet info na dole wyświetlane na czerwono. Czy ktoś może pomóc mi wrócić do "normalności"?
[hr]Dodano: 1301986401[hr]
;D ;D postęp, wgrałem blackSIDA, jestem blisko sukcesu!!

Smogg
05.04.11, 10:24
HSPL 1.42 NIE jest odpowiedni. Tutoriale mówią o HSPL 2.08... także nie rozumiem pytania ;)

A stanie na białym ekranie z napisem HTC świadczy o braku systemu - taką sytuację możemy zaobserwować po Task29, albo tuż po wgraniu MAGLDR bez wgrywania systemu :-)

marmaj81
05.04.11, 18:13
po wgraniu roma blackside i Hspl 2.08 nic się nie zmienia wyrzuca mi połączenie z activ Sync i dalsza instalacja nie idzie, tak wygląda mój ekran, czy na podstawie tego możecie coś stwierdzić, czy wszystko mam OK z tymi romami radiem i HSPL, wydaje mi się że tak:

PB81100 SS-BC
SPL-2.08.HSPL 8G XE
0x05
CotullaHSPL 0x50


dodam że moja karta ma 2G
[hr]Dodano: 1302023332[hr]
siedziałem, szukałem, czytałem i ..................................... mam ANDKA ;-)))))))

dzięki za ukierunkowanie w temacie HSPL

Smogg
05.04.11, 20:47
(...)
siedziałem, szukałem, czytałem i ..................................... mam ANDKA ;-)))))))

dzięki za ukierunkowanie w temacie HSPL


Czyli jednak da się ;D

Gratulujemy ;)

jodi.k
05.05.11, 13:47
Mam pytanie....mam windows vista home premium i niby musze uruchamiac pliki jako administrator....ale jak klikam prawym myszy to mam tylko open....nic wiecej.Jak klikam wtaki sposob to czekałem z 5 min i nic sie nie uruchomiło...jakies pomysły?chodzi mi o MAGLDR,

Smogg
05.05.11, 16:22
Niby mówi się, że się musi... chociaż szczerze mówiąc - w swojej "Siódemce" nigdy tego nie robiłem, a flashy już kilka przeszedłem (oczywiście uwieńczonych sukcesem) ;)

Bez tego Ci nie przechodzi?

bartass127
05.05.11, 19:13
Szczerze powiedziawszy, jeżeli DFT wywala błąd podczas instalacji, zaleca sie z "uruchom jako administrator".
Mi osobiście to pomaga.

jodi.k
06.05.11, 01:25
Mam pytanie,MAGLDR musze oczywiscie wsadzic na karte wraz z Romem nand ktorego chce zainstalowac i wtedy MAGLDR odpalac na kompie(gdzie on jest na karcie)jako administrator? Bo jak klikam w MAGLDR zanim go wsadze na karte to moge go uruchomic jako administrator,ale na karcie nie mam tego!!!

maniek9611
06.05.11, 07:35
Tak staram się zrozumieć sens tego co napisałeś ale przepraszam, nie mogę :/

Szakus
06.05.11, 08:36
Magldr uruxchamiasz z komputera nie z karty, na karte kopiujesz potem tylko rom

jodi.k
06.05.11, 14:11
Maniek chodziło mi o to czy instalujac MAGLDR musze go miec na karcie,i wtedy na kompie wchodzac w karte go odpalac czy nie trzeba go tam wsadzac by go instalowac.
[hr]Dodano: Maj 06, 2011, 12:44:45 [hr]
co mam teraz zrobic jak mam tylko bootloadera i przez MAGLDR usuneło mi hspl2.08.Jak chce właczyc telefon to mam biały ekran...a MAGLDR chyba sie nie zainstalował,napewno nie mam juz zadnego romu bo mam ten biały ekran...A jak chce podlaczyc tel do kompa to nie wykrywa karty.
[hr]Dodano: 1304683894[hr]
Jakiego ja mam roma wsadzic by po przez wsadzenie karty do telefonu mi sie zainstalował,sorrki ze tu pisze?Albo co mam zrobic bo jak mam bootloadera to jest pokazane ze nie mam HSPL a miałem...i jak ja mam go teraz tam wsadzic jak nie wykrywa mi telefonu jak go podłaczam...?

Smogg
06.05.11, 16:37
Będąc w blootloaderze możesz wgrać HSPL, a jak to zrobisz, to w BL po HSPL wgrać MAGLDR, a potem Androida - albo przez DFT w USB Flasher, albo .zip z karty w CWM (AD Recovery) - choć tutaj też pamiętaj o tym, aby najpierw przeflashować DAFem układ Recovery :)

Chociaż pierwsze słyszę, aby MAGLDR usuwał HSPL ;)

Instalując MAGLDR nie musisz mieć "go" (?) na karcie. Ba, w ogóle nie musisz mieć karty w Leonie aby zainstalować MAGLDR :P Uruchamiasz to na komputerze z podpiętym HaDekiem - ja ostatnio (na majówce) wgrywałem MAGLDR chwilę po Task29 i wywaleniu CLK - nie mając żadnego systemu etc. Wszedłem w BL i wtedy poszło pięknie :]

jodi.k
06.05.11, 23:00
co Mam teraz zrobic nie majac systemu tylko bootloadera gdzie pokazuje mi tylko spl1.42...ale tak bym zrozumiał...prosze o pomoc.Aha i jak nie widze telefonu jak go podłaczam do kompa.
[hr]Dodano: Maj 06, 2011, 21:15:55 [hr]
Probowalem odpalic task29 i na 4% pojawił sie error 294,o co chodzi z tym moim telefonem?
[hr]Dodano: 1304713124[hr]
Jak ja mam wgrac np hspl gdzie nie widze telefonu jak go podpinam do kompa....Juz jestem bliski rzucic nim o sciane.

bartass127
07.05.11, 00:01
Nie masz systemu, przy odpaleniu telefonu pokazuje sie tylko hspl ? te takie 3 kreski ?

jodi.k
07.05.11, 00:05
pokazuje mi tylko spl 1.42....no i te inne dane co sa zawsze.Co mam zrobic jak nie widze telefonu jak go podpinam do kompa?
Ale bootloadera mam normalnie.

Smogg
07.05.11, 00:35
To wina komputera, że nie wykrywa tak podłączonego (w bootloaderze) Leo. Jeśli możesz - spróbuj na innym. Jeśli nie możesz - sformatuj kartę w FAT32, wgraj tam 1.66, przeflashuj i pobaw się w momencie, w którym telefon już 1. będzie miał system + 2. skonfigurujesz swój komputer na tyle, na ile będzie konieczne aby rozpoznawał Twój telefon ;)

jodi.k
07.05.11, 00:52
co to znaczy sformatuj karte w FAT32?

Smogg
07.05.11, 02:16
Formatowanie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku

FAT32... poszukaj sobie, choćby w tej samej domenie co powyżej... proszę Cię, wykaż trochę zaangażowania... To wszystko podstawy :-)

jodi.k
07.05.11, 02:24
zaangazowania.....nie mam zadnego systemu na telefonie,nic nie działa na telefonie,nie widze tel na kompie jak go podpinam...mam teraz bezuzyteczny telefon i nie mam pojecia co mam zrobic.Mam ochote go zjesc....Kilka razy przegladałem co to jest ale bzudry ludzie pisze,nic na temat co to jest.....Łatwo sie mowi jak sie człowiek zna i wie co zrobic.Sorrki za te moja głupie pytania(dla was)ale jestem w kropce.

Smogg
07.05.11, 11:53
Każdy z nas kiedyś był początkującym użytkownikiem czy to HD2, czy to komputera, czy czegokolwiek innego, bo nie rodzimy się wszechwiedzący :-)

Ok, w takim razie po kolei - weź kartę pamięci, wsadź ją do swojego komputera (tak, aby komputer zobaczył kartę - może to być obojętnie jaka, ja do tego celu używam tej dwu gigabajtowej którą dostałem z Leonem). Kiedy system ją wykryje - nie wiem co masz, załóżmy że Windowsa - kliknij >Komputer< kliknij prawym przyciskiem myszy na pokazany tam wolumin (kartę) i z rozwijalnej listy wybierz "formatuj/sformatuj/cokolwiek co wiąże się z formatowaniem ;D".
Dalej, zrób pełne formatowanie, jako system plików wybierając FAT32.

Po sformatowaniu karty przenieś na nią plik z romem - imho najlepiej jakby to był 1.66 - i zmień jego nazwę na leoimg.nbh <- oczywiście możesz zmienić na tę nazwę i przed przeniesieniem na kartę ;D

Odmontuj kartę, wsadź ją do Leona, uruchom go, wejdź do bootloadera, ten powinien wykryć rom na karcie i zamiast czterokolorowych pasków powinien się pojawić biały ekran z niebieskimi napisami, które proszą o potwierdzenie czynności flashowania romu. Potwierdzasz, czekasz, po zakończonym procesie wyciągasz baterię, wkładasz ją ponownie, uruchamiasz telefon... W tym miejscu dobrze jest jeszcze wykonać ze 2 HR, ale nie jest to jakoś specjalnie konieczne, zwłaszcza, że chyba nie będziesz się specjalnie przywiązywał do tego romu ;)

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem Ci temat 8)

jodi.k
07.05.11, 12:05
A jesli wkładam karte i zamiast ładowania roma mam napis NOT ALLOW na telefonie?to co to moze byc?
Rom "IMHO" 1.66 najlepiej?
MOZE byc ten ROM 1.66 z bloga?
Wyskakuje mi napis na bootloader "Upgrade ROM code error Please try again" i na gornym prawy rogu duzymi literam tez na bootloaderze RUUNBH"
Ale zanim sie odpalił bootloader to na białym tle gdzies z 3 sekundy miałem napis loading a pozniej pojawił sie napis NOT ALLOW:/

Smogg
07.05.11, 12:27
Hmm, rom z bloga jest przeznaczony dla polskich HD2 - z polskim PN płyty głównej, jeśli masz Leona z UK to bardzo możliwe, że nie będzie chciał przejść wyświetlając właśnie taki komunikat - potrzebowałbyś wersji przeznaczonej dla Twojej dystrybucji słuchawek.

jodi.k
07.05.11, 12:43
Szukam jakiegos romu 1.66 z uk tak jak pisałem i albo nie moge znalesc albo nie ma...bo ten moj nr P/N:99HJY070-00 i mam telefon w O2

Smogg
07.05.11, 12:59
http://shipped-roms.com/index.php?category=windows%20mobile&model=Leo
^Tutaj jest masa, niestety tak jak patrzę, to wszystko w plikach .exe, a więc do instalowania z poziomu komputera... i tutaj trochę koło się zamyka, bo Twój system nie wykrywa Leo... Dobrze by było, jeśli miałbyś możliwość spróbowania przeflashować ten telefon u jakiegoś znajomego na jego komputerze... Anyway- szukamy dalej, może ktoś na coś wpadnie :-)

jodi.k
07.05.11, 14:37
Dzisiaj nie mam jak na innym kompie,jurto sie postaram to wykonac.Nic z tego nie czaje co sie dzieje z tym telefone.
[hr]Dodano: 1304877461[hr]
Dobra...misja zakonczona sukcesem.Faktycznie wszystko co chciałem zainstalowac i sie nie dalo to tylko i wyłacznie wina mojego komputera,na innym poszło bez problemu tylko jak musialem zainstalowac to kilka razy musiałem TASK29 zrobic.Teraz mam Gingerbread 2.3.2.Dzieki za pomoc chlopaki.

mathi47
09.06.11, 20:10
Zainstalowałem andka prj Clean Desire v0.3.2 [Kernel: prj v0.4] i wszystko pieknie ładnie wszystko śmiga tylko jest problem z uruchamianiem strasznie wolno sie uruchamia. I czy zawsze magldr bedzie się załączał?

Vinrael
09.06.11, 20:15
To tak samo jak z BIOSem - musi. Może i w WM nie było widać włączania się SPL, ale to też było.
Ten ROM rzeczywiście się długo włącza... ale też nie niemiłosiernie długo ^,^

Smogg
10.06.11, 09:15
No, przecież OS w telefonie ma się od tego, żeby na nim pracować... Animacja uruchamiania systemu to tylko taki dodatkowy bajer ;)

Ogólnie wszystkie Andki które miałem na Leonie potrzebowały dłuższego czasu na rozbieg, niż np. stock w Desire czy Desire HD :)

Nie inaczej jest w tym Andku, którego mam teraz, z tą jednak różnicą, że CLK umożliwia (w odróżnieniu od MAGLDR) pełną animację uruchamiania - zupełnie jak w natywnym urządzeniu :-)

lakikwap
12.06.11, 14:28
Panowie czy zmieniła (ułatwiła się) troche procedura wgrywania nanada na nasze hd2, czy jest ciągle ta sama? Jakiś czas temu (ze 3miechy temu) miałem wgrywać ale niestety dopiero teraz moge to zrobić.

Smogg
12.06.11, 18:52
Zasadniczo trochę się zmieniła, gdyż większość pojawiających się teraz romów wymaga partycji ext na karcie SD, co niektórym może wydać się dodatkową komplikacją ;)

Choć to wszystko jest ogólnie bardzo proste - w MAGLDR można przeprowadzić partycjonowanie karty. Ja zazwyczaj używam do tego GParted (program ten posiada nawet własne livecd - nie trzeba więc koniecznie posiadać u siebie Linuksa na stałe, dodatkowo jest również na płytach /ponownie LiveCD/ z Ubuntu).

Z drugiej jednak strony - najczęściej widuję pliki .zip z romami do instalowania przez CWM, więc jeśli się przebrnie przez partycjonowanie karty, wgra na nią zipa, odpali CWM, to instalacja w zasadzie niczym specjalnym się nie różni od instalowania leoimg.nbh ;)

czoken
06.07.11, 15:37
Pomocy. Uwaliłem hd2... Staram się wgrać z karty leoimg.nbh ale po wejsciu w bootloader tylko mruga to szare tło na jedną sekundę i dalej jest normalny bootloader.... Próbowałem już na 2 kartach, co robić pomocy.

Smogg
06.07.11, 15:48
Wykonaj format karty (FAT32), wrzuć tam tylko plik z romem i spróbuj jeszcze raz - dawno dawno temu miałem podobny problem i reformat pomógł :-) Możesz jeszcze spróbować wgrać jakiś inny rom - może masz po prostu walnięty plik. Inna sprawa - masz HSPL? I jeszcze inna sprawa - jak to ma się do tematu wątku o wgrywaniu Androida NAND?

czoken
06.07.11, 16:20
Dobra już nie istotne. Olałem odinstalowywanie hspla. Wgrałem typhonowego cyana i jestem w trakcie konfiguracji. :3, ale dzięki za szybką odp.

rezus
05.09.11, 15:55
- Aby wgrać musimy mieć zainstalowane: HSPL 2.08, radio 2.15. Zalecany rom na sterowmnikach 3.14|

chlopaki jestem zielony i tego nie kumam.

kupilem telefon na allegro , i nie wiem jaki ma rom itd. ma wina 6.5 prof. nic wiecej nie wiem.

wiec co mam wgrac zeby poprawnie chodzil Android skin Clean Desire 1.4v 0.4?

np. HSPL 3.0 sciagnalem, moze byc ?

prosze o pojasnienie, i powiedzcie czy dobry rom wybralem , chce cos takiego zwyklego androida jak jest oryginalnie w Desire lub WF

Vinrael
05.09.11, 17:07
Wszystko jest na forum, banalnie łatwe do znalezienia.
Najpierw poszukaj na forum, blogu, potem pytaj.

A od siebie: Jeśli chcesz mieć Androida odpalanego tylko z NAND (bez partcjonowania karty) polecam PRJ Desire.
Korzystam z niego przez jakieś 5 miesięcy i muszę przyznać, że jest bardzo dobry, chociaż bez wodotrysków (a może właśnie dlatego).

rezus
06.09.11, 08:01
a co to sa wodotryski kolego ??

ok co nie co znalazlem, a moglbys wyslac Mi jakis link w ktorym jest opisane partycjowanie karty !?
Bo tego nie rozumiem, a czy ten Rom ktory mi wyslales wyglada jak zwykly Android WF ?

mozesz przeslac link do opisu instalacji , danego romu, czyli jaki HSPL , itd. Dzieki . elo

proponujesz ten
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191 - czy jest jakis nowszy?

Na forum linki wychodzące kodujemy.

Smogg
06.09.11, 08:31
PRJ Clean Desire pomimo swojego wieku jest jednym z najbardziej stabilnych Androidów dla HD2 z jakimi miałem przyjemność obcować.

Brak wodotrysków zapewne ma związek ze starszym Sense, niż w portach z DesireHD, IncredibleS, czy zbugowanego na HD2 Pyramida. Ale jest to skuteczne i działające. W zasadzie instalując ten rom Leon zbliża się do Desire jak do żadnego innego telefonu.

Jako kolejny plus przemawiający za tym wypiekiem - nie wymaga partycji EXT na karcie pamięci. A to z kolei oznacza, że nie potrzebujesz linka do how-to, ani pisania opisu na nowo ;) W przyszłości będziesz mógł to zrobić w CWM (@MAGLDR->AD Recovery).

HSPL do każdego Androida to 2.08 - możesz wybrać właśnie tę wersję np. w HSPL3 (instalator ma inną wersję, niż HSPL instalowany w słuchawce), nie jestem pewien, czy czasem w HSPL4 też nie można było wybrać wersji 2.08...

rezus
06.09.11, 12:00
jeszcze mysle nad Winem 7 - co o nim myslicie ?

mozesz wytluamczyc Nam czym sa 'wodotryski' i jaka jest roznica Sense w androidzie PRJ desire a tym obecnym w Winie 6.5 ?

Mysle ze Nie tylko mi to bedzie potrzebne w tym temacie , napewno innym nowym osobom tez sie przydadza te informacje :)

THo
06.09.11, 13:04
Ja korzystam z wp7 ;)
Szczerze polecam , ale :
Więcej roboty przy nim jest
- instalacja zune i te sprawy , (ale jeśli korzystałeś wcześniej z telefonów z jabłuszkiem, to wytrzymasz;P )
- trzeba odblokować go , ew. wgrać odblokowany
- no i ten nieszczęsny market( ja puki co jeszcze go nie włączyłem ... )

Ale :
wp7 jest zadziwiająco szybki na LEOsiu, oryginalnie ma wgranego porządnego office'a ( co jest dużym plusem... bo office'y na androida to w większości porażki) , no i tak klawiatura <3
I jeżeli nie przeszkadza Ci język ang. w tel , to polecam ci ROM którego aktualnie używam :
Back to future , ugotowanego przez user'a Yuki z XDA ;)

Edit:
Wodotryski , to z tego co mnie się zdaje zbędne śmiecie zainstalowane standardowo na androidach np. twitter.

a sense z androida możesz obejrzeć tutaj :
HTC HD2 android 2.3.3 with stable sense 3.0. (http://www.youtube.com/watch?v=P_RLYVVZ4WE#)ogólnie sense w przypadku androida wyszedł dość kiepsko ... więc najlepiej go zastąpić jakimś szybszym i lepszym launcher'em np go launcher ex ;)

Smogg
06.09.11, 16:01
mozesz wytluamczyc Nam czym sa 'wodotryski' i jaka jest roznica Sense w androidzie PRJ desire a tym obecnym w Winie 6.5 ?

Mysle ze Nie tylko mi to bedzie potrzebne w tym temacie , napewno innym nowym osobom tez sie przydadza te informacje :)


Mówi się, że obrazek jest warty więcej niż tysiąc słów... YT jest pełne filmów, które składają się z tysięcy obrazów, wobec czego nie wiem czy jest sens tracenia mojego czasu na czcze pisanie, jak i Twojego czasu na czytanie moich czczych wypocin ;)

Sense z WM i z Androida jest zupełnie różne - to różne systemy o różnych możliwościach i nawet palecie kolorów. Wpisz proszę na YT w wyszukiwarkę "Prezentacja Sense HD2", później "Prezentacja Sense Desire" (takie jest w buildzie PRJ)... a jeśli będziesz chciał zobaczyć "wodotryski" których nie ma w tych dwóch pierwszych, to wpisz "Prezentacja Sense Sensation", albo chociaż "Desire vs Desire HD".

Masa tych rzeczy, to mówiąc kolokwialnie pierdoły - np. to, że podczas rozmowy telefonicznej górna belka z ikonami w DHD jest podświetlona na zielono, a w Desire nie jest.
Rozwodzenie się nad tym wszystkim nie ma najmniejszego sensu... zwłaszcza, że mając HD2 możesz poczytać i wgrywać po kolei romy z każdego urządzenia z wyżej wymienionych i oglądać różnice pomiędzy nimi.

Są i tacy, którzy w ogóle instalują romy bez Sense, gdyż są szybsze, a na tych konkretnych widgetach od HTC nie każdemu musi zależeć... różnie bywa ;)

A na zakończenie:


jeszcze mysle nad Winem 7 - co o nim myslicie ?

Że to wątek dotyczący Androida w NAND ;)
Mnie odstrasza od WP7. Posiadając Leona nie wgrałem go ani na chwilę... ale wiem, że kolega Szakus śmigał na nim całkiem długo... o gustach się nie dyskutuje - sprawdź, przekonaj się, wybierz ;)

ecko2man
12.10.11, 11:10
Witam mam ała nie mogę wrzucić MAGLDR logo htc i postęp 0% mam spl 3,03,000 rom 3,14,479,2 radio 2,15,50,14 wersjia manila 2,5 prosze o pomoc

Smogg
12.10.11, 11:23
@ecko2man:



(...)
UWAGA
- Aby wgrać musimy mieć zainstalowane: HSPL 2.08, radio 2.15. Zalecany rom na sterowmnikach 3.14
(...)

ecko2man
12.10.11, 11:52
zrobione wgrałem hspl 4

uzi81
12.07.12, 08:28
Witam,

Postępowałem zgodnie z instrukcją , Dochodzę do punktu 4 i pojawia sie problem gdyż powinno sie pojawić okno Bootowanie LEO żeby urochomić USB Flasher , a umnie cały czas widnieje logo ERA, uruchomienie z wciśniętą czerwoną słuchawką nic nie daje.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Maciek

Vinrael
12.07.12, 12:54
Bo powinieneś uruchamiać z czerwoną słuchawką i przyciskiem 'home' :)