PDA

Zobacz pełną wersję : Wgrywanie nowego androida



slayer
29.01.13, 20:40
Witam!

Kilka dni temu kupiłem HTC HD 2 z oprogramowaniem NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7) na pokładzie. Chciałbym spróbować zainstalować na nim NexusHD2 ICS i tutaj pytanie, od którego "kroku" należy postępować z poradnika zamieszczonego tutaj: http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida.html ? Czy trzeba jakoś "usuwać" poprzedniego androida, czy zostanie on sam nadpisany? Wyczytałem tutaj na forum, że oprogramowanie NAND działa lepiej, czy NexusHD2-ICS-CM9-HWA_V2.81 będzie ok?

Szakus
30.01.13, 05:24
Nie wiadomo jak masz ustawione partycje systemowe dlatego zacząłbym od zrobienia taska i instalacji clk + cwm z odpowiednim layoutem partycji (punkt4)
Ten rom potrzebuje minimum 170 mb na partycji systemowej.

slayer
30.01.13, 20:55
Dzięki, udało się i wygląda na to, że wszystko działa. Wydaje mi się, że nie mam możliwości instalowania aplikacji na karcie SD (przenosić mogę). To pewnie kwestia partycji na karcie SD? Można to teraz jakoś zmienić?

Szakus
30.01.13, 23:24
Wejdź sobie w Ustawienia>pamięć. Jeżeli pamięć wewnętrzna ma ok 1 gb to jest ok i tak ma być, nic nie zmieniaj.

slayer
30.01.13, 23:33
Pamięć wewnętrzna ma całkowitą pojemność 206 MB, czyli chyba coś poszło nie tak?

piekarek
31.01.13, 12:16
Czyli zainstalowałeś sobie tego Roma w wersji Full NAND czyli data też NAND. Gdybyś miał partycje na karcie i instalacje with data@ON-EXT byłoby tej pamięci więcej.

Szakus
31.01.13, 15:51
Da się z tym żyć, ale nie wszystkie aplikacje da się przenieść na kartę pamięci więc miejsca może z czasem zabraknąć

slayer
31.01.13, 18:59
A ta opcja wyboru "with data@ON-EXT" pojawia się podczas instalacji romu, jak zaczyna się używać dotykowego ekranu? Trzeba podzielić wcześniej partycje na karcie, czy wystarczy to zrobić za pomocą recovery? Chyba spróbuję zrobić to jeszcze raz.