PDA

Zobacz pełną wersję : HTC Hd2 Pytanie, Pomoc



apsik
04.03.13, 20:19
Witam mam HTC HD2 od Tygodnia i mam na niego zainstalowanego WP 6.5 (chyba)
I chciałem się dowiedzieć co by było na niego lepsze Android 4.0 czy WP 7 czy 8, i Czy wgrałby mi to ktoś?
Ja jestem z okolic Kielc. Moje GG: 23540462

kasier
04.03.13, 21:54
Myślę że dla jednego lepsze jest wp dla drugiego android, więc nie ma jednej znaczącej odpowiedzi, natomiast wgrać możesz sobie sam w zaciszu domowym postępując zgodnie z poradnikiem kurczaqa

apsik
04.03.13, 21:59
Wgrać mogę sobie sam ale boję się że coś zrobię źle i po ptakach będzie.
Możesz podać link do poradnika?

KurczaQ
04.03.13, 22:07
Wgrać mogę sobie sam ale boję się że coś zrobię źle i po ptakach będzie.

Uwierz, HTC HD2 to jeden z najtrudniejszych telefonów do uszkodzenia, o ile nie padnie Ci bateria lub nie odłączysz kabla USB podczas wgrywania kluczowych modyfikacji (Radio i Hard SPL) to telefon staje się nieśmiertelny :E


Możesz podać link do poradnika?

Masz poradniki w mojej sygnaturce ;)

apsik
04.03.13, 22:16
Nie ogarniam nic z tego, najlepiej jak by był ktoś z Kielc i by mi to wgrał lub ktoś kto by mnie pokierował co i jak (np. przez Skypa)

@lub zna jakiś sklep czy cos do wgrywania w Kielcach!

KurczaQ
04.03.13, 22:19
Ten poradnik jest wyłożony tak prosto, że gdybyś miał choć odrobinę samozaparcia i chęci to zrobiłbyś to w maksymalnie 20 minut.
Jeżeli nie zrobisz tego sam, to kto to zrobi za Ciebie?

apsik
04.03.13, 22:27
"Paczka .zip z romem do pobrania tutaj: (Do wyboru do koloru )
Kod: http://www.tinyurl.pl/?QYqC6aUz"
Coś tu polecacie ?
Który mam ściągnąć?

reed
05.03.13, 18:35
Uwierz, HTC HD2 to jeden z najtrudniejszych telefonów do uszkodzenia, o ile nie padnie Ci bateria lub nie odłączysz kabla USB podczas wgrywania kluczowych modyfikacji (Radio i Hard SPL) to telefon staje się nieśmiertelny :E

Masz poradniki w mojej sygnaturce ;)

KurczaQ, powiedz mi proszę, czy Ty, jako "spec" od HD2 możesz określić, czy warto zainstalować Androida na karcie, "obok" fabrycznego windowsa?
Pytam, bo windows ten zaspokaja moje potrzeby, ale ciekawi i korci nie android.
Czy warto go postawić obok na karcie? Czy działa wtedy "normalnie" i nie muli?
Z góry dziękuję za odpowiedź dla laika.

kasier
05.03.13, 20:51
Na samym początku miałem wm + android na SD i dzięki tej kombinacji na hd2 na stałe zagościł u mnie Android nand :), mi na SD chodził normalnie i nic nie mulił

KurczaQ
05.03.13, 21:04
KurczaQ, powiedz mi proszę, czy Ty, jako "spec" od HD2 możesz określić, czy warto zainstalować Androida na karcie, "obok" fabrycznego windowsa?
Pytam, bo windows ten zaspokaja moje potrzeby, ale ciekawi i korci nie android.
Czy warto go postawić obok na karcie? Czy działa wtedy "normalnie" i nie muli?
Z góry dziękuję za odpowiedź dla laika.

Specem może nie jestem, ale według mnie warto wgrać Rom na partycji EXT karty pamięci.
Jeżeli masz kartę pamięci Class4 lub lepiej to Android będzie chodził szybciej od tego który byłby na pamięci urządzenia, a do tego będzie posiadał więcej miejsca.
Szukaj ROMów NativeSD - tak, to chodzi stabilnie i warto go wgrać obok WM lub WP.


"Paczka .zip z romem do pobrania tutaj: (Do wyboru do koloru )
Kod: http://www.tinyurl.pl/?QYqC6aUz"
Coś tu polecacie ?
Który mam ściągnąć?

Każdy jest inny, dla mnie np. Najlepsze ROMy to MIUI i AOKP, dla większości Ekipy Sense to to co napędza HTC do życia - przetestuj wszystko i wybierz swój typ.


Na samym początku miałem wm + android na SD i dzięki tej kombinacji na hd2 na stałe zagościł u mnie Android nand :), mi na SD chodził normalnie i nic nie mulił

To raczej naturalne, jednak u mnie po dniu z Romem obok WM zagościł natywnie Andek... szczerze?
Rom na SD chodził lepiej - wtedy był to port z Desire HD

apsik
05.03.13, 21:43
Więc tak wgrałem androida 2.3.2 z tego filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=JWSrE3J_8Og
i czy da sie teraz zaktualizowac do 4.0 czy trzeba wgrywać na nowo 4.0?

KurczaQ
05.03.13, 22:59
Więc tak wgrałem androida 2.3.2 z tego filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=JWSrE3J_8Og

2.3.2 to legenda, na prawdę szukanie na XDA nie grozi zawałem serca...


i czy da sie teraz zaktualizowac do 4.0 czy trzeba wgrywać na nowo 4.0?

Niestety, musisz wgrywać ROM na nowo, jednak jeżeli chcesz zachować aplikacje i dane a ROM nie wymaga zmiany rozmiaru partycji to śmiało możesz wgrać jeden na drugi bez czyszczenia a aplikacje zostaną :E

reed
10.03.13, 20:35
Specem może nie jestem, ale według mnie warto wgrać Rom na partycji EXT karty pamięci.
Jeżeli masz kartę pamięci Class4 lub lepiej to Android będzie chodził szybciej od tego który byłby na pamięci urządzenia, a do tego będzie posiadał więcej miejsca.
Szukaj ROMów NativeSD - tak, to chodzi stabilnie i warto go wgrać obok WM lub WP.



Każdy jest inny, dla mnie np. Najlepsze ROMy to MIUI i AOKP, dla większości Ekipy Sense to to co napędza HTC do życia - przetestuj wszystko i wybierz swój typ.



To raczej naturalne, jednak u mnie po dniu z Romem obok WM zagościł natywnie Andek... szczerze?
Rom na SD chodził lepiej - wtedy był to port z Desire HD

Dziękuję serdecznie za utwierdzenie mnie w zamiarze zainstalowania Andka :)
Kartę mam ADATA 16GB class10
Przyznam, że wygląd SENSE bardzo mi odpowiada i nie chciałbym z niego rezygnować.
Obawiam się jednak testować je, bo naprawdę jestem totalnym laikiem w tym temacie.
Na pierwszy raz, to się chyba do serwisu jakiegoś udam i poproszę o instalację.

KurczaQ
11.03.13, 10:03
Przyznam, że wygląd SENSE bardzo mi odpowiada i nie chciałbym z niego rezygnować.

Tak, Sense jest ładne, wersja 3.5 i 4.0 głównie :)


Obawiam się jednak testować je, bo naprawdę jestem totalnym laikiem w tym temacie.

Jeżeli wgrasz ROM Finalny - tzn ukończony to nie będzie testowanie a użytkowanie.
Masa wypieków ma już stopień Finał, np. MIUI GB.


Na pierwszy raz, to się chyba do serwisu jakiegoś udam i poproszę o instalację.

Nein, Nein, Nein, Nein!

Jeżeli oddasz go tam, to wpierw Cię wyśmieją, potem podadzą cholernie wielką cenę a na trzeci punkt skasują Ci gwarancję.
To proste, w zaciszu domowym zrobisz to w 15 minut wliczając pobieranie plików do tego potrzebnych, przełam się :)

kasier
11.03.13, 10:19
Na pocieszenie dodam że już nie jeden chciał iść z tym do serwisu, a po naszych namowach zrobił to sam i jest szczęśliwym posiadaczem andka w 15 minut

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2