PDA

Zobacz pełną wersję : Dużo plików mp3 i odwarzacz HTC Sens



petrus_
04.01.11, 16:04
Witam,
wgrałem na kartę dużo plików mp3. Chciałem uruchomić odtwarzacz HTC Sens. Telefon przyblokowuje się. Po dłuższej chwili wznawia działanie, nawet można uruchomić odtwarzanie. Odtwarzanie jest płynne, ale próba wykonania jakiejś operacji kończy się przyblokowaniem telefonu.
Wyglada jakby HTC Sens stale indeksował wszystkie pliki, które może odwarzać. Podział na katalogii czy listy odwarzania nie ma tutaj znaczenia.
Czy poza porzucemien odwarzacza HTC Sens istnieje sposób, aby program nie zamulał się?
Czy ktoś wie jaka jest graniczna liczba plików przy których program działa normalnie?

Pozdrawiam,
Petrus

Xander G.
09.01.11, 02:28
a spróbuj może na początek wrzucić mniej plików i zobacz czy będzie to samo
może zmiana ROMu pomoże
jaki masz ?

maniek9611
09.01.11, 10:56
może zmiana ROMu pomoże
jaki masz ?

przecież masz dane pod kolegą

Xander G.
09.01.11, 13:46
może zmiana ROMu pomoże
jaki masz ?

przecież masz dane pod kolegą

ano fakt, jestem tu nowy :]
jak ma 1,66 to bym zrobił na te 3,14 i nowy radio
i wtedy spróbował

@autor
a próbowałeś wrzucać mniej plików? np. 10 mp3

Boss
10.01.11, 00:55
3.14 chyba ma obecnie najnowsze radio, albo jedno z najnowszych. Nie wiem czy jest sens zmieniać.

Szakus
10.01.11, 05:42
Zainstaluj nitrogen i sprawdź jak sobie radzi z twoją listą mp3, to jest chyba najmniej zasobozerny odtwarzacz

petrus_
10.01.11, 11:55
Nitrogen zainstalowałem i oczywiście po wrzuceniu wszystkich utworów do playlisty działa, ale HTC Sense Player też działa (tzn. odwarza muzykę), więc to żadna rewelacja. Po podłączeniu słuchawek BT, uruchomieniu odwarzacza Nitrogen, a następnie naciśnięciu na słuchawkach przejścia do nastepnego utworu Nitrogen nie zmienił utworu, a jednocześnie odtwarzacz HTC uruchomił się i wybrał następny utwór z poprzednio odtwarzanych. Miałem więc odtwarzane dwa utwory jednocześnie :-) i słabe możliwości zatrzymania odwarzania.
Wygląda na to, że moje słuchawki BT automatycznie uruchamiają natywny odwarzacz.

Zmniejszyłem liczbę utworów i sukcesywnie dodaję, testując przy ilu zacznie się wieszać, bo jak rozumiem nikt tego jeszcze nie testował :-(
Wnioskuję również, że propozycja zmiany ROM jest nieprzetestowanym rozwiązaniem i nikt więcej niż 2GB nie słuchał na nowszych czy gotowanych wersjach :-(

Smogg
10.01.11, 12:41
Chyba faktycznie, nikt z tutaj się wypowiadających nie testował takiej liczby muzyki z odtwarzaczem Sense i nowszym/gotowanym romem... natomiast, jeśli przyjmiemy, że nowa wersja działa sprawniej od starej - a tego typu głosów jest wiele - to można przypuszczać, że i odtwarzacz jest tutaj zoptymalizowany... Tak samo z "gotowanymi" romami, które są wolne od różnych zamulających śmieci etc... Więc na logikę, powinno być lepiej... choć jest to też obarczone sporą niewiadomą ;)

Ewentualnie możesz jeszcze testować inne playery - np. TCPMP, Core Player, czy co to tam jeszcze mamy...

Inne pytanie: czy czasem wyłączenie playera Sense nie będzie powodowało, że guziki słuchawek przestaną być z nim związane, a zaczną z tym, z czego aktualnie korzystasz? (Znów gdybam, ale bardzo rzadko używam swojego Leo do słuchania muzyki ;))

petrus_
10.01.11, 13:23
Inne pytanie: czy czasem wyłączenie playera Sense --8<--
Nie wiem czy to już Offtopic, ale jak wyłaczyć player Sense?
Aplikacja (wg Menadżera zadań) była wyłaczona, a mimo to uruchomił się.
Czy trzeba wyłaczyć cały HTC Sense? Jeśli tak to mało praktyczne rozwiązanie.

Po backupie (przede wszystkim aplikacji) spróbuję nowy ROM.

Boss
10.01.11, 23:08
Naciśnięcie dowolnego przycisku na pilocie słuchawek zawsze spowoduje uruchomienie playera domyślnego Sense. Taki urok. Jest taka aplikacja która podobno potrafi zmienić ustawienia Sense aby reagował na przyciski na innym odtwarzaczu, ale mi jakoś nie działała. Nie pamiętam jej nazwy, bo była mało przydatna i szybko została skasowana.

petrus_
19.01.11, 15:06
Jak widać obok <-- zmieniłem ROM i zmieniłem sposób wgrywania plików mp3. Teraz każda płyta jest w swoim podkatalogu w katalogu swojego wykonawcy. Poprzednio wszystko było w jednym (prawie) katalogu.

Aktualnie kartę 8GB mam zapełnioną całkowicie i nie ma problemu z zawieszniem playera HTC Sense.
Przypuszczam, że podział na katalogi miał większe znaczenie niż aktualizacja. Przy okazji jednak polecam aktualizację, bo w nowym ROM odtwarzacz ma poprawione przerwy miedzy utworami - szczególnie przy audiobookach było to kłopotliwe, bo czasem zjadało nawet pół zdania.