PDA

Zobacz pełną wersję : HD2 nie uruchamia się po upadku.



wlodi893
22.04.13, 19:21
Witam! Kupiłem niedawno wspomniany w temacie tel (HTC HD2). Chodzi na androidzie 2.3.2 (NAND), moim zdanie stary, aczkolwiek póki co nic z tym nie robiłem. Dziś upadł mi delikatnie na beton (po zamortyzowaniu go nogą; ). I po upadku nie chce się uruchomić, gdyż zatrzymuje się na pierwszym ekranie (bootowanie, etc). W czym może tkwić problem? Chciałbym chociaż wykluczyć płytę główną, bo podobno są z nią problemy. Po wejściu w bootloader i podłączeniu przez USB go znajduje. Więc postanowiłem wrzucić seryjny WM 6.5. Windows normalnie odpala, ale przestał działać dotyk. Po ponownej próbie wgrania Androida odpala tylko w trybie recovery (zostało zainstalować tylko paczkę z karty). Z góry dziękuje za podpowiedzi! pozdrawiam

Vinrael
22.04.13, 22:15
Skoro po zainstalowaniu stockowego (jak mniemam) WM6.5 nie działa dotyk, oznacza to że prawdopodobnie upadek nie był jednak wystarczająco dobrze zamortyzowany, i że telefon doznał usterki hardware'owej.

KurczaQ
23.04.13, 09:03
Na 90% taśma Flex się po prostu urwała, jest to podstawowa przypadłość HD2 o czym mój przedmówca dobrze wie :E
Tak czy siak, nie wiem czy poszedł tylko dotyk czy coś więcej ;)

wlodi893
23.04.13, 18:08
Czyli samemu nic nie wskuram? A ewentualnie ile może kosztować wymiana taśmy? Uda sie zrobić to samemu? Czy zostaje serwis?

KurczaQ
23.04.13, 21:56
Taśma jest częścią dotyku, który najlepiej kupować z szybką, bo zdemontowanie obecnego bez uszkodzenia graniczy z cudem. W obiegu są trzy wersje dotyku, wsuwany (zapinany), lutowany i wersja dla T-Mobile, na 90% masz którąś z pierwszych dwóch, musisz niestety sam to sprawdzić.

wlodi893
25.04.13, 17:11
A jak ewentualnie poznać ktora wersja dotyku jest u mnie? Jeśli byłaby wersja wpinana, to zmienił bym ją samemu? Czy raczej nie ma sensu ryzykować, tylko oddać do serwisu?

Vinrael
27.04.13, 08:56
Żeby sprawdzić wersję dotyku, musisz rozebrać cały telefon, włożyć go do 'kuuchenki' na 60 stopni na 5 minut, a następnie rozkleić wyświetlacz od dotyku.
btw. Kurczak, mam na ten temat tylko tyle pojęcia, ile mam dzięki Twojej HD2, która miała zerwany dotyk. ;P

fyme
27.04.13, 12:15
Aby to sprawdzić nie trzeba odklejać wyświetlacza od dotyku tylko całość (wyświetlacz + dotyk) odkleić od metalowej ramki. Połączenie wyświetlacza z dotykiem jest wtedy na samym wierzchu. Niestety aby to zrobić trzeba mimo wszystko rozebrać cały telefon bo o ile można wypiąć komplet z płyty głównej bez wykręcania czegokolwiek to już na pewno nie da rady wpiąć ponownie z powodu sztywnej taśmy wyświetlacza. Jakieś dwa tygodnie temu sam wymieniałem taśmę od klawiszy fizycznych więc miałem okazję obejrzeć sobie Leona w środku. A tak wygląda wyświetlacz z lutowaną wtyczką od spodu.
http://imageshack.us/a/img40/4191/30885040871.jpg

Vinrael
27.04.13, 20:46
A żeby odkleić wyświetlacz od ramki, też trzeba go nagrzać, z racji, że jest użyty taki sam klej.

fyme
28.04.13, 14:07
No właśnie nie taki sam. Ja nie grzałem telefonu w piekarniku. Wystarczyła suszarka do włosów i cieniutki pasek blaszki wyjęty ze starej miary zwijanej, który wcisnąłem pomiędzy wyświetlacz a ramkę oddzielając tym samym oba podzespoły.

Vinrael
28.04.13, 21:36
Taki sam. W obu wypadkach trzeba nagrzać klej w 60 stopniach przez 5 minut. Oczywiście, w obu wypadkach można to zrobić suszarką. Jednak jeśli będziesz podgrzewał wyświetlacz od tyłu punktowo przez jakiś czas... Będziesz miał problemy z wyświetlaczem jak np. Biała plama. Dlatego właśnie stosuje się takie 'piekarniki' aby temu zapobiec - bo ogrzewają całościowo w konkretnej temperaturze, a nie punktowo w przypadkowej.

fyme
28.04.13, 22:15
A ja nadal będę si upierał że rodzaj użytych taśm klejących jest inny do dotyku i do ramy, ale mniejsza z tym. Generalnie radzę uważać z tym grzaniem jeśli się nie ma profesjonalnego sprzętu i sporej wiedzy bo można narobić więcej szkód niż pożytku a taśma dwustronna użyta do sklejenia wyświetlacza do ramki jest na tyle gruba iż można spokojnie zaryzykować rozcięcie jej na grubości jak zresztą widać na załączonym przeze mnie zdjęciu w jednym z poprzednich postów.
PS: taśma użyta do klejenia dotyku z lcd jest rodzajem "silikonowatego" kleju a taśma do sklejania lcd do ramki jest taśmą składającą się z kilku warstw i nie ma możliwości odklejenia jej w całości nawet po podgrzaniu bo i tak się rozwarstwia pozostając na obu elementach.

Vinrael
29.04.13, 20:09
Ja miałem taką 'rozwarstwiającą' się taśmę w obu wypadkach, i w obu telefonach... Nie wiem, moźe były różne wersje ;) ale masz rację odnośnie rozklejania. Na pewno nie jest to coś dla totalnych laików.

wlodi893
01.05.13, 12:34
Ja oddałem go jednak do serwisu, nie miałem czasu bawić się w samodzielne rozbieranie. Ale po ok tygodniu zaczyna mnie to irytować, bo nawet do niego nie zajrzeli. Natomiast gość, z którym wtedy gadałem powiedział, że naprawa tego telefonu może nie być opłacalna (tzn, ze może być taka opcja). Zaczął tłumaczyć, że nie da się odkleić dotyku od wyświetlacza, etc. Coś mi się wydaje, że wybrałem złe miejsce ;) Ale może wypowie się ktoś, kto bardziej się orientuje.

fyme
01.05.13, 19:35
Z serwisami to raczej bym uważał. Niestety ale dość często zdarzają się partacze i oddany sprzęt wraca w gorszym stanie niż był oddany. Ja szukałem serwisu jakiś miesiąc wysłuchując po drodze wielu pokrętnych odpowiedzi typu: "wie pan może coś pójść nie tak więc gwarancji nie dajemy" a chciałem tylko wymienić tasiemkę od klawiszy fizycznych. Skończyło się to tym że tasiemkę wymieniłem sam a telefon wygląda na nienaruszony (po za naklejką z nr imei bo klej za żadne skarby nie chciał puścić) i wszystko w końcu działa. Generalnie polecam wymieniać komplet lcd + dotyk samodzielnie. Zaoszczędzisz sobie nerwów i będziesz miał pewność że między dotyk a wyświetlacz nie wejdzie z czasem kurz bo jest fabrycznie sklejony a bardzo trudno jest odtworzyć ten stan w warunkach domowych.

wlodi893
03.05.13, 18:09
A ile mniej więcej kosztuje lcd+ dotyk na alledrogo? Może jacyś sprawdzeni sprzedawcy? Ewentualnie prosił bym o linka... Pozdrawaiam, wlodi893!

fyme
03.05.13, 19:17
Proszę bardzo, dwie pierwsze lepsze aukcje z kompletami. Zaznaczam że nie są przeze mnie sprawdzeni. ale dają gwarancję.
ORG WYŚWIETLACZ LCD DIGITIZER SZYBKA HTC HD2 T8585 (3222025716) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/org-wyswietlacz-lcd-digitizer-szybka-htc-hd2-t8585-i3222025716.html)
ORYG. KOMPLET LCD + DOTYK HTC HD2 LEO T8585 (3165258893) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/oryg-komplet-lcd-dotyk-htc-hd2-leo-t8585-i3165258893.html)
Wymiana kompletu nie jest jakoś mega bardzo skomplikowana więc polecam zrobić to samemu. A żeby efekt był nazwijmy to profesjonalny polecam kupić komplet taśm dwustronnych dociętych na wymiar np takich:
http://imageshack.us/a/img580/2466/6400i.jpg
Mają fabrycznie wycięte otwory na czujniki zbliżeniowy i oświetlenia.
PS: Przy rozbieraniu radzę uważać na dwa plastikowe walce przeźroczyste w miejscach czujników, łatwo je zgubić a bez tego będzie po czujnikach.

wlodi893
07.05.13, 18:19
Dziś dzwonili do mnie z serwisu, niestety uszkodzeniu uległa płyta główna ;/ Nie sądziłem, że po jednym upadku telefon nie będzie nadawał się do użytku, no ale cóż- trudno. W każdym bądź razie dzięki za pomoc, pozdrawiam!

fyme
07.05.13, 18:39
Niestety i tak bywa choć bardzo rzadko bo z reguły jest rozbijany dotyk ale jak to mówią "shit happens". Ja bym jeszcze dla spokoju sumienia zasięgnął porady innego serwisu choćby dlatego że mam generalnie marne zdanie na temat serwisów choć zdarzają się wyjątki.

wlodi893
07.05.13, 19:56
Może i tak zrobię, w sumie i tak na chwilę obecną nie mam z niego pożytku ;) Ale jeśli jednak potwierdziłoby się uszkodzenie płyty głównej to będzie nie do odratowania?

fyme
07.05.13, 20:04
Wymieniasz płytę i śmiga :) Zawsze możesz kupić jakiegoś dawcę na allegro np z rozpitym dotykiem albo szukać samej płyty.

wlodi893
07.05.13, 21:31
Tylko znając życie za płytę główną zapłacę mniej więcej tyle, co za przeciętnego HD2 ;) Aczkolwiek to tylko moje przypuszczenia... Ale póki co może będę szukał jakiegoś dawcy (jakby trafił się za jakieś rozsądne pieniądze).

fyme
07.05.13, 21:37
Samą płytę będzie pewnie ciężko dostać choć czasami pokazują się pojedyncze sztuki na allegro. Poszukaj jeszcze na ebayu tam pewnie prędzej będzie dostępna.

KurczaQ
08.05.13, 12:49
Tylko znając życie za płytę główną zapłacę mniej więcej tyle, co za przeciętnego HD2 ;) Aczkolwiek to tylko moje przypuszczenia... Ale póki co może będę szukał jakiegoś dawcy (jakby trafił się za jakieś rozsądne pieniądze).


Samą płytę będzie pewnie ciężko dostać choć czasami pokazują się pojedyncze sztuki na allegro. Poszukaj jeszcze na ebayu tam pewnie prędzej będzie dostępna.

Chłopaki. Wystarczy kupić używanego HD2 z np. rozbitym dotykiem za bezcen i transplantować płytkę do naszego maleństwa. :E

kasier
08.05.13, 15:21
To tylko wymiana płyty głównej

wlodi893
08.05.13, 19:03
HD2 z rozbitym ekranem za bezcen? Raczej się tak nie da ;) Generalnie to ciężki temat... Ale może jeszcze poszukam.

fyme
08.05.13, 19:15
Spróbuj tutaj (http://tablica.pl/oferta/htc-hd2-ID2LsHx.html#2e7c636eeb;r:;s:) gość twierdzi że ma wszystkie części do HD2 lub tutaj (http://tablica.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-htc-hd2-uszkodzony-ID2IjSW.html#2e7c636eeb;r:;s:) albo jeszcze tutaj (http://tablica.pl/oferta/htc-hd2-czesci-ID2qumB.html#2e7c636eeb;r:;s:). A tutaj (http://tablica.pl/oferta/plyta-glowna-htc-hd2-leo-ID2Hw53.html#2e7c636eeb;r:;s:) masz sprawną płytę do HD2 :) Sporo tego na tablicy no i można negocjować :)

KurczaQ
08.05.13, 21:56
HD2 z rozbitym ekranem za bezcen? Raczej się tak nie da ;) Generalnie to ciężki temat... Ale może jeszcze poszukam.

Cóż, ja sprzedałem za bezcen telefon i dawca się z tego cieszy ;)

wlodi893
08.05.13, 22:16
To też płyta główna Ci padła? A za ile poszedł? (jeśli można wiedzieć oczywiście)

Vinrael
09.05.13, 10:08
Poszedł za 250pln. Miał uszkodzoną (zerwaną) taśmę flex od dotyku. Reszta wszystko sprawne ;)

KurczaQ
09.05.13, 15:21
Poszedł za 250pln. Miał uszkodzoną (zerwaną) taśmę flex od dotyku. Reszta wszystko sprawne ;)

I ten oto Pan zakupił mojego Leosia. Te telefony nie są drogie, bo są stare - choć nadal jare ;)

fyme
09.05.13, 16:52
Oj tam zaraz stary. Po prostu dojrzały ;) i bardzo dobrze trzyma się mimo swojego wieku :D no i nadal ma super wsparcie.

KurczaQ
09.05.13, 19:54
Moim następnym telefonem też nie będzie nic z '12, '13 a '11 ;)

fyme
09.05.13, 21:01
No to uchyl rąbka tajemnicy bo sam się za czymś zaczynam rozglądać :) Ale ja raczej wezmę coś nowszego np taki (http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_m2a_3g_android_4_1_dual_core_1_7gh z_1gb_ram_16gb_rom_4_5_inch_capacitive_touchscreen _gps_wifi-4653-usd.html) jak się uda ;D

KurczaQ
10.05.13, 10:41
Na takiego diabła mnie raczej nie stać, ale rozglądam się za N9'tką, lecz pewnie gdy zbiorę tysiąc złotych to wyjdzie już N9-00 z QWERTY od ekipy Jolla ;)