PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką baterie/+ładowarkę kupić?



neurofit
24.04.13, 13:06
Jestem zadowolony z Leo i nic mnie w nowych fonach nie rzuca aż tak na kolana. Ale Leo ma już ponad 3 lata i obawiam się, że staję się bardziej obsesyjny pod względem posiadania ładowarki w pobliżu.
Pytanie: Kupić nową baterię (oryginalną?), czy od razu z ładowarką do baterii?, czy jakiś program uratuje pożeranie prądu? a może poradzicie mi jakiegoś Androida? Pozdrawiam forumowiczów.

KurczaQ
24.04.13, 20:37
Jestem zadowolony z Leo i nic mnie w nowych fonach nie rzuca aż tak na kolana. Ale Leo ma już ponad 3 lata i obawiam się, że staję się bardziej obsesyjny pod względem posiadania ładowarki w pobliżu.

Ma to jakiś sens... na Windows Mobile 6.5.5


Pytanie: Kupić nową baterię (oryginalną?), czy od razu z ładowarką do baterii?

Oryginalna jest dobra, ale myślę że lepszym wyjściem będzie kupienie ogniwa ciut bardziej pojemnego ;)


Czy jakiś program uratuje pożeranie prądu?

Zależy od systemu, głównie leży to w kwestii optymalizacji ROM'u


a może poradzicie mi jakiegoś Androida?

XDA stoi przed Tobą otworem, testuj aż Ci się znudzi i zaczniesz szukać czegoś stabilnego, nie najnowszego :)


Pozdrawiam forumowiczów.

Ja Ciebie również :E

neurofit
24.04.13, 23:59
dzięki kurczaQ za Twoją odpowiedz, ale juz od 2 lat jestem na kolejnym Androidzie (dzięki Twoim instrukcjom :). ten ktory mam (w tabelce)z czasem staje się coraz bardziej ociezaly i mniej stabilny -chociaż dodatków mam mało. jeśli chodzi o baterie to proszę o sprawdzone propozycje, bo tych przereklamowanych jest w internecie cale mnóstwo. wiec moze ktos wie (konkretnie) jak odmlodzic zasluzonego Leo ? Pozdrawiam clubowiczow.

KurczaQ
27.04.13, 10:14
dzięki kurczaQ za Twoją odpowiedz, ale juz od 2 lat jestem na kolejnym Androidzie

Cholernie się cieszę :)

Co do ROM'ów, ja od dawna nie mam HD2 - sprzedałem Viniemu.
Ostatnim jaki na nim miałem, był to CM9 Stable - nawet z nim go chyba sprzedałem :E.
Chodził dobrze, ogólnie według mnie - warto instalować tylko ROMy ze statusem Final oraz RC - dlaczego?
Są to paczki stabilne, lub praktycznie stabilne co oznacza iż nie będzie problemów ze stabilnością, baterią oraz szybkością.
Nie pnij się w ROMy Jelly Bean, bo dopiero ICS dokończyli.

Telefon ten jest stary, jego podzespoły nie są już tak wydajne jak dwa lata temu i po prostu on niedomaga :)

Szakus
27.04.13, 17:38
Polecam NexusHD2 z ICS, dwa miechy temu instalowałem szwagrowi jest bardzo zadowolony :)

neurofit
01.05.13, 11:50
dzięk
i KurczaQ. Jasno uzmyslowiles mi że moja słuchawka pomimo tego że działa to leciwa jest i czas na zmiany hardware'owe. Szakus - jak widzisz na mojej "tabliczce znamionowej" mam ROM, który mi proponujesz ale po 4 miesiącach używania telefon muli coraz bardziej, a bateria też staje się ograniczeniem.
Czy komuś udało się wciągnąć MIUI na pokład Leo? Może ten Rom da radę i zadowolenia zanim zdecyduje się na nową słuchawkę. no, co ? sentyment mam do Leo:cool:

KurczaQ
01.05.13, 15:25
MIUI oczywiście że tak, ale powyżej GB to straszny muł :)

fyme
01.05.13, 19:39
Ja właśnie siedzę na MIUI JB i nie ma dramatu. Nie jest może tak szybki jak GB ale spokojnie daje radę i można go używać na co dzień. Polską wersję znajdziesz na MIUI Polska.

neurofit
01.05.13, 22:07
Dzięki fyme za Twoją opinię. czytałem że jesteś na MIUI i miałem się do Ciebie zwrócić z zapytaniem, ale jak widać przestrzeń jest informacja i odpowiedziałeś mi na zapytanie :) jak wrócę z fabryki to nie się do roboty. czytałem na forum trudnosciach i sam kiedyś już próbowałem uruchomic ten ROM i zawieszal się na napisie Xiaomi. Może ktoś wpisze link do instrukcji ktora z powodzeniem uruchomi MIUI.Dzięki

KurczaQ
02.05.13, 08:43
Ja właśnie siedzę na MIUI JB i nie ma dramatu. Nie jest może tak szybki jak GB ale spokojnie daje radę i można go używać na co dzień. Polską wersję znajdziesz na MIUI Polska.

Może i tak, dawno nie używałem MIUI :E

fyme
02.05.13, 15:30
Nie trzeba żadnej skomplikowanej instrukcji wgrywania MIUI. Wgrywasz go jak każdy inny rom. Trzeba tylko wgrać odpowiedni rozmiar obrazu partycji system i z poziomu CWM zainstalować zipa z romem. Dla miui JB wystarczający rozmiar partycji to 280M. Do tego polecam zrobienie partycji ext 4 na karcie pamięci i zastosowanie skryptu cronmod (forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1716124) aby aplikacje domyślnie instalowały się na karcie sd.
Jak byś potrzebował pomocy przy instalacji to chętnie pomogę :) a jak będzie zapotrzebowanie to może machnę jakiś poradnik instalacji MIUI JB.