PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz - powiadomienie o urodzinach.



kubiba
05.01.11, 01:57
Witam,
Zsynchronizowałem swojego HD2 z facebookiem i mi się pojawiła data urodzin, domyśliłem się, że nie będą wyskakiwały powiadomienia o nich, więc dodałem jeszcze daty urodzin ręcznie, ale nadal nie wyskakują powiadomienia. Czy ktoś wie czy da rady zrobić powiadomienia (dźwiękowe) o urodzinach innym sposobem niż wpisywanie każdych urodzin do kalendarza jako nowy termin ?

Pozdrawiam,
kubiba

kasier
05.01.11, 08:11
jak to zsynchronizowałęś? Bo mi się nic nie wyświetla z facebooka, tylko na androidzie tak mam

kubiba
06.01.11, 01:51
Nie własnie mi się tez nie wyswietla. Normalnie z facebookiem kontakty zsynchronizowalem.

maniek9611
06.01.11, 10:58
kubiba

U mnie na romie BlackSide od Elmina po skojarzeniu kontaktu z facebookiem wyskakują powiadomienia o urodzinach, nie musiałem ich wpisywać oddzielnie do kalendarza :)

Smogg
06.01.11, 12:47
A ja wpisałem daty do konkretnych kontaktów i dzień wcześniej też mam info, że powinienem pamiętać :-)

ArturN
06.01.11, 16:50
U mnie powiadamia o urodzinach. Domyślam się żę to sprawa romu. W kuchni kucharze dodają aplikację HTC Birthday 1.2. Pewnie Twój rom tego nie zawiera. Romy Elmina, Bysia i moje zawierają tą aplikację.

kubiba
06.01.11, 18:13
Ja mam oyginalnego Roma. Też dodałem daty i mi nie "dzwoni".

maniek9611
06.01.11, 18:31
Ja mam oyginalnego Roma. Też dodałem daty i mi nie "dzwoni".

Czytaj post wyżej a będziesz wiedział czemu nie dzwoni!

ArturN
06.01.11, 19:00
doinstaluj to, w opcjach ustawiasz język PL:


http://olafkatzer.de/ManilaBirthday_2/ManilaBirthday_2.CAB

kubiba
06.01.11, 23:36
Dzięki wielkie. Ta aplikacja działa w tle ? Nie muszę jej włączać przy każdym włączeniu telefonu ?

tomasz_my
20.01.11, 01:13
doinstaluj to, w opcjach ustawiasz język PL:


http://olafkatzer.de/ManilaBirthday_2/ManilaBirthday_2.CAB


Przepraszam, że zadam tak banalne pytania ale jestem zupełnie nowym użytkownikiem HTC. Skopiowałem link do przeglądarki PC ściągnąłem sobie plik na PC i jak mam to teraz zainstalować na telefon? Czy muszę skopiować ściągnięte pliki gdzieś na telefon czy jak?

Z góry dziękuję za info.

Pzdr

bbcode nie jest takie straszne - używaj go ;)

Smogg
20.01.11, 01:21
Tak, musisz skopiować plik na telefon, w telefonie odpalić np. Eksploratora Windows (albo Total Commandera, albo cokolwiek innego w tym stylu), i wtedy uruchomić ten plik.

To plik CAB - z poziomu Windowsa (tego na PC) może wyglądać jak RAR, ale to NIE JEST RAR :D nie rozpakowuj tego :D Inne aplikacje (o ile są w .cab) instalujesz w ten sam sposób - kopiujesz na telefon, uruchamiasz w telefonie, done.

kubiba
23.01.11, 21:13
Nie wiem dlaczego, ale nadal mi nie wyświetla urodzin. Instalować ją na telefonie czy karcie pamięci ?

Smogg
23.01.11, 21:18
Tego typu rzeczy lepiej instalować w pamięci telefonu ;)

kubiba
24.01.11, 01:38
Jak będę instalował aplikację w pamięci telefonu to mi będzie wolniej HD2 pracował, prawda ?

maniek9611
24.01.11, 10:07
od paru małych aplikacji telefonu Ci nie zamuli

Smogg
24.01.11, 10:18
Dokładnie :-)
To wszystko zależy od tego ile rzeczy chcesz władować do pamięci wewnętrznej. Jeśli "wypchasz ją po brzegi" to nie oczekuj, że telefon będzie działał z prędkością światła ;) Jeśli natomiast w pamięć telefonu będziesz wrzucał tylko te aplikacje, które mają wpływ na system bądź Sense (np. CHT, jakieś TaskBary, cab od ArturaN) to wszystko powinno być ok i szybkie :-) Natomiast takie rzeczy jak gry, Operę, stopery/timery, komunikatory, nawigacje... to wszystko działa bardzo dobrze z karty SD w naszych Leosiach :]

kasier
24.01.11, 15:48
w zasadzie to wolniej będzie ci pracował jak miejsca na telefonie będziesz mieć mało

kubiba
24.01.11, 21:12
Dziękuję :)