PDA

Zobacz pełną wersję : Brak internetu przez WiFi



andrej
04.05.13, 12:56
Witam,
na początku uprzedzam że jestem zupełnym laikiem jesli chodzi o ten typ telefonu. Pare dni temu dostałem HTC HD 2 jako prezent ( telefon używany ) na karte w Erze. Posiadam w domu internet w UPC i chciałem miec internet w telefonie za pomocą WiFi. WiFi w telefonie się łączy ale połączenie z internetem nie może byc możliwe. Bawiłem sie w różne ustawienia ale wymiekłem. Czy mógłbym prosić o pomoc. Z góry bardzo dziękuje

Andrzej

fyme
04.05.13, 14:09
Co masz na telefonie? Windows Mobile? Android? Windows Phone?
Może ruter blokuje nowy adres MAC? Zależy jak masz przypisane urządzenia w ruterze, ja mam np na sztywno włączone filtrowanie po adresach MAC które wpisałem z ręki i nic z poza listy się nie połączy. A jak jest u ciebie?

andrej
04.05.13, 14:25
Witaj,

nie chciałbym wyjść na totalnego bezmózgowca ale w telefonie znalazłem tylko takie ikonki jak winodows live, microsoft my phone.
Tyle umiem znaleźć :)

fyme
04.05.13, 18:57
No to masz pewnie Windows Phone. Z tego co pamiętam gdy miałem go przez chwilę to po prostu wykrywał sieć WIFI, podawało się hasło i tyle. A jesteś pewien że masz w ruterze ustawione automatyczne przydzielanie adresów ip przez serwer DHCP?

andrej
04.05.13, 20:00
Niestety kiedy chce włączyc ruter w telefonie pisze mi połączenie jest nieobsługiwane lub niedostepne - połąćzenie z internetem wyswietla mi sie tylko jako ERA MMS lub ERA internet

fyme
04.05.13, 20:13
Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o ustawienia internetu w ruterze UPC a nie w telefonie. W telefonie masz oddzielne ustawienia do internetu mobilnego i do internetu przez WIFI.

andrej
04.05.13, 22:54
Sprawdziłem ustawienia internetu w routerze - pisze tak :
Wan connection type - dhcp
Ipv4 MTU Size - tu szedzie 0
Spoofed MAC Address tu tez same zera
To to?

fyme
04.05.13, 23:14
Dhcp jest włączone czyli ok. A inne urządzenia łącza się poprawnie z internetem po WiFi? Np laptop albo inny telefon? Oczywiście chodzi mi o połączenie przez twój ruter upc.

Wysłane z mojego HD2 za pomocą Tapatalk 2

andrej
05.05.13, 12:19
Niestety to pierwszy raz jesli chodzi o sprawdzenie WiFi. Nie wiem czy to pomoże ale spróbowałem włączyć youtube i zadziałał przy włączonym WiFi ale pobiera kase z konta niestety. Inne rzeczy jak internet czy facebook nie działa

fyme
05.05.13, 12:49
Jak pobiera kasę to działa po internecie mobilnym a nie przez WIFI. Wydaje mi się że problemem nie jest twój telefon a konfiguracja rutera UPC. Poszukaj w necie jakiś porad na temat konfiguracji sprzętu UPC do pracy przez WIFI. Niestety z konfiguracją rutera UPC ja ci nie pomogę bo mam własny ruter a nie miałem styczności z ruterem od UPC a nie widząc ustawień oraz nie znając wymagań nie pomogę ci zdalnie.

andrej
05.05.13, 13:15
Dzieki wielkie. Zalogowałem się dzis na chwile przez takie cos jak fon netia free internet i niestety przez to tez internet nie działa czyli jest szansa że to jednak telefon? Sprobuje w jakiejs galerii może...........

fyme
05.05.13, 14:23
Albo w McDonald's :)

andrej
06.05.13, 14:34
Niestety w kilku miejscach gdzie łapał darmowy internet nie było mozliwości jego użycia co chyba swiadczy że to jednak telefon jest winny. W Mc Donaldzie też nie działał :)

fyme
06.05.13, 14:50
Może po prostu zmień rom i tyle. Testowałem już kilkadziesiąt romów na HD2 i kilka z nich miało problemy z WIFI ale z regóły znajdował się jakiś fix i w końcu działało.
PS: sprawdź dokładnie jaki system masz wgrany na telefonie bo to może rozjaśnić sprawę.

andrej
06.05.13, 15:46
Hej,
windows mobile 6.5 professional Sys. CE 5.2.21913 - tyle znalazłem......

fyme
06.05.13, 15:53
No to masz kompletnie już nie rozwijany system, sam producent już dawno o nim zapomniał. Ale jak ja miałem WinMo to wifi działało. Ja bym jeszcze zmienił rom bo to raczej nie usterka sprzętowa bo nie wykrywałby w ogóle sieci wifi. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba Windows miał problem z połączeniem się z sieciami WIFi w standardzie N. Ale pewien nie jestem. W każdym razie rozważ zmianę windowsa na np androida.

andrej
06.05.13, 16:16
A mógłbym cie prosic o podanie jakiegos linka na ten ROM ?

fyme
06.05.13, 16:26
Tzn androida? Jest cały dział na XDA poświęcony romom na HD2. Tu link (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=743) Ale jeżeli chcesz wgrać androida to musisz najpierw przygotować do tego telefon (http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida.html). Zła wiadomość jest taka że pewnie wyda ci się to bardzo skomplikowane ale to tylko pozory a dobra jest taka że robisz to tylko raz przed wgraniem androida a potem tylko ewentualnie zmieniasz rozmiary partycji NAND. Jak będziesz zdecydowany to daj znać to pomogę/doradzę.

andrej
14.05.13, 14:57
Witaj,
dziekuje Ci bardzo za pomoc. System został zmieniony na androida 2.3.7 i odpukac internet przez WiFi smiga. Niestety ja ni epotrafiłem sobie poradzic ze zmiana systemu, zrobil to specjalista :)

fyme
14.05.13, 15:34
Jak będziesz chciał przetestować inne romy niż ten który masz wgrany to daj znać a pomogę i jak już to ogarniesz to sam stwierdzisz że nie jest to trudne.
PS: miłego obcowania z androidem :)