PDA

Zobacz pełną wersję : Jak włączyć tryb ręczny sieci



raper1987
05.01.11, 10:07
Witam jako, że mieszkam blisko granicy często przełącza mi sieć na ta z za granicy chciałbym tego uniknąć włączając tryb ręczny sieci tak jak robiłem to dotychczas w w iPhonie Noki N97 czy chociażby Samsungu Wave, przeszukałem całe menu próbowałem znaleźć informacje w instrukcji obsługi bezskutecznie a nie chcę za każdym razem dzwonić do biura obsługi klienta z wyjaśnieniami, że nie byłem w tym czasie za granicą... Także nie chcę wyłączać Roamingu u operatora bo jednak czasem się on przydaję i wolałbym to zablokować w telefonie jak dotychczas robiłem w innym telefonach.

ambush
05.01.11, 10:34
ustawienia/sterowanie bezprzewodowe/telefon/menu (w dolnym prawym rogu)/wybieranie sieci/ i tam masz wszystko :) Pozdrawiam

lakikwap
05.01.11, 11:17
ja sie podepnę, Panowie oco chodzi. Jak mam ustawiony tryb na automat (wybór pasma) to zasięg ok, no i przeskakuje sobie między zwykłym a 3g, jak zmienie tylko na zwykłe pasmo.. to niemoże znaleźć zasięgu :o wiecie co robie źle?

raper1987
05.01.11, 16:00
ustawienia/sterowanie bezprzewodowe/telefon/menu (w dolnym prawym rogu)/wybieranie sieci/ i tam masz wszystko :) Pozdrawiam


Dzięki wielkie za chiny bym tego nie znalazł tak to jakoś dziwnie ukryte ;P



ja sie podepnę, Panowie oco chodzi. Jak mam ustawiony tryb na automat (wybór pasma) to zasięg ok, no i przeskakuje sobie między zwykłym a 3g, jak zmienie tylko na zwykłe pasmo.. to niemoże znaleźć zasięgu :o wiecie co robie źle?


Na twoim miejscu zaczekałbym jakieś ze 2 do 3 minut zanim się tel na nowo zaloguje do sieci, albo wyłączył i włączył tel...
Próbowałem właśnie u siebie działa normalnie ;P

lakikwap
05.01.11, 18:20
kurcze czekalem dluzsza chwile i niechcial zlapac zasiegu. ma automacie odrazu lapie. a gdzie i na co przelaczales ta siec?

raper1987
05.01.11, 23:03
No dałem Telefon->Pasmo i wybrałem tam GSM i nizej jeszcze GSM(1900+850) i jakoś działa...

lakikwap
06.01.11, 01:20
nooo to umnie to nie działa :) szuka sekunde i wykrzyknik koło tej takiej antenki :)
nie restartowałem go. Ale wydaje mi sie że to może od oranga coś zależy, dziwne. Dodam że jest to na najnowszym romie 3.14 oraz to samo było na poprzednim 1.66.