PDA

Zobacz pełną wersję : "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?



aficio
05.06.13, 00:39
Wielce Szanowni Fachowcy .
mam następujący problem , który nazwałem w temacie.
Nie wiem z czego się to wzięło . Kupiłem używany tel HTC HD2 z wgranym na moje życzenie androidem 4.1.2 wersja jądra 2.6.32_tytung_jellybean , CyanogenMod 10.0.0-RC0-xylo.
Niestety , trochę przeglądałem forum w poszukiwaniu problemu i nie znalazłem nic skutecznego . Przywrócenie ustawień fabrycznych, czyszczenie cashu itp. nie przynoszą rezultatu. Być może wersja androida jest nie własciwa. Najbardziej uciążliwe jest wyskakiwanie co 1 sek. komunikatu "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" oraz pomimo połączenia z moim routerem , to stojąc z tel od routera w odległości 1 m tel jest poza zasięgiem , a komputer pomimo , ze 20 m dalej ma sygnał znakomity.
Moje pytanie : czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu , czy przeinstalować wersję systemu? Jeżeli tak to polećcie mi stabilną i działającą na 100% . fajna byłaby wersja od 4.04 w górę , może być z HTC Sence.
Jeżeli napisałem jakaś bzdurę to mnie nie krytykujcie , liczę na szybką pomoc, nawet z szybką przejrzystą instrukcją wgrania , chyba , że ktoś z okolic Wawy chetnie by się podjął za piwko lub flaszeczkę ?

Liczę na szybkie porady.....

KurczaQ
05.06.13, 07:46
Android 4.1 i HD2 to niezbyt dobre połączenie.
Spróbuj wgrać ten ROM jeszcze raz, lub zrób WIPE (o ile nie masz paczki z ROMem) i wgraj GAPPS (ze strony CyanogenMod).

aficio
05.06.13, 09:00
Dzięki za info. Jednak sam piszesz ,że to niedobre połączenie.Jaki w takim razie system się sprawdzi i będzie najlepiej współpracował z moją słuchawką . Proszę o propozycje.

KurczaQ
05.06.13, 14:54
Jaki w takim razie system się sprawdzi i będzie najlepiej współpracował z moją słuchawką . Proszę o propozycje.

1. System, czy dystrybucja?
2. Nie sztuką dostać coś, co ktoś lubi na tacy i się od tego uzależnić, a samemu poszukać i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze.

aficio
05.06.13, 18:40
A więc podoba mi się ten :
[May 25, 2013][ROM][4.0.4][720p] NexusHD2-ICS-CM9-HWA V3.0b [NativeSD] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860)
Polecano mi też ten:
xda-developers - View Single Post - [May 25, 2013][ROM][4.0.4][720p] NexusHD2-ICS-CM9-HWA V3.0b [NativeSD] (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21173918)
Dla mnie jako laika są bardzo podobne . Czym się różnią?
Co jest dla mnie ważne po za wyglądem : Stabilna i szybka praca aplikacji. Działanie WiFi , Bluetouth,aparat, aby nie był prądożerny ( bateria).
Czy te powyższe spełnią moje skromne wymagania?

Jeżeli tak , to co muszę pobrać (aktualnie mam android 4.1.2 wersja jądra 2.6.32_tytung_jellybean , CyanogenMod 10.0.0-RC0-xylo), żeby to zainstalować i z którego poradnika skorzystać ?

fyme
05.06.13, 19:45
Nie różnią się niczym. To ten sam rom.
Poradnik jest tu (http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida.html) na forum

aficio
05.06.13, 20:52
Ok. Dzięki , ale ten rom będzie się dobrze sprawował na tym telefonie ? Macie doświadczenie i różne opinie . Możecie się nimi podzielić ?
Bo do wgrania jest potrzebna szybka karta najlepiej klasy 10. A czy rom typu NAND wgrywa się bez karty , czy też jest potrzebna?

fyme
05.06.13, 21:32
Generalnie wszystkie romy instalujesz z karty sd. Te które są w NAND do pracy jej nie potrzebują. Ten konkretny nexus niestety potrzebuje szybkiej karty bo partycja data znajduje się na karcie sd więc jak masz wolną kartę a chcesz zainstalować ten konkretny rom to polecam instalację tylko w NAND i wgranie skryptu cronmod (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1716124) gdyż lepiej współpracuje z wolniejszymi kartami. Niestety ma też swoje ograniczenia bo na każde 500Mb partycji ext potrzebuje 100Mb wolnej przestrzeni w NAND czyli jeżeli chcesz mieć partycję ext o rozmiarze 1 Gb to rom który zainstalujesz musi korzystać z partycji system o rozmiarze max 250 Mb bo inaczej będą problemy z instalowaniem aplikacji mimo wolnego miejsca na partycji ext.
Oczywiście w każdym wypadku przy instalacji tego konkretnego romu konieczne jest utworzenie partycji ext na karcie sd.
PS: ja nie jestem zwolennikiem "czystych" androidów jak nexus ale każdy lubi co innego.
PPS: w odniesieniu do HD2 istotniejszym parametrem niż klasa karty jest RW (random write) karty sd. Im wyższy tym karta lepiej współpracuje z telefonem i może się zdarzyć że karta x klasy 4 lepiej działa niż karta y klasy 10 i tak naprawdę nikt do końca nie stwierdził dlaczego tak jest choć na ten temat powstało już wiele teorii.

aficio
05.06.13, 21:48
Co to znaczy czysty android? Poproszę o wyjaśnienie jak chłopu na roli - przepraszam nie obrażając chłopów ( to takie powiedzenie). To co Ty byś polecił. Aktualnie ma kartę nokii 4 klasy . Mogę kupić10 klasy to nie problem.
Powiem prosto . Żona ma galxy S3 z androidem 4.1.2 i bardzo mi się podoba ta funkcjonalność . Dlatego wgrałem go do HTC . Lecz nie zadziałał. Wywala błąd i ma problem z WiFi. Co w takim razie polecicie?
fyme , w którymś poście doradziłeś jednemu z kolegów i przygotowałeś całą paczkę do instalacji . Nie pomógłbyś też?

fyme
05.06.13, 21:55
Czysty czyli taki jakim go google stworzyło. S3 ma swoją nakładkę TouchWiz. HTC ma Sense LG też ma swoją nakładkę na system (nie pamiętam jaką :mrgreen: ). ja na swoim HD2 mam MIUI choć najnowszego MIUI v 5 nie polecam. Polecam za to MIUI GB (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010498) bo jest stabilny, szybki, ładny i wszystko w nim działa ale jest na androidzie 2.3.7 więc już trochę starym a niektórym to przeszkadza natomiast wg mnie jest to najlepszy rom na co dzień no i mieści się w całości w NAND więc nie jest zależny od karty sd.


fyme , w którymś poście doradziłeś jednemu z kolegów i przygotowałeś całą paczkę do instalacji . Nie pomógłbyś też?
Oczywiście że mogę pomóc :) z tym że już nie dzisiaj bo muszę ogarnąć trochę córkę i położyć ją spać :) bo zaraz wraca żona z pracy i będzie dym jak córka nie będzie w łóżku ;)

PS: testowałem już masę romów na HD2 ale zawsze wracam do tego jednego bo po prostu działa i nie trzeba przy nim skakać.

aficio
05.06.13, 22:15
jeżeli te screeny go odzwierciedlają to mnie się podoba . Jeżeli to nie będzie dla Ciebie problem , to także poprosiłbym o paczkę dla mnie co pobrać i jak zainstalować ?

fyme
05.06.13, 22:30
Rom mogę ci podrzucić już dzisiaj :) Tu masz rom (https://www.dropbox.com/s/0iw7ufx67h5kleh/HD2_NDT_MIUI_GINGER_2.3.7_STABLE_V6.0_MAGLDR.zip) a paczkę robiłem pod MAGLDR więc jeżeli masz taki loader to proszę bardzo. Paczka (https://www.dropbox.com/s/ofcx716j9il6sb9/Recovery_MIUI.rar) Jeżeli masz CLK to nie potrzebujesz paczki bo wszystko przed instalacją ustawisz w menu CLK ale o tym jutro.

aficio
05.06.13, 22:33
Ok. rozumiem . A kiedy miałbyś czas ? A aaa za dużo postów. Ok. To czekam jutro . Nie wiem co mam . Jak to sprawdzić ?
Uruchomiłem ponownie tel i pokazało się na ekranie początkowym MAGLDR v1.3 .

fyme
05.06.13, 22:35
Rano mam parę spraw do załatwienia więc pewnie po 16.
PS: jaki masz loader? MAGLDR czy CLK?
Jak masz MAGLDR to powinniśmy załatwić sprawę w max 20 minut.

aficio
05.06.13, 23:02
No mam MAGLDR v 1.3 tak przynajmniej się pokazuje po włączeniu tel. Ok. Ja też kończę ok 17. Postaram się być jak najwcześniej w domu , to się odezwę.

I czy ta nakładka zadziała przy tym romie:
http://pimpmymiui.com/samsung-galaxy-s3-theme
lub ten
http://pimpmymiui.com/sense-4-0-dark-v4-pl
?

KurczaQ
06.06.13, 07:32
Jeżeli wgrasz MIUI to będzie chodzić ;)

Wysyłane z mojego One V za pomocą Tapatalk 2

aficio
06.06.13, 08:19
No dzisiaj spróbuję wgrać właśnie Rom , który polecił fyme , także nakładkę też spróbuję.

fyme
06.06.13, 17:18
Witam ponownie. Spisałem poradnik instalacji w kilku punktach:
1. Skopiuj rom który pobrałeś na początku na kartę pamięci.
2. Rozpakuj paczkę którą pobrałeś na pulpit.
3. Wyłącz telefon i włącz ponownie trzymając czerwoną słuchawkę. Pojawi się menu MAGLDR.
4.Wybierz USB flasher i podłącz telefon do komputera. Na telefonie powinno pokazać się USB...USB.
5. Jak się pokarze to uruchom DAF.exe z paczki na pulpicie i postępuj za wskazówkami instalatora.
6. Po zakończeniu wgrywania telefon uruchomi się ponownie w trybie MAGLDR.
7. Wybierz AD Recovery i zatwierdź zieloną słuchawką. Uruchomi się Recovery.
8. Wybierz instal zip from sd card i wskaż rom na karcie sd. Instalacja się rozpocznie.
9. Po chwili instalacja zakończy się. Wybierz rebot i telefon po kilku minutach uruchomi się z MIUI.
Domyślny motyw nie jest za ciekawy więc po prostu go zmień.
PS: jak byś czegoś nie zrozumiał to pytaj
PPS: motywy z twoich linków nie będą działać bo są do MIUI V4 ICS

aficio
06.06.13, 18:12
Generalnie wydaje się wszystko zrozumiałe. Na razie jedno pytanie . Czy z karty usunąć wszystkie dane , żeby była czysta? Robi się jakieś partycje ext. ?
Jeżeli te motywy nie będą działać to jakich szukać i jak się je instaluje?

fyme
06.06.13, 18:21
Z karty nie musisz nic usuwać jeżeli nie chcesz bo nie ma to znaczenia (o ile nie będziesz robił partycji ext)
Jeżeli masz słabą kartę to daruj sobie partycje ext. Rom mieści się w NAND i zostaje ponad 200Mb na aplikacje. Jeżeli to za mało to oczywiście można rozszerzyć pamięć za pomocą partycji ext ale do tego potrzebna szybka karta bo inaczej rom będzie lagował.
W MIUI jest aplikacja o nazwie Motywy. Uruchamiasz ją i klikasz na pobierz więcej i motywy z neta ci się ładnie wyświetlą. Jak nie znajdziesz pasującego to możesz oczywiście sam dograć motyw z karty sd wybierając z menu aplikacji wczytaj motyw z karty sd (motyw musi być na karcie sd)
PS: na "innym" forum jest cały dział z motywami do MIUI ;)
Ja mam kartę Goodram class 10 i mam partycję ext o wielkości 1Gb:
http://imageshack.us/a/img18/3497/20130606152430.jpg

aficio
06.06.13, 18:34
Super . Na razie wielkie dzięki . Idę coś zjesć i biorę się za walkę z tel. Dam znać jak poszło.

aficio
06.06.13, 19:10
USB Flasher - Nie pokazuje się nic . Po wybraniu mam to czymś zatwierdzić, żeby się pokazało USB?

fyme
06.06.13, 19:20
Nie. Po wybraniu opcji USB flasher podłączasz telefon do komputera i powinno zaskoczyć. Tak robisz?

aficio
06.06.13, 19:21
Tak robiłem , ale nic sięnie działo to nacisnąłem zielonąsłuchawkę i zainstalowało sterowniki urządzenia i teraz mam napis Wait USB......
Co teraz?
Cały czas pobiera jakiś sterownik i pisze , że może to trochę potwać.....

fyme
06.06.13, 19:22
No i teraz wyjmij kabel z telefonu i podepnij jeszcze raz powinno zaskoczyć.
Aaaa sorry generalnie każdą operację w MAGLDR zatwierdzasz zieloną słuchawką.
Jak nie miałeś wcześniej sterowników na kompie to daj mu pobrać i zainstalować

aficio
06.06.13, 19:26
Ok. Pobiera sobie . jak skończy to wyjąć kabel i włożyć ponownie ?

aficio
06.06.13, 19:27
Wywaliło komunikat , że instalacja zakończyła się niepowodzeniem. I co teraz?
Może dlatego , że wyjąłem kabel jak napisałeś , a nie zauważyłem , że jeszcze instaluje sterowniki . jak to zrobić jeszcze raz?

fyme
06.06.13, 19:27
Jak zainstaluje a mimo to nie pokarze USB...USB to tak zrób
Jaki masz system na kompie?
Trzeba zainstalować sterowniki.

aficio
06.06.13, 19:29
Win 7 . Skąd pobrać i jak wyłączyć tel , żeby mu nic się ni estało ?

fyme
06.06.13, 19:31
W telefonie po prostu wyjmij baterię. Nic mu nie będzie. A na kompie zainstaluj to (http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Mobile-Device-Center,Program,Windows,11980.html)

aficio
06.06.13, 19:37
Pobrałem i chciałem zainstalować to wyskoczył komunikat " Ten pakiet instalacyjny nie jest obsługiwany przez ten typ procesora. Skontaktuj się z dostawcą produktu."
Mam system WIN 7 Pro 64 bit i procesor i7-2640M. Jest coś innego?

fyme
06.06.13, 19:39
Tu (http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=3182) masz wersję 64 bit

aficio
06.06.13, 19:47
Ok. już ściągam , zainstaluję , dla pewności zrestartuję kompa i zaczynamy zabawę od nowa wg Twojej instrukcji ?

fyme
06.06.13, 19:47
Dokładnie tak.

aficio
06.06.13, 20:01
No to mam problem , bo za Chiny Ludowe ten sterownik nie chce się zainstalować . Jest komunikat , że niepowodzenie , a w szczegółach pisze , że nie rozpoznano urządzenia i ,że urządzenie nie podłączone . A jest podłączone cały czas przez oryginalny kabel USB

fyme
06.06.13, 20:04
No to teraz ja zgłupiałem :confused: Bez komunikacji z komputerem nic nie zrobisz a ja mam xp więc nie podam ci mojego sterownika. Poszperam trochę w necie i zaraz dam znać.

aficio
06.06.13, 20:04
zainstalowałem !Musiałem to zrobić jako Administrator.
Działam

fyme
06.06.13, 20:06
Spróbuj zainstalować jeszcze to (dl.dropbox.com/u/16429396/tel/Google_Android_Drivers.zip) Powinno zadziałać
Ok to super :)

aficio
06.06.13, 20:16
Chyba sięudało . Potestujęi się odezwę

fyme
06.06.13, 20:17
Znaczy wgrałeś rom?

aficio
06.06.13, 20:23
Tak i działa , a jest spolszczenie tzn . mozna wybarć w ustawieniach język polski ?

fyme
06.06.13, 20:27
Jasne że jest PL. Znajdziesz go w opcjach :)

aficio
06.06.13, 20:47
Co może być przyczyną:
WiFi gubi zasięg już w odległości 10 m od routera, gubi także zasięg sygnału kom. włączenie galerii, aparatu , wywala błąd " proces com.miui.camera została niespodziewanie zamknięta . Na razie to mi się przydarzyło....

fyme
06.06.13, 21:09
Być może masz bad bloki a w takim wypadku partycja którą wgrałeś z mojej paczki jest za mała. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wgrać od nowa rom na powiększonej partycji. Jeżeli chcesz to zrobić to otwórz w notatniku plik flash.cfg i zobaczysz coś takiego:
misc ya 1M
recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img
boot yboot|ro 5M
system ya 150M
cache ya 5M
userdata ya|asize|hr allsize
150M to jest rozmiar twojej partycji system. Zmień wartość 150 na 160 i zapisz plik.
Teraz musisz ponownie wgrać rom wg mojego poradnika.

aficio
06.06.13, 21:11
Ok. Spróbuję.

aficio
06.06.13, 21:50
Po restarcie tel , błedy zniknęły . Czy zmiana na większą partycję poprawi zasięg sieci i WiFi?

fyme
06.06.13, 22:24
Raczej nie. Dziwne że masz problemy z zasięgiem. Jeżeli chodzi o zasięg sieci to zmień tryb 3g na gsm bo może masz po prostu słaby zasięg a co do wifi to u mnie jest ok nawet przez kilka ścian po drodze.
Generalnie za wszelką komunikację telefonu ze światem odpowiada radio rom i tu pytanie jakie radio masz wgrane? Ja mam 2.15.50.14 czyli najnowsze dostępne.
Spróbuj jeszcze pokombinować z ustawieniami wchodząc za pomocą kodu *#*#4636#*#*
Edit: właśnie doczytałem że problemy z WIFI masz od zakupu telefonu. Być może to uszkodzenie mechaniczne tj pozaginane blaszki od anten w środku telefonu co skutkuje brakiem styku z antenami które zintegrowane są z zewnętrzną obudową?
Tak to wygląda w środku:
http://imageshack.us/a/img109/1613/3298219193.jpg
Do każdego z tych złotych punktów po złożeniu telefonu dotyka złota sprężynująca blaszka znajdująca się na płycie głównej telefonu (nawet widać wgniecenia) zagięcie lub urwanie jednej z nich skutkuje drastycznym spadkiem zasięgu. Sprawdź czy twój telefon ma plomby na śrubach i czy nie ma śladów rozbierania telefonu.

aficio
06.06.13, 22:46
są ślady . Tel miał wymieniany wyświetlacz. Więc to może być problem. Radio mam takie same . czy możesz mi przesłać tę fotkę na maila : aficio36@gmail.com , bo tu mi się to nie wyświetla?

fyme
06.06.13, 22:49
Fotka już do ciebie poleciała

aficio
06.06.13, 22:53
Dziękuję bardzo . Ty masz jakis serwis tel. ? Skad taka wiedza? Jutro go rozbiorę i poprawię . Może to jest to . Gdyby moduł WiFi był walnięty , to nie działałby nawet przy routerze . Prawda? Szczerze to nie wiem jak Ci się odwdzięczyć ? Bardzo mi pomogłeś..... Wielki szacun.

fyme
06.06.13, 22:59
:D Nie mam serwisu ale często "zajmuję się" uszkodzonymi telefonami więc mam już pewną wiedzę i potrzebny sprzęt. Swojego Leona też naprawiałem, wymieniałem w nim taśmę klawiszy fizycznych. Co do modułu WIFI to masz rację jak by był uszkodzony to by po prostu nie działał.
PS: nie ma za co ja też kiedyś się uczyłem i to głównie sam (z zawodu jestem informatykiem a pracuję jako elektromechanik ot taka przewrotność losu :mrgreen: ) z pomocą bardziej doświadczonych forumowiczów.

aficio
06.06.13, 23:02
Dam Ci już dziś spokój . Nie męczę już . Życzę dobrej nocy . jeszcze raz dziękuję !!!!. Odezwę się jutro i powiem co i jak.

fyme
06.06.13, 23:08
W takim razie czekam na relację.
Pozdrawiam

aficio
07.06.13, 15:07
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc !!! Była nieoceniona . Własnie taki poradnik jest skuteczny , że ja kompletny laik dałem sobie z tym radę . Gdyby nie sterowniki , to poszłoby jeszcze szybciej. Co do WiFi - okazało się, ze była urwana antenka . W serwisie poprawili i teraz wszystko działa jak trzeba.
Jestem zadowolony. Życzę powodzenia.
czy na tym forum jest jakiś system nagradzania , bo Tobie się należy.

fyme
07.06.13, 15:13
Super że już wszystko działa :) Miłej zabawy z HD2

KurczaQ
07.06.13, 23:45
Temat wyczerpany. Zamykam.:E