PDA

Zobacz pełną wersję : Htc One - Pierwsze Opinie



Smogg
07.06.13, 07:35
No to ten... jeśli macie jakieś pytania odnośnie działania HTC One M7, to śmiało :E

Szakus
07.06.13, 22:23
Ile dałeś ? :D pierwsze wrażenie warto ?

MatrixSTR
07.06.13, 23:47
Blink feed bardzo wnerwia? ;)

Smogg
08.06.13, 12:05
@Szakus: 2100... a zarzekałem się, że nie dam nigdy więcej niż ta okrągła dwójka za telefon. Z drugiej strony - nieznacznie przekroczyłem wcześniej ustawiony samemu sobie pułap, a sprzedawca zszedł z ceny bardziej, niż moje przekroczenie, więc w gruncie rzeczy jestem zadowolony.

Pierwsze wrażenia... Powiem tak, jeśli EVO3D działa podobnie jak Sensacja (a to w sumie kuzynostwo ;)), to ciężko jest opisać przeskok po zmianie telefonu. Ta moja "zakała" ciągle się cięła jak EmoMartynka, jakakolwiek czynność wykonywana na telefonie doprowadzała mnie do szewskiej pasji, a czytelność ekranu przy obecnym (fakt, że nie ciągłym... jebana pogoda) nasłonecznieniu wołała o pomstę do nieba. Bateria przy robieniu czegokolwiek leciała w oczach niczym cypryjska giełda po ogłoszeniu grabieży tamtejszych depozytów... Jednym słowem: Gehenna.

I teraz pojawia się HTC One. Ponieważ moja żona biega z One X z JB (project butter naprawdę wpływa na działanie nakładki w tym telefonie) wiedziałem czego się mniej więcej mogę spodziewać. Nie spodziewałem się jednak, że mogę się spodziewać czegoś aż takiego :E

Pokrótce: czuć moc.

O ekranie nie ma w zasadzie co pisać, bo różnica pomiędzy 4,7" 720p a 4,7" 1080p jest dla mnie żadna. W jednym i drugim przypadku nie jestem w stanie dostrzec pojedynczego piksela; i tu i tu wszystko wygląda świetnie. I tu i tu ekran świetnie interpretuje dotyk. Bajka. Porównanie natomiast 4,3" qHD z 4,7" FullHD to porównanie rzędu zardzewiały rzęch wyłowiony ze stawu -vs- świeżutka S-Klasa. Inny wymiar ekranu i tyle. Ciężko to opisać słowami.

Wydajność hardware: w cokolwiek się nie wejdzie, to działa idealnie, szybko i płynnie (niechlubny wyjątek: Amazon AppStore... tutaj w zasadzie żadnej różnicy pomiędzy wszystkimi telefonami, na których go widziałem - po prostu fatalnie zoptymalizowana aplikacja, a nie wina telefonów). Wszędzie indziej... cholera, nigdy nie spodziewałem się takiej płynności po telefonie z Androidem! Może, o ile pomiędzy One X a Sensacją jest przepaść, to nie powiedziałbym, że pomiędzy One a One X jest równie daleko... acz zawsze trzeba wziąć pod uwagę sporo większą rozdzielczość, z którą nowszy telefon od HTC radzi sobie nie gorzej, niż jego starszy brat, a czasami nawet dając wrażenie, że zostawia go w tyle (choć to chyba "zasługa" nVidii Tegry 3, która chyba nigdy nie działała tak dobrze, jak zapowiadały marketingowe komunikaty... to samo zresztą tyczy się Tegry 2... to po prostu niewydajne procesory powodujące pojawianie się mikro przycięć zarówno w grach, jak i - czasami - w nakładce HTC).

Dźwięk... fuck me, ależ to jest głośne! Dzwonek mam ustawiony mniej więcej na 30% i ryczy dużo głośniej od Sensacji. Podczas gier stereo płynące z urządzenia które ma się w rękach miażdży. Niesamowity efekt.
Ciekawostka: Beats Audio działa i na głośnikach :O Tego nie było. Jak się chce puścić muzykę z telefonu, to jest naprawdę czysta i donośna (choć wiadomo, że nie ma co porównywać telefonu z profesjonalnym sprzętem audio, choć w segmencie telefonów ten konkretny nie ma sobie równych, znacząco deklasując konkurencję). Dźwięk w słuchawkach (A-JAYS One+) również pieści uszy :)

Oprogramowanie. Pewnie mignęła Wam ostatnio przed oczami informacja, że One dostał 4.2.2. Otóż to nie jest do końca takie proste. To póki co wyciek, który nie jest finalną aktualizacją (wstrzymany przez HTC przez błędy kernela). Toteż mam 4.1.2. Soft bez brandu, choć w słuchawce z Playa (a to jest źródło mojego telefonu) są zainstalowane jakieś syfy (na szczęście wszystko można bez problemu odinstalować). Soft x.xx.401.x CID: HTC__032 więc o aktualizację jak już wyjdzie się nie martwię.
Ciekawostka: HTC NIE UCZY SIĘ NA BŁĘDACH! Pamiętacie jak kurwiłem na pasek menu w HTC One X? Zgadnijcie co wróciło w One?
Tak! ten pierdolony pasek! Na szczęście aktualizacja do 4.2.2 ma przynieść możliwość wyłączenia Google Now po długim przytrzymaniu Home i w to miejsce uruchamiać menu, jednocześnie usuwając pasek... no ale... kurwa... telefon jest na rynku (tak, wiem o początkowych problemach z dostępem) już prawie kwartał. Jakbym kupił go tuż po premierze, to byłbym wkurwiony dość długo - w One X też męczyłem się od maja do sierpnia... Debilizm w czystej postaci. Żeby robić innowacyjne produkty trzeba pomyśleć jeszcze jak je robić, aby nie zatruć życia swoim użytkownikom... dwa razy!

@MatrixSTR: BlinkFeed... gdzieś czytałem, że można go wyłączyć. Nie można. Można tylko ustawić inny pulpit jako główny. Także BlinkFeed jest, acz u mnie świeci pustkami z racji braku jakichkolwiek kont społecznościowych itp. Cóż, nie lubię jak telefon wie lepiej ode mnie czego potrzebuję, acz już (tak, po 2 dniach) nauczyłem się przemieszczać w obrębie klasycznych pulpitów, do których jestem przyzwyczajony.
Ciekawostka: Klawisz back nie dochodzi do pulpitu! Tj. jesteście w jakiejś aplikacji, back, back, back... i jesteście w drawerze. Aby przejść do klasycznego pulpitu trzeba albo posiłkować się przyciskiem Home, albo przyciskiem na ekranie w drawerze. Kolejna nic nie warta "innowacja".

Obudowa. Przyjemnie się to trzyma w rękach. Różnica w ciężkości pomiędzy One X a One jest odczuwalna (oczywiście aluminium jest cięższe). Fajnie, że nie ma wystającego obiektywu jak One X. Nic nie trzeszczy. Gniazdo ładowarki wróciło na spód telefonu - duży plus. Widziałem testy wytrzymałości obudowy na zarysowania na YT - zapowiada się dobrze. Z drugiej strony, czytałem, że ludziom "zdrapuje się" znaczek beats audio na pleckach telefonu :E Niby nic, a zabawne... pewnie i mnie to spotka :)

Aparat. Robi zdjęcia. I tyle. Nigdy nie przykładałem dużej wagi do zdjęć robionych telefonem (no, poza momentem, w którym pękło mi szkiełko obiektywu HD2). Na pierwszy rzut oka wydają się ładne... nie wiem co więcej mogę dodać. Ah, no tak, Zoe ssie :P 3-sekundowe "zdjęcio-filmy" DaFuq?! Nonsens i nie widzę dla tego przyszłości.

I wracając do pytania Szakusa, tj. "czy warto?". Gdyby nie bezczelna grabież mojego One X przez małżonkę, to powiedziałbym, że różnica nie jest warta tych pieniędzy (chyba, że komuś i tak się kończy umowa itp.). One X ma dostać Sense 5, ponoć nawet razem z Zoe, z Androidem 4.2.x, może nawet jeszcze następnym o ile ten się pojawi... No tutaj wydaje mi się, że zeszłoroczny TapMadl jest nadal na tyle dobrym telefonem, że skok technologiczny będzie marginalny (choć jak wiemy wsparcie HTC bywa różne i M7 pewnie może liczyć na dłuższe dopieszczenie, niż s720e).
Ja jednak ograbiony z iksa miałem swoją starą Sensację... porzuconą przez HTC na pastwę losu z niedorobionym ICS... Tutaj skok jest gigantyczny. I w tym kontekście nie żałuję ani złotówki wydanej na nowy telefon.

W razie dalszych pytań, jak zwykle - śmiało ;)

Szakus
08.06.13, 22:36
Dzięki za recenzję, może by tak wrzucić na forum skoro już się rozpisałeś? z pewnością ludzie są ciekawi jeszcze tego modelu jak np ja :)
Widzę, że w sensacji podobnie jak w evo boli bateria, u mnie już standard ładowanie nocne na cały dzień, ekran też się jakby skurczył przez ten ostatni rok.
Coraz częściej myślę o zmianie i sercem jestem przy ONE ale rozum podpowiada na chwile obecną coś w stylu HOX+ ewentualnie dalsze czekanie na spadki ceny tylko ile trzeba będzie czekać na cenę poniżej 1900 zł?. Przy takiej kwocie żona nie powinna jeszcze wygnać mnie pod most z nową zabawką:)

Smogg
08.06.13, 23:50
O ile nie masz na myśli modelu używanego (a przypuszczam, że nie masz), to w wolnej sprzedaży różnica pomiędzy HOX+ a One nie przekracza 500 złotych. A lada moment będzie jeszcze mniejsza (One szybciej traci na wartości, niż HOX+). Przy takich różnicach pomiędzy tymi telefonami i zaznaczeniem, że dopiero rozważasz zakup któregoś z nich - zdecydowanie pchałbym Cię w kierunku One M7.

Jeśli już miałbyś HOX+ można by się było zastanowić, czy jest sens... czy warto... bo tam skoku wydajnościowego zbyt wielkiego nie ma. Ale skoro nie masz HOX/HOX+, to pamiętaj, że Nvidia wypuściła Tegrę 4. Najpewniej lada moment zrobi to samo co z Tegrą 2 kiedy wypuściła "trójkę" - sztucznie będzie uśmiercała procesor, obniżając np. jakość wypuszczanych na niego gier (dochodziło czasami do absurdów - gry na gorszych od T2 procesorach wyglądały lepiej niż na drugiej Tegrze, która specjalnie musiała być obrzydzona, aby konsumenci kupowali T3).
Przez pewien czas mówiło się też, że brak nowszych wersji oprogramowania dla X/X+ wynika z opieszałości Nvidii w wydawaniu sterowników itp.
Dodatkowo - zarówno One X jak i One X+ nie mają S-OFF. Tak, widzę w profilu, że masz stocka, tym niemniej S-OFF jest czymś, co warto mieć w telefonach HTC, choćby po to, aby pozbyć się brandu, jeśli trafi się brandowaną słuchawkę, albo dokonać downgrade ROMu, jeśli stary podobał nam się bardziej. S-OFF w odróżnieniu od unlocka od HTC nie zostawia śladów (czyli chroni naszą gwarancję). One M7 od wczoraj ma metodę na S-OFF, więc już tutaj bije swojego starszego brata na głowę :)

Mała dygresja do powyższego. Posiadanie telefonu z Nvidią zawsze było w jakimś sensie moim marzeniem. Ufam tej firmie od lat, od kiedy przesiadłem się na jej karty graficzne i odczułem znaczny wzrost komfortu grania na komputerze (na co niestety nie mam już tyle czasu co kiedyś.... ponadto po kilku aferach z udziałem słów typu "łapówka, nvidia, korupcja, pogorszenie jakości na chipach amd" widać, że ta różnica nie była osiągana tylko i wyłącznie jakością produktów... ale ja nie o tym).
W końcu wydałem swoją kasę na telefon marki, którą od dawna lubiłem (w sumie dzięki Tobie Szakus :E), z grafiką, którą chciałem mieć, od kiedy po raz pierwszy o niej usłyszałem (tzn. jeszcze o wcześniejszych Tegrach). I co? Zawód na całej linii. T2 w tablecie żony jak i T3 w HOX... też już żony to procesory niewydajne, problematyczne, przegrzewające się (w tablecie tego nie czuć, HOX jest gorący), przycinające w grach... masakra jakaś.
W procesorach mobilnych i komponentach odpowiedzialnych za kartę grafiki, dużo lepiej radzi sobie Qualcomm z ATI (Adreno do anagram od Radeon). Uwierz mi, że Adreno 220 które posiadasz w tej chwili w EVO3D z niejedną grą (zwłaszcza ze stajni Gameloftu) radzi sobie dużo lepiej, niż Tegra 3 w One X/X+. True story. Nieprędko pomyślę o kolejnym telefonie z Tegrą. TegraZone.com też jest potwornie biedne i w zasadzie nie ma czego tam szukać... a po chwili i tak te same gry są i na inne urządzenia.

Przypuszczam, że cenę poniżej 2000 zobaczymy w ciągu miesiąca (w sumie już takowe widywałem - w Pruszkowie 2x ktoś wystawiał nowego One przy Kup teraz=1990 zł). A do końca wakacji może nawet 1800 za nowego One? Jak nie mniej. Rynek się szybko zapycha, wtedy cena spada.

neurofit
13.06.13, 23:20
Chodzę wokół nowego HTC ONE z Orange.1tyś za abonament 123zł na 2 lata. Czy ktoś używał, żeby pochwalić się jak jest w porównaniu do HD2? Wiem,wszystkie dane techniczne 2x wyżej ale czy tak jak na HD2 można wciągnąć różne ROMy? czy to już jest przełom? Chyba nie jestem gadzeciarzem, tylko potrzebuje ergonomicznie pracujący telefon do pracy. Pozdrawiam:papa:

Smogg
14.06.13, 07:46
Różne ROMy... pytanie jakie masz na myśli. HD2 to swoisty ewenement pod tym kątem - nie ma chyba drugiego takiego urządzenia, które może być obsługiwane przez tyle różnych systemów.

Co do One natomiast... Od tygodnia jest już dla niego S-OFF (czyli to, czego nigdy nie doczekał się jego starszy brat, One X). Co to daje? Możliwość zmiany CID, MID, wgrywania ENG Hboota, downgrade ROMów, zdejmowania simlocka etc. etc., a wszystko to bez konieczności odblokowywania telefonu przez HTCdev i jednoczesnego informowania HTC o tym co się robi ze swoim telefonem. To bardzo dobra wiadomość :-) Oczywiście ROMów dla tego ustrojstwa też jest co nie miara, a z racji wielkiego światowego poruszenia tą słuchawką można przyjąć, że będzie tylko lepiej.
Sprzęt ciężko porównać do telefonu sprzed trzech lat. Zresztą, nawet ze świeższymi telefonami w takim porównaniu można mieć pewien problem. To po prostu klasa sama w sobie i to się czuje :-)

Jeśli masz jakieś konkretne pytania to śmiało.


------ Łączenie postów -----


A mój One'ik już ma S-OFF :)

Teraz, w odróżnieniu od HOX, jakiekolwiek głupie aktualizacje mi nie straszne - będę chciał zrobić downgrade, to mogę; będę chciał wrzucić jakiegoś customa bez informowania o tym HTC, to mogę; będę chciał go powtórnie zablokować bez pozostawiania po tym jakiegokolwiek śladu, to też mogę \o/

Kolejny argument przemawiający za Qualcommem zamiast Nvidią.

Szakus
14.06.13, 17:51
No ładnie ładnie, a my jeszcze nie mamy działu na tą słuchawkę ?

Smogg
17.06.13, 15:56
To macie dwuczęściową recenzję Spiderswebu do poczytania ;)
Część 1 (http://www.spidersweb.pl/2013/06/testujemy-htc-one-pierwsza-czesc-recenzji-spiders-web-wykonanie-i-hardware.html)
Część 2 (http://www.spidersweb.pl/2013/06/htc-one-recenzja-android-sense.html)

KurczaQ
17.06.13, 19:38
Smoggu, wypożycz to na testy dla SureThing :E

Nicram
05.07.13, 08:59
Witam, czy mógłbyś wrzucić linki co jest potrzebne do zrobienia S-OFF bo nie chce nic spartolić. Iphone mam wprawę z HTC jeszcze się nie bawiłem :P. Ja za nowego One dałem 1850 :P z T-mobile a używam w Play

Dobra już mam S-Off ale jak teraz wgrać czysty soft HTC bez brendu? pomoże ktoś bo nie chce czegoś zepsuć

KurczaQ
05.07.13, 18:47
Bawiłem się One, jednocześnie mając w kieszeni Galaxy S4, Ascenda P6 (byłem wtedy na jego premierze), Nexusa 4 i Galaxy S3... szczerze, HTC przy Huawei ma się czego wstydzić - Chińczyk wyprzedził designem i wydajnością Tajwańczyka. One ma ładny tył, przód to porażka - brak minimalnych 3 klawiszy funkcji... ;) Ekran przy SGS IV to porażka, aparat tak samo. Według mnie, to najgorszy flagowiec HTC jakiego widziałem na oczy - dodam że bawiłem się wszystkimi jednocześnie dość mocno i przez ponad 4 godziny :)

Vinrael
05.07.13, 19:04
Kurczak - jak to odniesiesz do tego, że wszystkie serwisy stawiają HTC One na jednoznacznie najwyższym miejscu w rankingach? ;P
I matryca PenTile w SGS IV to moim zdaniem porażka, i to wielka. Patrząc na ten telefon na wprost cały czas mnie raziły po oczach różowe przebarwienia bieli, a pod kątem niebieskie przebarwienia bieli ;P
I gdzieś tam widziałem też (na PCLab bodajże) porównania aparatu w SGSIV kontra One M7 (dokładnie takie same warunki oświetleniowe). Pomimo znacznej różnicy rozdzielczości matryc, szumy w One były zdecydowanie mniejsze, a to mnie akurat najbardziej razi po oczach. Nie potrzeba mi matrycy pierdyliard megapikseli, skoro wraz z powiększaniem rozdzielczości matryc a nie ich fizycznych rozmiarów, zwiększamy tak naprawdę tylko szumy widoczne na zdjęciu...

KurczaQ
05.07.13, 21:09
Vin - co innego jednak mieć i subiektywnie ocenić niby wspierać się portalami, których przekupstwo to norma :)

Wysłane z Asus Iconia B1

Smogg
05.07.13, 22:17
Skoro sprowadzamy dyskusję do takiego poziomu, to teraz udowodnij nam, że Ciebie Samsung nie przekupił :facepalm:

Myślę, że obniżenie przez samego Samsunga prognoz sprzedaży SGS4, postawione w opozycji do ciągłego wyprzedawania się One M7 mówi samo za siebie. Ludzie głosują portfelami, a te głosy są widoczne bardzo jaskrawo. SGS4 zawiódł nadzieje. M7 powoli pozwala Tajwańczykom wyjść na prostą po dwóch ostatnich latach (choć zagrania jak to z One S mogą niweczyć część tego wychodzenia).

KurczaQ
05.07.13, 22:18
Przyznam szczerze, że design SGS to porażka, One patrząc na tył jest ładny. Nie podoba mi się zaś front, być może przez to ze niestety brakuje mi trzeciego klawisza. Rozumiem, brak jednego w One V który i tak powoduje niejednokrotnie irytuje, ale dwóch?

Wysłane z Asus Iconia B1

Smogg
05.07.13, 22:48
Dzisiaj wyszła aktualizacja do Androida 4.2.2. Jedną z nowych funkcji jest możliwość przypisania do klawisza domku dodatkowej funkcji - menu. Wygląda to teraz tak:
1xHome - Home,
2xHome - multitasking,
Home+Swype up - Google Now,
Longpress Home - Menu.

Wstecz nadal ma jedną funkcję.

Jeśli do wszystkich standardowych zastosowań wystarczą dwa guziki, to ja nie widzę w tym problemu. One X od sierpnia zeszłego roku też dawało możliwość przypisania funkcji menu do klawisza multitaskingu. Jeśli dla One V taka aktualizacja nie wyszła, to tylko źle to świadczy o podejściu htc do lowendów, ale nie musi od razu spalać całego pomysłu. Jak zrobi się to z głową, to jest nawet wygodnie :)

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 4

Vinrael
06.07.13, 02:02
@Kurczak - miałem te dwa telefony w łapkach, i stąd de moje subiektywne opinie np. na temat wyświetlacza. Dlatego śmiech mnie ogarnia, gdy widzę w reklamówkach Samsunga hasło niewiarygodnie świetnego wyświetlacza - problem w tym, że na One widzi się po prostu więcej nieprzekształconej treści, np. łatwiej jest czytać na największym oddaleniu, niż w SGS IV. Niestety, wyświetlacze PenTile są dla mnie jednoznacznie złe. Takie moje subiektywne uczucie.
I, mówiąc już dalej, jak dla mnie wyświetlacze Samsungów zbytnio przekształcają kolory - zbyt je nasycają. Zauważyłem to nawet w Wildfire S. Jeden z Amoledem, drugi z TFT. I pomimo względnie podobnych obrazów, ten z LEDówką troszkę jednak przejaskrawiał niektóre kolory.

A jeśli chodzi o zdjęcia - chyba nie przekupili portali aż w ten sposób, że zamiast wstawiać zdjęcia z One wstawili zdjęcia zrobione Hasselbladem. Więc muszę niestety założyć, że zdjęcia są rzeczywiście zrobione tymi samymi telefonami, które sugeruje tytuł. I po porównaniu tych zdjęć na moim monitorze 22' (mam nadzieję, że nie został przekupiony przez Tajwańczyków!) muszę stwierdzić, że szumy są wyraźnie mniejsze na tych obrazkach od One M7.

Jeśli chodzi natomiast o płynność działania - tak naprawdę i tak nie widać tu różnicy. W obu tych telefonach wszystko działa mega płynnie. Jednak na chwilę obecną, przez własne doświadczenie muszę stwierdzić, że zapewne aplikacje pod Samsunga będą (znowu!) wychodziły później. Było o tym dość głośno swego czasu na XDA (Ty nie słyszałeś, Kurczak? ;P), że przystosowanie niektórych aplikacji do obsługiwania instrukcji NEON potrafiło trwać czasami nawet i 2 miesiące, opóźniając premiery gier w stosunku do Qualcomma, czy nawet nVidii.

To nawet nie jest kwestia czytania portali, tylko kwestia moich własnych odczuć i doświadczeń. A ja jestem zbyt malutki, żeby ktoś chciał mnie przekupywać, już idąc tą teorią spiskową ;P

neurofit
09.08.13, 20:55
Trochę dziegciu. Jak tylko pojawił się HTC One spodobał mi się i poczułem, że pojawił się telefon na miarę HD2. Już nosiłem się z zamiarem uzbierania pieniążków, gdy mój leciwy HD2 zmusił mnie (z powodu zużycia gniazda USB) do zajrzenia do zaufanego serwisu (zaufanego nie tylko przeze mnie). Zasięgnąłem opinii. Hardware jak najbardziej, ale technicy byli rozczarowani wnętrzem HTC One. Okazuje się że firma oszczędza na śrubkach. Cały One to harmonijka zlepiona dwustronnymi plasterkami :-/ naprawili jeden One ale nie chcą więcej oddawać tak słabo złożonego telefonu dlatego obiecali sobie, że nie będą go już przyjmowali do naprawy :-[
Czy coś wiecie na ten temat? jak wygląda wnętrze Jedynego? Nadal chce go kupić, ale... pozdrawiam forumowiczów.

fyme
14.08.13, 10:22
Na ifixit jest instrukcja rozbiórki one z dopiskiem ze nie da się rozłożyć telefonu bez uszczerbku na zewnętrznych elementach i że nie polecają tego nikomu. Pada tam też stwierdzenie że jest to jeden z najgorszych telefonów do serwisowania.
http://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+Teardown/13494/1

http://mobile.informationweek.com/80256/show/f91fe9c27a616e29e92290b1ae79ddf1/?
Napisane za pomocą palców z HD 2

Smogg
15.08.13, 09:25
O tym wiadomo już dłuższy czas. Póki jest gwarancja można przyjąć, że ma to też swoje plusy (np. dłuższy czas jej obowiązywania dla baterii, niż w przypadku urządzeń, w których samodzielnie można ją wymienić bez ingerencji w konstrukcję urządzenia). Po gwarancji, z racji wszechobecnego planowego postarzania produktów... może być różnie. Póki co pod moim dachem znajduje się i M7 i zeszłoroczny HOX. Unibody to przyjemna konstrukcja, o czym już w zeszłym roku zdążyłem się przekonać i co też zminimalizowało moje obawy przed M7, mimo iż zdawałem sobie sprawę, że naprawa tego urządzenia poza autoryzowanym serwisem jest co najmniej trudna do przeprowadzenia. Na razie, tak długo jak nic się nie dzieje (żywię nadzieję, że do końca cyklu życiowego słuchawki) nie zaprzątam sobie tym głowy - działa, działa dobrze, działa szybko, działa sprawnie... A przeszło 90% rzeczy, których najbardziej się w życiu obawiamy - nigdy w nim nie następuje ;)

fyme
15.08.13, 11:48
I tu masz rację. Ja też zbytnio nie przejmowałbym się ewentualnymi usterkami przed ich wystąpieniem bo to psuje całą frajdę z użytkowania nowej słuchawki :) One'a uważam za fajny sprzęt i na pewno nie uwzględniałbym przy jego wyborze trudności z rozebraniem go w razie usterki. Generalnie człowiek złożył to człowiek rozłoży :D (trzeba mieć tylko małe paluszki :D) ale generalnie także uważam że jest jakiś dziwny trend postarzania produktów i utrudniania jak tylko można serwisowania nowych telefonów bo to jest ekonomicznie wskazane dla producenta. Jak serwisowanie będzie trudne i bardzo kosztowne to taki przykładowy Kowalski nie wsadzi w to pieniędzy tylko kupi kolejny telefon.

neurofit
16.08.13, 11:33
... A przeszło 90% rzeczy, których najbardziej się w życiu obawiamy - nigdy w nim nie następuje ;)
I przy tej wersji wydarzeń pozostańmy :)

egon446
24.10.13, 18:06
Mam pytanie do szanownych forumowiczów:
czy da się jakoś pozbyć brandu(orange) ale bez straty gwarancji? Brakuje mi tej aktualizacji 4.3:/

Ejdżtisi łan
16.11.13, 18:55
Ja kupiłem go w zeszłą niedziele za 1650 w Krakowie i powiem szczerze WARTO. Może nie ma on jakiś funkcji takich jak np. S4 ale ten telefon zrobiony jest z dbałością o wykonanie i płynność w działaniu. Procesor którego nie da się zamulić , wykonanie niebieńskie tylko radzę odrazu kupować jakieś etui bo tył potrafi się porysować. Największe pretensjie mam w stosuku do aparatu bo to jeszcze za wcześnie na wprowadzanie technologii ULTRAPIXEL, zdjęcia mają poprostu za mało szczegółów, ach no i jeszcze do sense 5 gdzię nie ma moich ukochanych skórek :(((( dla tych którzy potrzebują eleganckiego wszechstronnego mocnego dobrze wykonanego telefonu , zdecydowane TAK. I jak on jeszcze gra !!!!!!

KurczaQ
18.11.13, 22:03
Co za jaja... Kupować etui do telefonu za niemal dwa tysiące, jeszcze od HTC bo sie rysuje - on ma sie rysować, to telefon klasy Premium God damn it, to jak jeździć samochodem w symulatorze - niby wszystko realne i pod kontrolą, jednak to nie to samo co prawdziwe używanie.

Wysłane gołębiem pocztowym Nokia Lumia 800.

Koldo
29.11.13, 21:36
Witam!

Przymierzam się do kupna jednego z trzech flagowych modeli XPERIA Z1, GALAXY s4 i HTC ONE. Lecz nie wiem który będzie dobrym wyborem. Czym bardziej wgłębiałem się w temat tym bardziej nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać. Jak dowiadywałem się o awaryjności HTC ONE, to mimo dużej matrycy w Z1 mówiono, że zdjęcia wykonywane tym telefonem są po prostu słabe. A w przypadku S4 kończyło się tym, że mówiono, że jest to tnąca się plastikowa zabawka. Nie wiem po prostu co poczynić.. Mógłby ktoś nakierować mnie na jakąś drogę? :)

KurczaQ
30.11.13, 00:17
Testuje aktualnie Z1, miałem w redakcji wcześniej One i S4 - Z1 robi piękne zdjęcia, ma ładny interfejs, genialny ekran, subtelna, szklaną obudowę i jest bardzo cienka co w porównaniu do jej rozmiarów minimalizuje urządzenie w rękach. S4 to słaby plastik, One ma kiepska baterie i aparat.
Bierz Z1 i nawet sie nie zastanawiaj - jest najnowsza no i będzie mieć Kitkata oraz jest wodoodporna - potwierdzone własnoręcznie


Wysłane gołębiem pocztowym Nokia Lumia 800.

czar1244
30.11.13, 07:15
A może rozważyłeś kupno LG G2, jeśli powyższe modele Ci nie odpowiadają?

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Kolejny warn za pisownię i brak znaków interpunkcyjnych //KurczaQ

KurczaQ
01.12.13, 13:52
Pan Grycmat (http://twitter.com/grycmat)strasznie narzeka na ten telefon - będąc prawdziwym geekiem i znawcą - jak i ja. Można zawsze kupić Nexusa 5.

Vinrael
01.12.13, 14:03
Nexus 5 ma cholernie lichy digitizer - byłem świadkiem wypadku z tym telefonem, gdy upadł kumplowi z wysokości 30cm na posadzkę, i poszedł digitizer. Jednak co trzeba przyznać, że wypadek był mega niefartowny (spadł na róg, stroną digitizera) a i tak digitizer dalej jest sprawny!
Poza tym telefon świetny. Bateria trzyma bardzo długo (testowana 2 tygodnie jak na razie), telefon jest mega wydajny. Na dodatek aktualizacje androida na bierząco. Nie przemawia tylko do mnie tylna plastikowa obudowa i ogólnie spasowanie telefonu trochę niższe niż np. w HTC, czy nawet w Nexusie 4 (tylko tam z kolei strasznie licha tylna obudowa...). Ale dalej bardzo dobry jakościowo telefon.

Koldo
04.12.13, 20:06
KurczaQ, co możesz powiedzieć na temat wyświetlacza i Powierzchni szklanej na owym telefonie. Jest podatna na zarysowania bardziej niż np. One czy S4 z corning gorilla glass?

KurczaQ
04.12.13, 21:50
KurczaQ, co możesz powiedzieć na temat wyświetlacza i Powierzchni szklanej na owym telefonie. Jest podatna na zarysowania bardziej niż np. One czy S4 z corning gorilla glass?

S4 ma dość ciężki do porysowania ekran dotykowy - w tym przypadku wygrywa z HTC, jednak przegrywa z nim w wykonaniu i ogólnym odczuciu. Prócz tego, One dostaje przez Google Edition tak jak S4 Androida w wersji pure, jednak to nad One pracuje Cotulla (Windows Phone na One)

Vinrael
04.12.13, 22:26
Nie to żeby coś... I HTC i Samsung mają powłokę Gorilla Glass, robioną przez firmę Corning. S4 ma niby wersję 3, podczas gdy One ma wersję 2... Ni cholery dalej nikt nie potrafi wytłumaczyć, czym się różnią.

MatrixSTR
04.12.13, 23:33
Wersja 3 jest wytrzymalsza pod względem zarysowań, ale za to mniej wytrzymała jeśli chodzi o upadki. Coś za coś ;)

KurczaQ
05.12.13, 12:37
Nie to żeby coś... I HTC i Samsung mają powłokę Gorilla Glass, robioną przez firmę Corning. S4 ma niby wersję 3, podczas gdy One ma wersję 2... Ni cholery dalej nikt nie potrafi wytłumaczyć, czym się różnią.


Nie żeby coś, ale łatwiej rozbić ekran znajdujący się w sztywnej obudowie jak w giętkiej ;)

olgaprudnicka
05.12.13, 12:52
Telefon zachęca do zakupu, jednak ja zawsze stawiałem na dobrej jakości zdjęcia w smartfonie, a z tego co czytałem na stronach i gazetach branżowych nie jest najepiej ;/ Mógłbyś zrobić jakieś przykładowe zdjęcia w dzień i w nocy podrzucić?

Koldo
05.12.13, 20:28
A co w przypadku Xperii Z1 którą bardzo polecasz? Ona nie posiada corning gorilla glass, tylko hartowane szkło z folią ochronną. Które jak dużo osób mówi jest mało odporne na zarysowania. To prawda?

KurczaQ
06.12.13, 10:59
A co w przypadku Xperii Z1 którą bardzo polecasz? Ona nie posiada corning gorilla glass, tylko hartowane szkło z folią ochronną. Które jak dużo osób mówi jest mało odporne na zarysowania. To prawda?




Zrzucę moją Nokie, One i Z1 z 3 metrów... Nokia sie kruszy, to poliwęglan, ekran cały. One metalowy - ekran popęka albo wyleci, Xperia - potłucze sie. Każdy z tych ekranów się rysuje, każdy z nich pęka - pierwsza i druga Gorilla to po prostu twarde szkło, kazda nastepna ewolucja to już zbieranie kasy w ciemno ;)





Wysłane gołębiem pocztowym Nokia Lumia 800.

Vinrael
06.12.13, 23:48
AFAIR Gorilla glass, to owszem szkło, ale już powłoka pokrywająca czujniki dotyku - ta zabezpieczająca przez zarysowaniem - to poliwęglan.
Z 3 metrów 99% telefonów dotykowych dostępnych na rynku ma do wymiany wyświetlacz. Nie ważne czy Nokia, czy HTC, czy Samsung, czy LG, czy ASUS... 3 metry to jednak dużo. Jeśli mówimy oczywiście o upadek na beton, a nie gąbkę.
W każdym wypadku telefon jest wytrzymały tak samo - czy to szkło, czy poliwęglan, czy metal, każdy ma swoje właściwości.
W upadku 'na bok' całą płaszczyzną wygrywa metalowa obudowa One. W upadku 'na róg' powinna wygrać Nokia. W wypadku pt. 'plaskacz' możliwe, że wygra szkło...
Wszystko jest kwestią, w jaki sposób zostanie rozproszona energia uderzenia.

Tak, wiem wiem. Dziwny przykład, ale ładnie wszystko tłumaczy.
Jeśli w seryjną ramę - dajmy na to motocyklową czy rowerową - wstawimy niezamierzone 'wzmocnienia' które nie są zgodne z przeciążeniami, może nastąpić przesztywnienie konstrukcji, przez co stanie się... mniej wytrzymała.

Więc wszystko zależy od tego, jak przemyślana jest obudowa...

Koldo
08.12.13, 21:48
Już byłem przekonany co do kupna Xperii Z1, ale pewien koleżka który jest konsultantem z plusa odradził mi ten telefon. Mówił, że dużo ich jest zwracanych do serwisu, straszny bubel. Co o tym myślicie? Możliwe, że chodzi o żółtą poświatę pojawiającą się na ekranie? Nie wiem sam co myśleć :confused: . Zastanawiam się czy nie zostać przy mojej poczciwej nokii 6303 classic.

Vinrael
08.12.13, 22:27
Jeśli przyjmują, to nie problem. W końcu trafi Ci się sprawnie działający egzemplarz. A jak nie, to masz zwrot pieniędzy, i możesz kupić HTC One M7, czy Nokię 1020, czy co Ci będzie odpowiadało. Ale XPeria Z1 to nawet fajny telefon, tylko - jak na mój gust - zbyt drogi za to, co nam oferuje... Design to nie wszystko. Wodoodporność to fajna sprawa, ale nie wiem czy byłbym w stanie poświęcić inne rzeczy w imię wodoodporności, skoro tak czy inaczej peryferia podłączane do telefonu - słuchawki dajmy na to, a z tych korzystam nagminnie - są słabo wodoodporne ;E

Pamiętajmy, że świat nie kończy się na kilku rozwiązaniach. Rozwiązań jest wiele, tylko czasem trzeba trochę poszukać bądź zaryzykować - a może się okazać, że opcjonalne rozwiązanie jest znacznie lepsze *skrycie wskazuje na ofertę niedocenianej firmy ZTE, sprzedające fajne telefony za śmieszną cenę*.

Naprawdę. Sam nie za bardzo sympatyzowałem z tą firmą - myślałem ot, taka chińska podróba... Jednak ostatnio mam na codzień styczność z telefonem ZTE z wyświetlaczem 5 cali... I może materiały wykorzystane do budowy nie są z najwyższej półki - tak spasowanie jest na bardzo wysokim poziomie i nie ma najmniejszego odczucia, że telefon jest 'opcjonalnym rozwiązaniem'. Może procesor nie jest nVidią Tegra IV czy innym Kraitem, tylko jest nikomu nic nie mówiącym MediaTekiem quad-core - tak wiem, że pomimo braku tych wszystkich 'ficzerów' posiadanych przez Tegrę czy Kraita telefon śmiga naprawdę sprawnie i przyzwoicie, odpalając wszystkie gry, jakie się nam spodobają.
Wiem, że to nie jest telefon idealny. Ale za 1/3 ceny nowego One M7 jest naprawdę genialną opcją... Tylko mało znaną. ;)

KurczaQ
08.12.13, 22:35
Grand X na Atomie był całkiem niezły. :) ja od siebie dorzucam Motorolę Razr Intel ;)

Tak, wysłałem to z Lumii i tak, uwielbiam ten system.

Koldo
22.12.13, 17:17
Dziękuje wam za pomoc w wyborze. Przełamałem się i poszedłem do komisu. Powiedziałem sobie, że wezmę taki który będzie na stanie i będzie najtańszy. Smartfon który na mnie patrzył była to Xperia Z1. Wyniosła mnie dokładnie 1670 złotych. Nie żałuję wyboru, ale pierwsze co czego się bałem to tego, że będzie za duży, a w związku z tym nieporęczny. Jednak jak prawie wszystko jest to kwestia przyzwyczajenia. Po kilku dniach chodzenia z moją xperią Z1 stała się ona prawie nie wyczuwalna. Tylko odczuwa się ją gdy trzeba wysoko podnieść nogę by wsiąść do samochodu. Co do zapobiegania jej zniszczeń, polecam kupno folii ochronnej 3mk Solid (Folia bardzo przyjemna w montażu. Poziom spasowania na poziomie dobrym, trzeba się sugerować wycięciami niż krawędziami telefonu ponieważ folia nakłada się krzywo, bądź nie równo. Folia kocha się natłuszczać, a każde dotknięcie jest od razu przechwytywane, ale za to poślizg palca i komfort użytkowania telefonu z ową folią jest rewelacyjny. Jednak również jesteśmy narażeni na brak jakiejkolwiek widoczności pod słońce, ponieważ jest ona niczym lustro) jak i dobrych plecków. Jeżeli nie chodzisz z torbą albo nie jesteś skejtem i nie masz wielkich kieszeni, to kabury czy inne wielkie pełne ochrony telefonu nie wchodzą w grę. Za plastikowe pokryte gumą plecki dałem 15 zł i nic więcej mi nie potrzeba. Jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam, Koldo.

light03
14.02.14, 19:06
Witam
Panowie zastanawiam się nad HTC One X+ lub HTC One?
na niekorzyść HTC One przemawia do mnie gorszy wygląd i pare detali.
HTC One X+ poprostu bardziej mi sie podoba z zewnatrz oraz interfejs, ale czy to warto by brać słabszy mocowo telefon?

kasier
15.02.14, 09:37
Krótko i na temat bierz One