PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po aktualizacji do Androida 4.1.1 na HTC Desire X



turanga
16.06.13, 10:05
Witam wszystkich,

przeszukiwałam internet wzdłuż i w szerz, ale nie mogłam znaleźć odpowiedzi na mój problem... może tu ktoś będzie w stanie mi pomóc? Byłabym bardzo wdzięczna.

Wczoraj rano przeglądając telefon odkryłam, że mogę zaktualizować system do wersji 4.1.1 z htc sense 4+. Zaktualizowałam. Żałuję.

Zrestartował mi się kilka razy. Na początku nie skojarzyłam tego z aktualizacją, grzebałam właśnie w internecie, więc uruchomiłam avasta (może wirus) - no i wtedy telefon zaczął się w kółko restartować (tzn nie wyłączał się zupełnie, ale pojawiał się ekran startowy - generalnie było to szybciej niż kiedy normalnie się każe mu uruchomić od nowa). Restarty powtarzały się tak szybko, że z trudem za którymś razem wyłączyłam avasta i na chwilę się uspokoiło. Niestety potem przy każdorazowym uruchomieniu wifi był ten sam problem.

Znalazłam gdzieś poradę, żeby przywrócić ustawienia fabryczne. Przywróciłam. Zrobiło się ok. Avasta na wszelki wypadek wywaliłam, zainstalowała AVG, cały dzień sciągałam i ustawiałam od nowa aplikacje, widżety, chodziłam po internecie itp. Wifi działało, nic się nie resetowało. Wieczorem podłączyłam telefon do ładowania, dziś rano chcę sprawdzić pogodę i... po uruchomieniu wifi znowu to samo! Kiedy wyłączam wifi w kółko restart systemu.

Zastanawiam się co tu jest problemem. Wifi? Ale dlaczego wczoraj po resecie do ustawień fabrycznych było już ok, a dopiero dziś po pełnym naładowaniu baterii zaczęło się od nowa? Czy da się odinstalować tę aktualizację? Bo jeśli to ma tak wyglądać to dziękuję bardzo... Po zresetowaniu do ustawień fabrycznych 4.1.1 i 4+ się nie odinstalowują...

Dodam, że telefon kupiłam dwa miesiące temu poza siecią (w komisie) jako nieużywany, ale w środku mam pełno programów z T-mobile i przy uruchamianiu pojawia się ich logo. Takie rzeczy można oddać do komisu na gwarancji? Czy powiedzą, że skoro sobie zaktualizowałam system, to nie ich problem?

A, i jeszcze kiedy podłączam się kablem do komputera włącza się od razu tryb debugowania - w poprzedniej wersji tego nie było. Tak ma być w JellyBean, czy może jednak to jest jakiś wirus?...

Ufff... koniec tego wywodu - ale chciałam wszystko jak najdokładniej opisać. Bardzo proszę o wsparcie - potrzebuję telefonu (i internetu w nim), ale tak nie da się używać...

Pozdrawiam

kasier
16.06.13, 10:30
Na gwarancji Ci przyjmą bo robiłaś aktualizację oryginalną więc nie musisz się o to martwić, możesz jeszcze spróbować reset ustawień do fabrycznych i zostawić w tym stanie przez jakiś czas i zobaczyć czy problem znowu się pojawi

KurczaQ
16.06.13, 10:50
Według mnie powinnaś wgrać czyste oprogramowanie od HTC - to rozwiąże problemy.
Jeżeli będzie nadal jakiś problem - gwarancja ;)

turanga
16.06.13, 11:31
Dzięki za odpowiedzi. :) Reset do ustawień fabrycznych robiłam, wczoraj pomogło, dziś rano problem wrócił... nie mogę w końcu go tak resetować co rano...

Zrobiłam pewien eksperyment i zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest problem ze strony routera, a raczej reakcji telefonu na jego złą pracę. Włączyłam i wyłączyłam teraz router, włączyłam wifi w telefonie, połączyłam się i jest ok. Nie restartuje się.

Uświadomiłam sobie, że przed aktualizacją do JB miałam często taki problem: po włączeniu routera (generalnie wyłączam sprzęty elektryczne w domu, kiedy mnie nie ma, więc często go wyłączam i włączam) często było tak, że mimo, że sygnał był nadawany, laptop łączył się bez problemu, telefon łapał sygnał, nie było w fonie dostępu do internetu i dopiero kiedy uruchamiałam router od nowa mogłam się połączyć. Wygląda na to, że z JB problem nie zniknął, tylko reakcją telefonu jest ciągłe restartowanie (pod ICS po prostu wisiało niby połączone, niby nie połączone).

Nie zmienia to faktu, że taka reakcja systemu na problem z połączeniem jest nieco wkurzająca...

KurczaQ
16.06.13, 11:41
Zrobiłam pewien eksperyment i zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest problem ze strony routera, a raczej reakcji telefonu na jego złą pracę. Włączyłam i wyłączyłam teraz router, włączyłam wifi w telefonie, połączyłam się i jest ok. Nie restartuje się.

Co do Routera - zgadzam się, odnośnie telefonu - jeżeli nie dostajesz na śniadanie jajka a sałatkę - idziesz spać dalej? ;) Nie. Mówisz że nie tego chcesz.


Wygląda na to, że z JB problem nie zniknął, tylko reakcją telefonu jest ciągłe restartowanie (pod ICS po prostu wisiało niby połączone, niby nie połączone).

To jest problem kernelu (jądro Linuksa źle dobrane), warto wgrać czysty system (ze strony HTC) bez śmieci od T-Mobile i z dobrym Kernelem :)

fyme
16.06.13, 12:19
Ja bym jeszcze sprubował przypisać telefon do rutera na "sztywno" bez przydzielania adresów z puli DHCP

KurczaQ
16.06.13, 12:22
Ja bym jeszcze sprubował przypisać telefon do rutera na "sztywno" bez przydzielania adresów z puli DHCP

Co ma piernik do wiatraka?

Tu chodzi o Software a nie hardware - przecież gdyby router nie chodził to by urywał sygnał a nie pracę systemu :E

fyme
16.06.13, 12:34
A no to że telefon już wcześniej miał problemy z połączeniem z ruterem a przypisanie adresu na sztywno spowoduję nie przydzielanie adresu za każdym razem jak telefon łączy się z ruterem


Uświadomiłam sobie, że przed aktualizacją do JB miałam często taki problem: po włączeniu routera (generalnie wyłączam sprzęty elektryczne w domu, kiedy mnie nie ma, więc często go wyłączam i włączam) często było tak, że mimo, że sygnał był nadawany, laptop łączył się bez problemu, telefon łapał sygnał, nie było w fonie dostępu do internetu i dopiero kiedy uruchamiałam router od nowa mogłam się połączyć. Wygląda na to, że z JB problem nie zniknął, tylko reakcją telefonu jest ciągłe restartowanie (pod ICS po prostu wisiało niby połączone, niby nie połączone).

KurczaQ
16.06.13, 12:38
Jednak co to ma wspólnego z restartami? Router Routerem ale Stock ROM trzeba wgrać ;)