PDA

Zobacz pełną wersję : HTC One - w czym go nosić ?



geforc
18.06.13, 10:04
Witam, zdecydowałem się na zakup htc one, ale jak przystało na drogi telefon, trzeba go w jakiejś "ochronce" nosic, co polecacie ??

KurczaQ
18.06.13, 11:30
Według mnie... HTC są na tyle dobrymi telefonami że zwykłe skórzane Etui Ci wystarczy ;)

geforc
18.06.13, 12:08
Krusell ColorCover HTC One (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD (http://www.euro.com.pl/etui-do-telefonow/krusell-colorcover-htc-one-czarny.bhtml)


takie cos ?

Smogg
18.06.13, 13:02
Łomatko! :E

Nigdy nie rozumiałem idei kupowania fajnego telefonu, zwłaszcza HTC, prezentującego taki miły premium feel, kiedy się go trzyma w ręce i... ładowania go w jakieś plastikowe syfy kompletnie burzące pozytywny user experience obcowania z telefonem.

Ja do każdego swojego HTC zawsze poszukuję po prostu wsuwki. Dobrej jakościowo, dobrze dopasowanej wsuwki. Jak potrzebuję telefonu, to go z niej wyciągam i trzymam słuchawkę taką, jak ją fabryka stworzyła. M7 dobrze leży w ręce. Zresztą jak większość telefonów HTC (ciekawe jak bardzo się to zmieni po wypuszczeniu tego ichniejszego konkurenta Galaxy Note III). Dodatkowe obudowywanie telefonu w jakiś pancerz kłóci się z moim poczuciem estetyki.

Po doświadczeniach z HTC One X na pewno odradziłbym wsuwki od HTC. Są coraz słabsze jakościowo, poza tym - z racji wielu telefonów o prawie takich samych wymiarach HTC wypuściło uniwersalne, przez co cierpią na tym telefony trochę mniejsze, gdyż wsuwka jako uniwersalna jest bardziej dostosowana do tych większych słuchawek.

Jest jednak pewna firma, która zauważyła niszę rynku i idealnie się w nią wstrzeliła, robiąc idealnie dopasowane wsuwki do prawie każdego modelu z osobna. Tą firmą jest Bugatti. Ich wsuwka, którą miałem w HOX to po prostu mistrzostwo świata - w życiu nie miałem żadnego etui stworzonego z tak miłej w dotyku skóry. W tej chwili dla M7 na Allegro dostępne są dwa rodzaje tych wsuwek, z czasem pewnie będzie ich więcej, choć w jedną z nich można się już spokojnie zaopatrzyć i zapomnieć o temacie.

A czy te telefony potrzebują dodatkowej ochrony... wszystko zależy od tego jak z nich korzystasz (i w jakich warunkach). Mi się chyba jeszcze nie udało porysować żadnego z tych telefonów (ale też nimi nie rzucam, nie wypadają mi, nie szoruję nimi po piasku itd.). Telefony te są raczej dobrze wykonane, z dobrych materiałów... zwłaszcza M7 - filmy z testami łapania zarysowań przez te słuchawki robią wrażenie. Jeśli dbasz o telefon, to w sumie nie potrzeba nic więcej, niż jakaś taka wsuwka, która zapewni Ci komfort pracy z telefonem jak go z niej wyjmiesz, oraz ochronę samego telefonu, kiedy w niej jest.

Szakus
18.06.13, 19:06
Zgadzam sie w 100% ze smoggiem co prawda nie testowalem na one ale do tej pory wsuwki sprawdzały Sie u mnie najlepiej i żadnych rys

Tapnięte z e3d

Smogg
18.06.13, 20:57
Ja HTC które sprawdzałem z wsuwkami mógłbym chronologicznie uszeregować tak:

1. HD2 (nabyty za namową Szakusa, jako jedyny HTC miał wsuwkę w zestawie... szkoda, że od tego odeszli... choć jak dojdziemy do HOX to jednak żal szybko mija),

2. Desire HD (żona zakochała się w pogodzie HTC na Androidzie),

3. Sensation (tutaj klapka była po prostu słabej jakości i plastiki się same poluzowały, podobnie jak sam wypadł przycisk głośności... rys żadnych!),

4. One X (po roku nadal jak nowy... choć tutaj uwaga na etui - kupiłem HTC PO-S650, uniwersalne m.in. do HOX i [tutaj naprawdę uwaga] długotrwałe noszenie w nim telefonu [~8 miesięcy] spowodowało delikatne wytarcie się warstwy oleofobowej w miejscu szwów paska wewnątrz etui! Kiedy ekran jest wypolerowany tego nie widać, ale inaczej zbiera odciski palców w miejscu, w którym ta warstwa została naruszona - zdecydowanie nie polecam tego etui [ani takich, które mają tego typu zgrubienia i mocne szwy w środku na wysokości ekranu/plecków telefonu]),

5. One M7 (w tej chwili jest w tym nieszczęsnym PO-S650... zakupiłem Bugatti TwoWay, ale to etui w wersji dla M7 też ma szwy dokładnie na środku ekranu [nie sugerujcie się filmikiem przedstawiającym Bugatti TwoWay dla Samsunga Galaxy S3 - zobaczyłem go na YT, myślę, że będzie ok, a tutaj się okazuje, że to zupełnie inna konstrukcja wsuwki! :C]. Zamówiłem Bugatti SlimFit, takie jak mam od pewnego czasu dla HOX [teraz zaanektowanego przez żonę] i to chyba będzie najlepsze, co może być - dopasowane, gładkie, przyjemne, po prostu w sam raz :)).

KurczaQ
19.06.13, 22:37
Ich wsuwka, którą miałem w HOX to po prostu mistrzostwo świata - w życiu nie miałem żadnego etui stworzonego z tak miłej w dotyku skóry.

Ta którą dałeś mi wraz z HD2 (Pies zjadł oryginał :E) też była milutka w dotyku ;) Do tej pory służy.


3. Sensation (tutaj klapka była po prostu słabej jakości i plastiki się same poluzowały, podobnie jak sam wypadł przycisk głośności... rys żadnych!),

Nie żebyś go sprzedawał czy co :D

Smogg
19.06.13, 22:51
Jakbyś chciał dosztukować brakujące przyciski głośności, to taniej jest kupić całą tylną klapkę z tymi przyciskami, niż same przyciski. O ile już upolujesz guziki na Allegro, to będzie to ok. 35 zł + przesyłka. Zakup całej klapki (np. z logo beats, niektórym bardziej się podoba tamta wersja kolorystyczna) to już nawet 25-35 zł + przesyłka... jak się postarasz - taniej masz całą część niż jej mały element (który zazwyczaj też pochodzi z demontażu). Gdzie tu logika? Nie mam pojęcia, ale tak jest ;)

A żeby przesadnie nie offtopować - dzisiaj przyszła do mnie ta (http://allegro.pl/bugatti-slim-fit-htc-one-m7-skora-i3325555620.html) wsuwka. Pierwsze wrażenie? Dobra gatunkowo skóra. Cała wsuwka bardzo intensywnie pachnie skórą. Mniej więcej tak jak nowe, dobre buty. Po wsadzeniu i wyjęciu z tego telefonu... oblazł cały jakimś takim czarnym pyłkiem. W obawie aby nie zapchało to głośników i mikrofonu - wsuwka poszła do kąpieli. Jutro zdam relację, czy się poprawiło i już nie prószy :)
Tym niemniej pierwsze wrażenie bardzo dobre. To inna skóra niż ta, którą miałem we wsuwce do HOX (tam był raczej nubuk), ale myślę, że też może być przyjemna przy dłuższym używaniu.

KurczaQ
19.06.13, 23:39
Jakbyś chciał dosztukować brakujące przyciski głośności, to taniej jest kupić całą tylną klapkę z tymi przyciskami, niż same przyciski. O ile już upolujesz guziki na Allegro, to będzie to ok. 35 zł + przesyłka. Zakup całej klapki (np. z logo beats, niektórym bardziej się podoba tamta wersja kolorystyczna) to już nawet 25-35 zł + przesyłka... jak się postarasz - taniej masz całą część niż jej mały element (który zazwyczaj też pochodzi z demontażu). Gdzie tu logika? Nie mam pojęcia, ale tak jest ;)

Może wpierw zarobię na telefon, potem pomyślę :E

Odnośnie Etui i różnego typu ochronek... telefony HTC są aluminiowe, ekrany z tafli szkła hartowanego - to ma być używane a nie pieszczone w kieszeni. Od lutego używam One V bez żadnych środków ochrony i mam jedynie jedną ryskę na ekranie - co z tego wynika?
To nie Samsung, to nie pęknie - HTC robi dobre jakościowo urządzenia :)

koks
23.10.13, 11:06
Sam także szukam pokrowca do mojego nowego ONE
Szukam dobrego poleconego sklepu z takimi pokrowcami. Zna ktoś?

Vinrael
24.10.13, 22:45
koks - powiedz, gdzie te sklepy mają być etc...

onefun
25.10.13, 16:20
Ja do swojego One'a kupilem cos takiego http://www4.picturepush.com/photo/a/12774897/img/12774897.jpg . Czekam teraz, aż mi to prześlą.

alicjawoj
05.11.13, 12:39
Moja siostra ma taką ala plastikową obudowę, ale moim zdaniem to psuje desing HTC, który jest naprawdę świetny, własnie szykuję się do zmiany tel własnie na ten model

bombelpmr
11.11.13, 17:35
Ja nosiłem swojego One-a w IMAK ULTRA THIN 0.7MM lecz nie chronił góry i dołu telefonu i samoczynnie zaczął pękać... zależało mi, żeby nie pogrubiać telefonu za bardzo. Myślałem nad oryginalnym hard shell od htc, ale tel. wygląda w nim jak okręt pancerny choć design fajny. Teraz zamówiłem puro case ze strony producenta zobaczymy jak się sprawdzi.

epiturasa
17.08.14, 23:29
Witam,

Ja swojego HTCka noszę w etui supcasea i jestem nawet zadowolony aczkolwiek przydala bys ie jeszcze szybka do niego. Lecz samo etui jest ok - ETUI SUPCASE ULTRA SLIM FIT OBUDOWA HTC ONE M7 24H (4508290467) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/etui-supcase-ultra-slim-fit-obudowa-htc-one-m7-24h-i4508290467.html)

jagoda
10.09.14, 13:04
Ja również noszę w etui. Ale nadal szukam czegoś konkretniejszego bo zauważyłam, że już jakieś zarysowania są. Niestety wszystko co do tej pory widziałam strasznie pogrubiało obudowę telefonu i nie pasowało mi. Wygląda to raczej nieporęcznie...

kasier
13.09.14, 15:50
No cóż ja noszę bez bo mnie denerwuje jak muszę co chwile je ściągać kiedy wsiadam do auta i wkładam do uchwytu

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

menica
02.10.14, 14:05
ja swój tel noszę w etui gumowym plus mam folię na szybkę :) jak narazie nic się z nim nie stało

Tadeusz_W
19.11.14, 12:59
ja swój tel noszę w etui gumowym plus mam folię na szybkę :) jak narazie nic się z nim nie stało

ja chyba zrobie tak samo, z tego co patrzyłem to na allegro można tanio dostać takie gumowe etui ..

elsodomio
02.12.14, 14:31
taki glass kosztuje momentami 40 zł ale go sie kupuje tylko raz, trzyma się świetnie!

ninka
05.12.14, 15:12
no dokladnie :D

olgaprudnicka
09.02.15, 15:15
ja mam takie gumowe etiu i folie ochronną na ekran. Preferuje takie rozwiązania aby bez wyciągania telefonu z etui móc z niego korzystać