PDA

Zobacz pełną wersję : Blokada ekranu podczas rozmowy



randzit
27.06.13, 19:35
Czy podczas rozmowy blokuje - wygasza się ekran?
W instalowanych Androidach jest funkcja "automatycznej jasności". Ta funkcja również nie działa.
Czy te funkcje są sterowane tym samym czujnikiem?
Czujnik oświetlenia nie jest zasłonięty - w silnym słońcu jest widoczny przez szybkę touchpada.
Akcelerometr działa - zmienia się orientacja ekranu.

Zadaje takie pytanie, gdyż telefon otrzymałem popsuty i nie mam pojęcia co powinno a co nie działać.
(Nie wychwytywał WiFi - okazało się że przy zakładaniu obudowy wymskną się kabelek anteny)
Może i teraz coś przeoczyłem ;)
Pozdr.

KurczaQ
27.06.13, 20:45
Jest to czujnik światła w rozmowach - normalność :)

Smogg
28.06.13, 08:23
Hmmm... a za wygaszenie ekranu, po przyłożeniu słuchawki do ucha, nie odpowiadał przypadkiem czujnik zbliżeniowy? ;)

randzit
28.06.13, 10:31
Jutro przeinstaluję Windę i sprawdzę ją z kartą SIM. Czyli funkcje telefonu. Upewnię się czy to sprawa systemowa czy sprzętowa.
Czy jest jakiś kod systemowy do serwisu - diagnostyki sprzętowej smartfona?. (Takie coś jest np. w SonyEricsson)?zyciłem

Nie wytrzymałem i wrzuciłem Windę.
Czujnik oświetlenia działa - ekran się ściemnia i rozjaśnia na słońcu.
Blokada ekranu podczas rozmowy nie działa nawet pod Windą.

@Smogg - A gdzie ten czujnik się znajduje? za siatką głośniczka? W chassis są 3 otwory. Na czujnik oświetlenia, na LED i owalny po środku na głośniczek.
Nie chce mi się go rozbierać ponownie :(

Vinrael
28.06.13, 20:16
Czujnik zbliżeniowy znajduje się obok czujnika światła. Z tego co pamiętam, to czujnik zbliżeniowy to ten po prawej patrząc na telefon od przodu.