PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki HTC wybrać ?



taliatharo
08.07.13, 22:58
Witam jestem tu na forum nowy, i mam do was pytanie, a zarazem mam dylemat co wybrać.
Obecnie posiadam Htc Cha Cha, mam go juz 3 dobre lata, ale przyszedł już czas na zmianę telefonu.
W T-mobile mam do wyboru: Htc Wildfire S, Nokia Lumia 520 oraz Htc Windows phone 8s.
Co byście doradzili, jaki telefon jest lepszy...

KurczaQ
08.07.13, 23:02
Najlepszy będzie model 8s, jednak w zestawieniu z Lumią... Przegrywa. Nokię mają masę aplikacji ekskluzywnych a sam Windows chodzi do rzeczy zarówno tu i tu. Jeżeli masz troszkę głowy to możesz kupić 8s i przenieść parę rzeczy na 8s z Nokii dzięki czemu kupisz tanio dobry telefon. Wildfire odpada, raz ze to Wildfire, dwa ze jest słabszy od ChaCha

Wysłane z mojego One V za pomocą Tapatalk 4

taliatharo
08.07.13, 23:07
Dzięki ;] i tak właśnie czytam na temat 8s, i dużo ma pozytywnych opinii. Myślę, że za kilka dni zamówię właśnie 8s ale jeszcze musze poczytać trochę i przemyśleć na spokojnie ;)

KurczaQ
08.07.13, 23:08
To bardzo dobry telefon wykonany tak dobrze jak One V. Jeżeli go odblokujesz to wgrasz spokojnie wszystkie aplikacje Nokii oraz re dla urządzeń z 1gb RAM

Wysłane z mojego One V za pomocą Tapatalk 4

taliatharo
08.07.13, 23:12
A te odblokowanie ? czy to jest podobna procedura jak w androidzie ? I jeszcze się nigdzie nie spotkałem na żadnym forum żeby ktoś pisał o odblokowaniu 8s

KurczaQ
08.07.13, 23:14
Tak, podobna choć ciut inna. Niewiele osób wie jak to zrobić i jakie niesie to korzyści

Wysłane z mojego One V za pomocą Tapatalk 4

taliatharo
08.07.13, 23:18
Wielkie dzięki za informacje ;) Jak już będe miał 8s i uda mi się go odblokować to podzielę się z innymi na forum o ile taki temat już istnieje. Jeszcze raz dzięki pozdrawiam

KurczaQ
08.07.13, 23:19
Jak będzie potrzeba to pisz - napisze poradnik w wolnej chwili

Wysłane z mojego One V za pomocą Tapatalk 4

taliatharo
12.07.13, 22:22
Siema kupiłem HTC 8s ;) mam już go 2-gi dzień. Jestem bardzo zaskoczony tym telefonem jak i samym systemem, telefonik piękny, a system śmiga super. Ale co do pamięci torszke mało ale da rade z tym żyć ;) to są moje pierwsze wrażenia;) i wiem chyba tu nie powinienem pisać ;p

Vinrael
12.07.13, 23:51
W jakim to sensie mało pamięci? NAND ROM czy raczej operacyjnej? ;P
Mój ojciec posiada takowy telefonik, i akurat na brak pamięci nie narzeka (za to na wiele innych rzeczy już tak... ;E).
Oczywiście ile osób, tyle zapotrzebowań i opinii, ale chciałbym zrozumieć Twój przypadek ;P

taliatharo
14.07.13, 20:57
Witam, jak już pisałem mam htc 8s i mam mały problem. Mam sieć internetową zabezpieczona i abym mógł podłączyć swój telefon do wifi to musze wpisać adres IP itd.. lecz w telefonie nie ma takiej możliwości wpisania... wie może ktoś jak to pominąć ?
Vinrael - co do braku pamięci to dokoładnie chodzi mi o to że ściagnelem sobie fb i on jako appka nie zajmuje dużo miejsca ale chwila moment zapełnił mi się folder inne i pokazał mi się komunikat ze brakuje pamięci, gier nie mam bo nie gram ;p i zresztą jak czytałem same śmieci są w folderze inne, np.: z przeglądarki z fb

Vinrael
14.07.13, 22:28
W telefonie nie musisz wpisywać IP - IP jest przypisywane przez router konkretnemu telefonowi (router ma standardowo przydzieloną pulę adresów IP, i z tych adresów IP przydziela konkretny adres Twojemu telefonowi).
W telefonie musisz:
1. Przesuwasz w prawo do listy aplikacji
2. Wybierasz 'Ustawienia'
3. Wybierasz Wi-Fi
4. Włączasz Wi-Fi
5. Z listy poniżej wybierasz nazwę swojej sieci Wi-Fi
6. Powinno wyskoczyć okienko z prośbą o hasło. Wpisujesz tam hasło, które masz ustawione na routerze. (Hasło WPA, WPA/PSK, WPA/PSK2, zależy od routera)
7. Przechodzisz dalej
8. Voila! ;)

kicaj
15.07.13, 17:26
@Vinrael, tak ale pod warunkiem, że na routerze jest włączone DHCP które automatycznie przydziela adresy IP poszczególnym urządzeniom. Dlatego jeżeli autor wątku nie włączy DHCP na routerze to będzie musiał ręcznie wprowadzić adres IP i inne dane.

Vinrael
15.07.13, 22:20
To od góry możemy założyć, że może ma po prostu switcha i musi podłączyć telefon kablem... Nie gdybajmy. Od gdybania w sejmie są ;)
A jeśli rzeczywiście ma wyłączone dynamiczne przydzielanie adresów, to pewnie zrobił to sam. Więc też zapewne wie, jak to włączyć ponownie ;P

kicaj
15.07.13, 23:06
A jeśli rzeczywiście ma wyłączone dynamiczne przydzielanie adresów, to pewnie zrobił to sam. Więc też zapewne wie, jak to włączyć ponownie ;P

Cóż, nie byłbym tego taki pewien. Niech napisze, czy IP w laptopie i PC na sztywno ustawia łącząc się z routerem :)

taliatharo
17.07.13, 22:45
no wiec tak zrobiłem tak ze na routerze zmieniłem ustawienia, no ale tylko w jednym pokoju jak chce się podpiac do neta w 2gim pokoju to jest problem bo serwer mój mnie blokuje, a mam wlasna siec osiedlowa, wiem na serwerze musze przypisac ip i nie to które mam w tel na stale, wiec jedym słowem nie da rady w telefonie wpisac ip. A i no wlasnie mój serwer narzuca IP każdemu urządzeniu ;)

Vinrael
18.07.13, 00:30
'narzuca IP' - może przydzielić... Ale totalnie nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi. Skąd Ci się nagle serwer tam wziął? Nie możesz przypisać na serwerze IP, które jest na stałe na telefonie - bo czegoś takiego nie ma. Telefon na stałe ma przydzielony tylko MAC address. I jeśli szukasz MAC Addressu w telefonie, żeby wpisać go w routerze na white listę MAC addressów - z tego co pamiętam, kiedyś się do tego w telefonie ojca dokopałem. Teraz jednak nie mam do niego dostępu, i nie pamiętam dokładnie jak to zrobić. W każdym razie miło by było, gdybyś napisał ładnie, o co konkretnie chodzi - nie myląc przy okazji połowy terminów ;P Albo najlepiej napisz, jak wygląda sieć, do której chcesz się połączyć. Bo na razie rozumiem jedno wielkie nic.

I, błagam, pamiętaj o interpunkcji.

Pozdrawiam ;)

kasier
18.07.13, 09:41
Prośba do modów ;] rozdzielcie temat zamiast ciągle OT jechać, zrobiłbym sam ale niestety w robocie jestem i nie mam czasu na nic bo zapierdziel jest ;]

taliatharo
18.07.13, 22:15
He dobra już sam się pogubiłem z tym, a na serwerze mogę wpisać IP zgadza się ;] Już mam wszystko zrobione i śmiga ładnie.

kasier
19.07.13, 21:45
close