PDA

Zobacz pełną wersję : Witam HTC Desire S nie uruchamia się



dpgraf
14.07.13, 12:39
Witam kupiłem niedawnow w Chinach odnowiony HTC Desire S za 125 $ . Nie dość że po zdjęciu foli z wyświetlacza znalazłem na szybce jakieś dziwne 3 kropki to jeszcze po czasie przestał się uruchamiać mimo że nie był prawie używany. Świeci się tylko dioda podczas ładowania? Proszę o pomoc bo nie znalazłem nic na innych forach, nie znalazłem nikogo kto miał ten sam problem były tylko podobne ale mój htcek wogóle się nie włącza.
Czy można coś zrobić? z tą szybką bo wydaje mi się że to nie wyświetlacz tylko szybka bo kropki są też na czarnej obramce ekranu?. I czy muszę się koniecznie udać do serwisu w sprawie uruchomienia czy mogę jeszcze coś zrobić. Prubowałem już wyciągnąć baterie na 12godzin i reset też nie pomaga.

KurczaQ
14.07.13, 15:35
Pokaż mi: zdjęcie kropek oraz spróbuj włączyć telefon kombinacją Power + Głos w dół :)

dpgraf
14.07.13, 16:09
już próbowłem głos w dół i power nie działa. Raz tylko gdy nacisnołem vol up i power to włączyła się wibracja i przez jakiś czas świeciła pomarańczowa dioda.
A to zdjęcie:http://imageshack.us/a/img690/4479/fxxh.jpg
dzięki za zainteresowanie ;)

dpgraf
14.07.13, 16:13
Podłączyłem go właśnie pod ładowarkę dioda już nawet nie świeci ;(

KurczaQ
15.07.13, 08:57
Wibrował gdy włączyłeś Hard-Restart - telefon chodzi.
Digitizer wraz z ekranem jest do wymiany, niestety zostaje serwis i nauczka - lepiej kupić w Polsce a nie latać po serwisach :E

kicaj
15.07.13, 16:29
Próbowałeś wyjąć kartę pamięci oraz zmienić kartę SIM? Na innej baterii próbowałeś?

dpgraf
15.07.13, 18:44
Próbowałeś wyjąć kartę pamięci oraz zmienić kartę SIM? Na innej baterii próbowałeś?

Próbowałęm :(

Vinrael
15.07.13, 21:23
Co ma karta SIM do włączania się telefonu...? ;S Nawet jeśli karta byłaby uszkodzona, była w innej sieci niż simlock telefonu, bądź cokolwiek - telefon i tak by się włączył, tylko nie potrafiłby jej odblokować, bądź by jej nie widział.

kicaj
15.07.13, 22:08
Cóż, trzeba spróbować z nowym softem. Innej opcji nie widzę. Ale to tylko moja sugestia.

KurczaQ
15.07.13, 22:51
Cóż, trzeba spróbować z nowym softem. Innej opcji nie widzę. Ale to tylko moja sugestia.

Nie znam się to się wypowiem. Jeżeli Bootloader nie jest pokazywany, dotyk i wyświetlacz siadł. Jeżeli telefon reaguje na hard restart - podzespoły bazowe działają jak należy.

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 4

Vinrael
15.07.13, 23:35
calm your tits.
Najpierw podłącz do komputera, i zobacz czy komputer jakkolwiek wykrywa telefon. Wtedy też próbuj włączyć telefon - jeśli ma wystartować, to wtedy. Lepiej nie wymieniać bezsensownie digitizera i wyświetlacza, skoro nie wiadomo, czy nie padła też płyta główna (a to, że nie zapala się nawet dioda podczas ładowania, na to wskazuje).

KurczaQ
15.07.13, 23:39
A wibracje przy hard resecie?

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 4

Vinrael
15.07.13, 23:55
Wibracje przy włączaniu telefonu to pierwszy krok bootowania, bootloopa (traktowanego jako procedury startowe), czy jak tam zwał. Miałem już jeden przypadek telefonu w naprawie z uszkodzoną płytą główną, gdzie też myślałem, że płyta główna jest sprawna. Ale tak naprawdę płyta główna była w stanie tylko dać napięcie do silniczka wibracji, i padała. Do dzisiaj nie jestem pewien, co dokładnie poszło (z racji, że nie mam możliwości wylutowywania aż tak małych elementów), ale obstawiam, że tam poszła pamięć EEPROM, na której jest zapisany bootloader i takie tam, pierdółki.