PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę postawić one-a



labik
26.11.13, 23:38
Kto mi pomoze.
Motam się juz kilka dni.
Mam w HTC ONE taka pentlę:

Telefon uruchamia sie tylko w trybie fastboot
Mam w nim TAMPERED
RELOCKED
oraz S-ON
HBOOT - 1.54

Jak go postawić do pionu ? Nie mogę wgrać do niego żadnego innego RUU bo mam s-ON i nie moge zrobić s-OFF ponieważ komunikację mam tylko przy podłączeniu w trybie fastboot.
Próbowałem zmienić CID ale chyba bez S-OFF to też się nie uda. Teraz ma CID HTC__Y13 czyli jakiś chyba norweski.
Wszędzie szukałem i znaleść nie mogłem bo jak się domyślam to chyba było by dobre rozwiązanie na początek.

KurczaQ
28.11.13, 19:40
Po pierwsze - wgraj najnowsze aktualne RADIO. Następnie postaraj się odblokować i zablokować Bootloader i wgrać RUU (oryginalny soft). Powinno go postawić.

labik
29.11.13, 00:26
Może jasniej. Masz ponad 1000 postów to opisz krok po kroku.
Aktualne to jest ??
Bootloader moge odblokować i blokować - to daje się zrobić na tym fonie. Tak jak wgranie recovery. Też wchodzi.
Niestety nie mogę znaleść takiego RUU które przyjmie mi telefon. Jest błąd 140 - czyli nieprawidłowy CID. A mój to jak już pisałem HTC__Y13

KurczaQ
29.11.13, 15:06
Może jasniej. Masz ponad 1000 postów to opisz krok po kroku.

To nic nie zmienia, raczej powinienem dać napisać to młodziakom ;)


Aktualne to jest ??
Bootloader moge odblokować i blokować - to daje się zrobić na tym fonie. Tak jak wgranie recovery. Też wchodzi.
Niestety nie mogę znaleść takiego RUU które przyjmie mi telefon. Jest błąd 140 - czyli nieprawidłowy CID. A mój to jak już pisałem HTC__Y13

Bootloader blokujesz/odblokowywujesz za pomocą strony HTCdev (https://www.htcdev.com/), co do RUU pod ten Cid - nie znalazłem pod niego Cid. W sumie po cholerę jasną zmieniałeś ten Cid? Wróć do Polskiego ;)

labik
29.11.13, 16:28
No właśnie CID-a nie zmieniałem bo nie mam s-OFF. Gdybym mógł zmienić nie było by problemów.
Ten cid jest oryginalny. Telefon przyjechał z zagranicy

KurczaQ
29.11.13, 22:09
Znajdź odpowiednie RUU. (http://www.htc1guru.com/downloads/ruu-file-downloads/)