PDA

Zobacz pełną wersję : HTC DESIRE X problme z odblokowaniem



kondziu217
17.12.13, 18:36
Witam . Wynikło z sytuacji iż zapomniałem wzoru do odblokowania telefonu , po czym go zablokowałem i nie pamiętam żadnych danych do konta gmail . Pomóżcie co mogę zrobić aby odblokować telefon w jakikolwiek sposób . Próbowałem zrobić hard reset lecz niestety na tym telefonie się nie da . Nie był wcześniej rootowany ;/ .

Vinrael
17.12.13, 21:30
Na każdym telefonie da się zrobić Hard Reset...
Pomoc - ‎HTC Desire X‎ - Resetowanie telefonu HTC*Desire X (Twarde resetowanie) (http://www.htc.com/pl/support/howto.aspx?p_id=500&id=224148&p_name=htc-desire-x)
Proszę bardzo, metoda nr. 2 ;)
Chociaż nie wiadomo, czy zdejmie to hasło blokady - z zasady powinno zostać... Ale warto próbować.
Jeśli nie zadziała, módl się że numer telefonu kontaktowego, który podałeś przy zakładaniu GMaila jest prawidłowy ;)

KurczaQ
18.12.13, 21:30
@up Hard restart to nic innego, jak reinstalacja oprogramowania, więc leci wszystko, wraz z ustawieniami systemowymi

Tak, wysłałem to z Lumii i tak, uwielbiam ten system.

Vinrael
18.12.13, 22:44
@Kurczak - nie do końca. Gdzieś słyszałem o przypadku (chyba w Nevadzie...?) gdzie ef-bi-aj skonfiskowało telefon z wiadomościami ważnymi dla jakiejś tam sprawy... Było hasło założone w postaci wzoru. FBI nie dało sobie z tym rady, więc wysłało telefon do Google razem z nakazem odblokowania ;) Bo podobno telefon nie chciał się połączyć z komputerem (umożliwić wymianę plików) jeśli nie było wpisane hasło.
A gdzieś tam słyszałem, że algorytm wzoru jest zaszyfrowany według indywidualnego klucza bazującego na jakichśtam danych systemu i zapisany na pamięci EEPROM telefonu, więc trzeba totalnie wybujać system (wipe) i wgrać od nowa, inaczej telefon dalej prosi o wzór...
Ale warto próbować, możliwe że się mylę ;)

KurczaQ
19.12.13, 08:19
Hard-restart to właśnie Wipe, wiec wiesz :)

Tak, wysłałem to z Lumii i tak, uwielbiam ten system.

Vinrael
19.12.13, 22:11
Tyle, że po Hard-Resecie jest stawiany od nowa system z plików zapisanych na telefonie - w których podobno jest owy zaszyfrowany wzór. A przez wipe mam na myśli wipe - 'wytarcie' poprzez nadpisanie czy formatowanie głębokie pamięci. A nie przywrócenie ustawień fabrycznych - czyt. które i tak są na telefonie. Wipe to format C:\ i wgranie od nowa systemu. Przywrócenie ustawień fabrycznych to raptem naprawa systemu bazująca na tym samym nośniku.