PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięta szybka.



pepperpot
04.01.14, 15:42
Cześć,
Mój HTCek mi spadł i pękła szybka, przez co przestał reagować na dotyk. Wyświetlacz na pewno nie jest wylany. Czy miał ktoś podobny problem? Chciałabym poznać orientacyjną cenę naprawy, żeby wiedzieć, czy w ogóle opłaca mi się go naprawiać. Z góry dzięki ;)

Vinrael
04.01.14, 22:33
Ostatnio przerabiałem dokładnie taki sam przypadek ;P
W komisie (gdzie broń Boże oddawać telefon... takie moje doświadczenia prywatne z komisami ;P) zażyczyli sobie za naprawę z digitizerem 300.
Digitizer+wyświetlacz (!) można kupić już za około 130-150 złotych i wymienić samemu...
Sam digitizer można kupić za... uwaga uwaga... 50 złotych. Jednak trzeba wtedy rozkleić wyświetlacz i digitizer, a później to skleić z nowym digitizerem, co jest trochę trudne, bo później trzeba złapać telefon (równo!) jakimiś zaciskami stolarskimi (delikatnymi...) - dociskając digitizer do LCD i włożyć do piekarniczka (nie, piekarnik mamy się nie nadaje - ma za małą dokładność temperatury) na 5 minutw temp. 60*.
Tyle filozofii na ten temat ;)

grott
18.02.16, 00:53
Akurat to jest normalne, oddając telefon do komisu, musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami. Na własną rękę raczej nie wymienisz ekranu dotykowego, chyba, że się na tym znasz. Zazwyczaj dajemy sobie spokój i zanosimy telefon fachowcom. Szybka tak jak słusznie zauważyłeś kosztuje 50zł - nawet mniej, ale za wymianę, czas czas pracy też trzeba zapłacić. Coś za coś.

kazzkos
15.11.16, 20:09
Na przyszły raz polecam szkło hartowane , jest dość tanie, wiec opłaca się zakupić

jumanej
17.11.16, 11:24
Właśnie - zainwestuj w szkło hartowane najlepiej 9h (czyli teoretycznie da się zarysować tylko diamentem).