PDA

Zobacz pełną wersję : Przełączanie aplikacji



gRRuby
08.01.11, 15:34
Czy jest jakiś prosty sposób przełączania się między uruchomionymi aplikacjami w WM czy trzeba zainstalowac jakis dodatkowy program typu AltTab 3D ?

Smogg
08.01.11, 15:39
Trzeba instalować... ale zamiast programu, który podałeś, polecałbym bardziej zainstalowanie jakiegoś TaskManagera, dzięki któremu będziesz mógł również ustawić np. zamykanie 'iksem', albo po prostu, pozamykać aplikacje, z których nie planujesz korzystać w najbliższym czasie (aby niepotrzebnie nie siedziały w pamięci).

Ja używam MMTaskManager:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=774283

I jestem z niego naprawdę zadowolony :-)

maniek9611
08.01.11, 15:40
W stockowym romie coś takiego nie istnieje, chyba że ktoś wgotuje te narzędzie w dedykowany rom :/ i przypisze do jakiegoś przycisku. Jeżeli chodzi o AltTab 3D to korzystałem z tego w swoich starszych PDA i sprawowało się OK, tu jednak nie miałem tej przyjemności. Zresztą HD2 nie ma aż tylu niepotrzebnych przycisków do przypisania jak np. Kaiser :)

lakikwap
08.01.11, 16:34
jak niema, przecież jest menadżer zadań w ory romie :) Ja mam jakiegoś taskmenadżera.

maniek9611
08.01.11, 16:57
hehehe to sprobuj przelaczyc aplikacje nie wchodzac w taskmanagera

gRRuby
08.01.11, 17:04
Menadżer zadań jest standardowo, ale to fakt paradoksalnie można nim tylko zamknąć aplikację. Nie odkryłem sposobu przełączenia się między programami.
Takie historie mnie dobijają wielozadaniowy system, w którym nie ma jak się poruszać między aplikacjami. Kolejny minus dla systemu MS- w Noki wystarczy przytrzymać klawisz "Home" i pojawia się lista z programami i można... a w WM kicha.

Coraz bardziej żałuję że nie zdecydowałem się na telefon z Androidem, szczęśliwie można się przesiąść na Adru.

kasier
08.01.11, 17:09
No u mnie w standardowym menadżerze zadań jak wcisne dwa razy na liście to mi się przełącza na tą aplikacje

Smogg
08.01.11, 18:34
gRRuby: nie wszystko stracone ;) od kilku dni na naszych Leosiach można zainstalować natywnego Androida... A buildy z różnych urządzeń sprawiają, że możesz sprawdzić na własnej skórze różnice pomiędzy Sense w Desire a Desire HD (tak dla przykładu), albo nowszą wersję Andka, ciągle niestety bez Sense'a ;)

Inny Task Manager - ArkSwitch:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618300

W starszych romach Elmina - np. BlackSideDown 1.15, z którego dłuuuugi czas korzystałem jest wgotowany Showcase... spełnia swoje zadanie, ale jest przy okazji strasznie zamulającą i niestabilną aplikacją (przynajmniej w moim odczuciu). Dodatkowo, SC nie posiada opcji zamykania "iksem"... nie wiem jak Ark, na pewno ma to MMTaskManager, do którego link wkleiłem kilka postów wyżej (działa i na górnej i na dolnej belce).
OFC jest to funkcja, której nie trzeba włączać ;)

lakikwap
08.01.11, 19:03
dokładnie 2x kliknąc i sie uruchamia inna aplikacja w standardowym menadżerze.
Wychodzisz klawisze domkiem z jednej aplikacji i wchodzisz do innej menadżerem.
Ja mam coś takiego że rozwija mi sie lista w prawym górnym rogu, niepamiętam jak to sie nazywa. Nam też jest opcja zamykania x-em.

kasier
09.01.11, 10:21
ja używam mmtask managera i zadowolony jestem

petrus_
10.01.11, 12:54
w standardowym menadżerze zadań, dla tych co nie potrafią dwa razy kliknąć, jest jeszcze w menu opcja "Przejdź_do".