PDA

Zobacz pełną wersję : HTC wyłącza się!



RPGamus14
28.02.14, 17:10
Witam, mam problem z moim nowym HTC Wildfire S. Telefon sam się wyłącza co jakiś czas.
W internecie wyczytałem, że podobno gdy karta SIM nie nie łączy z płytą główną to telefon może się wyłączyć. Dzisiaj przyciąłem lekko moją kartę SIM, ponieważ klapka nie chciała się zapiąć do końca, więc teraz wszystko jest solidnie zamontowane. Wyczytałem także, że to wina patcha do androida, zainstalowałem najnowszą aktualizację, przez kilka godzin był spokój i znów to samo. Wyczytałem także, że może to być wina zepsutego softu lub złej baterii.

Wie ktoś może jak to naprawić?

Telefon wyłącza się najczęściej przy włączonym Wi-Fi, lub dzisiaj się mi nawet wyłączył, gdy wszedłem w ustawienia lub gdy pokazał mi się ekran połączenia, gdy dzwoniłem do kogoś.

Vinrael
28.02.14, 21:32
Jeśli karta SIM nie łączy się z płytą główną, to po prostu znika autoryzacja karty i nie masz zasięgu. A więc głupoty opowiadają.
Wina patcha do Androida - producent nie wydaje softów, które się wyłączają co kilka godzin. Po to są beta-testerzy i open-beta-source żeby takie problemy wykryć.
Wina złej baterii - raczej nie samej baterii jak już, a układu sterującego baterią. W baterii są tylko ogniwa i układ 'wear-meter'. Ale to sprawdzać w ostateczności ;]
Zepsuty soft - wystarczy mały błąd w kodzie, a takie jaja mogą się dziać. Spróbuj zrobić hard reset, powinien pomóc... O ile kod źródłowy w pamięci nie jest skopany. Wtedy pomyślimy...

Tak czy inaczej, Wildfire S to nie jest najlepszy telefon na świecie, jak na niską półkę jest bardzo przeciętny i po prostu już dość stary. Po takim czasie nieużywania (a rozumiem, że telefon kupiłeś nieużywany) - czyt. 3 lata - pamięć mogła zostać uszkodzona. Ale warto próbować Hard resetem, a później ewentualnie wgrywaniem ROMu od nowa.

oregon
04.09.14, 13:45
ja u siebie mam tak że tel się zawiesi, wyłączy się ekran - dźwięk dalej jest. i muszę robić twardy reset