PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania od laika; oprogramowanie w HTC LEO



adrian1203
08.01.11, 23:43
Witam,

Nie mam pojęcia o terminach, oprogramowaniach i innych rzeczach jakie pojawiają się w innych tematach także proszę o wyrozumiałość.
Zakupiłem dziś HTC HD2 i chciałbym pozmieniać trochę rzeczy, aby dało się na tym pracować bo obecnie to słabo.. choć sam telefon jest super :)

1. Co to jest ten ROM i jaki powinienem mieć?
2. Czy zmieniając ten cały ROM tracę jakaś gwarancje czy coś takiego?
3. Zakupiłem telefon w PLUSIE, także kolejny raz sprawa gwarancji..
4. Chciałbym zaktualizować system (tutaj się chyba mówi ROM?) jak to zrobić i czy ma to wpływ na gwarancję? Czy nie jest zabronione a jak nie to na co zmienić i jak?
5. Co potrzebuje aby wgrać Androida na kartę pamięci i uruchomić jako 2 system?

Obecnie ładuje telefon, także nie podam danych typu ten cały ROM itp ale gdy tylko się naładuje to uzupełnie te dane.

Smogg
09.01.11, 00:41
1. Firmware ;P Wersja oprogramowania którą masz.
2. Nie - jeśli wgrywasz oprogramowanie HTC. Tak - jeśli wgrywasz oprogramowanie nie-HTC :)
3. Jw. Plus nie branduje swojego softu, więc nie ma problemu, jeśli zamiast softu który dostałeś z telefonem w telefonie, znajdzie się nowsza wersja.
4. Jw. Instrukcja flashowania jest na forum i na blogu... w skrócie - ściągasz oprogramowanie (ze strony HTC, jeśli gwarancja jest dla Ciebie istotna), podłączasz telefon do komputera, instalujesz, TADAM! :]
5. Potrzebujesz ROM 3.14 z Radiem 2.15, a do tego kartę pamięci i na niej folder Android... Ogarniesz to szybko, spokojna głowa ;)

adrian1203
09.01.11, 00:55
a czy to możliwe, że nie będę musiał nic zmieniać aby uruchomić Andka?

Wersja ROM: 3.14.479.2
Wersja radia: 2.15.50.14

wersja rom z 10 kwietnia 2010. co to dla mnie oznacza?

2. po wgraniu Andka na kartę, wystarczy restart telefonu? jak wtedy wybierać który system chce używać ?

Smogg
09.01.11, 01:19
To trochę bardziej skomplikowane, acz w Twojej sytuacji - z tym romem - naprawdę nieznacznie ;)

Musisz ściągnąć taką wersję Androida, jaka Ci się spodobała (mówimy o wersji na kartę SD, wersja NAND to inna bajka), rozpakować ją (zazwyczaj jest to spakowane archiwum :P) tak, abyś na karcie SD miał katalog "Android".

Wchodzisz do tego katalogu z poziomu telefonu - np. Eksploratorem Windows, odpalasz plik: CLRCAD.exe (odpowiedzialny za dźwięk pod Androidem), a następnie plik haret.exe (ten z kolei uruchomi Androida) i Voila :]

Pierwsze uruchomienie Andka tworzy plik data.img, więc się nie przestrasz, że tak długo to trwa :P
Android nie wpływa na Windowsa (przynajmniej w tej wersji :P), nie usunie Ci żadnych kontaktów etc.
Dane spod Androida - np smsy - nie są dostępne pod Windowsem.
Wyłączenie i włączenie telefonu ponownie zabootuje Ci Windowsa, aby uruchomić Androdia - odpalasz znów 2 pliki.

adrian1203
09.01.11, 16:56
Android super działa :) dużo bardziej podchodzi mi ten system i chyba na długo zapomnę o WM...
Jest tylko jeden problem. Brakuje mi miejsca na instalacje czegokolwiek.

Czy zmiana karty pamięci coś pomoże? Myślałem o SanDisku 8GB (większa za droga a muzyki trzymać nie będę).

ArturN
09.01.11, 21:29
Jeżeli odpalasz Androida z karty to pomoże, jeżeli wersję NAND to to może być problem. Pojawiły się teraz wersje NAND z data2sd - tą mogę ci polecić, wtedy większa karta mile widziana, 8 GB powinna Ci wystarczyć :)

adrian1203
09.01.11, 21:32
nie, używam wersji z karty. a można w Androidzie zrobić jakiś backup listy aplikacji aby po zmianie romu androida zainstalować je ponownie? chce zmienić obecny na inny bo nie moge instalować prawie zadnych gier.

istnieje tez moze jakis pakiet dodatkowych sterownikow dla hd2 na androida aby poprawic wydajnosc graficzna? i jak odblokowac 560mb.. trzeba cos lmac, modyfikowac czy mozna to zrobic z karty androida

Smogg
09.01.11, 21:47
Różne buildy różnią się wydajnością... w tym i grafiki ;)

Z ramem - szczerze, nie wiem... nigdy nie patrzyłem na ilość ramu w moim Andku na SD xD

Co do backupu - Titanium Backup dla ustawień aplikacji, Life Saver dla SMSów i Historii Połączeń, konto Google dla kontaktów... no ale samą instalację pożądanych aplikacji musisz (chyba) przeprowadzić manualnie...