PDA

Zobacz pełną wersję : HTC Desire Z/ problem z Wifi



zetka33
17.03.14, 17:12
Witam

Mam problem z polaczeniem sie przez Wifi. Nie wyszukuje sieci , po wpisaniu nazwy sieci i klucza zabezpieczajacego jest komunikat ze moja siec jest poza zasiegiem . Moze cos zle wpisuje ? Moze gdzies cos trzeba zaznaczyc ?Moze ktos pomoze ?

Vinrael
17.03.14, 18:40
Bez większej ilości informacji to wróżba z fusów... Możliwe, że będzie trzeba zmienić kodowanie hasła na inne, albo za słaby sygnał, ale teraz nic nie powiemy na ten temat.

zetka33
17.03.14, 19:00
Nie za bardzo wiem , jakie informacje mam podac . Telefon kupilam przez allegro, ma androida 2.3.3.Adres MAC karty Wi-Fi :
7C:61:93:3B:6E:AA . Neta mam w Netii Predkosc do max 20 MB .
wchodze w ustawienia ---- sieci zwykle i bezprzewodowe ------wi-fi----- po wlaczeniu wifi mam caly czas komunikat Trwa skanowanie ..... Moja siec wyszukuje ale pod nazwa jest napisane poza zasiegiem.

zetka33
17.03.14, 22:07
Dodam jeszcze ,ze laczac sie z drugiego telefonu z Wi-Fi wszystko jest ok

Probowalam sie polaczyc uzywajac funkcji WPS by automatycznie polaczyc sie z siecia i tez lipa :( Tel wyszukuje inne sieci a moja jak znajdzie to pod nia jest napisane ,ze jest poza zasiegiem . Juz nie wiem co mam robic ? Moze cos trzeba zmienic w ustawieniach w routerze ? A jak zmienic kodowanie hasla na inne ?

Please pomozcie

Vinrael
19.03.14, 01:24
Możliwe, że router jest w niezgodnym standardzie IEEE (a/b/g/n/ac), white-list albo black-list na routerze, wyłączone DHCP na routerze, zbyt słaby sygnał z routera... Powodów może być wiele, naprawdę. Trudno jest w taki sposób określić na 100% czemu tak się może dziać.
Przede wszystkim, najlepiej stać w pomieszczeniu z routerem, przynajmniej odpada problem zasięgu.

Ale, ale, ale. Czy telefon łączy się z jakąkolwiek inną siecią Wi-Fi?

zetka33
19.03.14, 11:20
Możliwe, że router jest w niezgodnym standardzie IEEE (a/b/g/n/ac), white-list albo black-list na routerze, wyłączone DHCP na routerze, zbyt słaby sygnał z routera... Powodów może być wiele, naprawdę. Trudno jest w taki sposób określić na 100% czemu tak się może dziać.
Przede wszystkim, najlepiej stać w pomieszczeniu z routerem, przynajmniej odpada problem zasięgu.

Ale, ale, ale. Czy telefon łączy się z jakąkolwiek inną siecią Wi-Fi?

Udalo sie :))) DHCP bylo wylaczone wiec wlaczylam i zmienilam kanal na 10 ty :) Smiga jak trzeba :) Dzieki wielkie :)

Vinrael
19.03.14, 23:53
Proszę bardzo ;]