PDA

Zobacz pełną wersję : Telefon wyłącza się



krzoku4
15.04.14, 15:43
Witam Was moi drodzy. Więc przejde do szczegółów. Jestem posiadaczem HOX'a. 5 mc temu miałem wymieniany ekran, bo poprzedni przy upadku się rozlał, tak więc ekran został wymieniony w serwisie, wszystko fajnie i w porządku, śmigal jak nowy, a po okolo miesiącu zaczął się resetować i wyłączać, zauważyłem, że gdy poziom baterii spadnie poniżej 50% zaczyna się tak dziać, w dodatku gdy nie ma włożonej karty sim, a gdy jest włożona to może być 100%, włączy się, klikne menu albo jakąś apke jak zdążę i telefon się wyłącza, jak bym z niego baterię wyciągnął:D I drugi problem- przestała wysuwać się szufladka na sim. Da się to jakoś naprawić? miał ktoś podobne problemy?

Vinrael
17.04.14, 16:54
Jeśli chodzi o wysypywanie się systemu - polecałbym na dobry początek Hard Reset. Wygląda na to, że posypał się cały system w pamięci, to powinno pomóc.
Jeśli natomiast chodzi o szufladkę na SIM, możliwe że gdzieś karta się przycięła w środku - albo bym próbował delikatnie rozruszać szufladkę, albo rozebrać telefon/oddać do serwisu.

krzoku4
18.04.14, 10:48
Z sim faktycznie coś się przycięło, już działa jak należy... a Co do systemu, to wchodziłem w bootloader i przywracałem ustawienia fabryczne, ale nadal to samo. Telefon ładuje się całą noc- jest 100% baterii, odłączam od zasilania, z godzinę się pobawie (wifi i internet) i zostaje gdzieś 48% baterii... a gdy zrobię zdjęcie z flashem to telefon gaśnie. Dopiero jak go podłączę pod ładowarkę i odczekam ze 30 minut to się włącza, a gdy próbuje od razu włączyć to ładuje się do pulpitu, czasem tylko do logo HTC lub logo Orange i gaśnie... A chcialem jeszcze dodać, że czasem gdy jest podłączony pod ładowarkę i jest mniej niż ok 60% to też się wyłącza... Możliwe jest, że bateria nie trzyma napięcia czy coś w tym stylu?
Aktualna specyfikacja HOX'a 9brand Orange):
Android 4.2.2
HTC Sense: 5.0
Wersja oprogramowania: 4.21.69.3
Poziom HTC SDK API: 5.41
Wersja jądra: 3.1.10-g73bacb2
Wersja pasma podstawowego: 5.1204.163R2.31
Wersja kompilacji 4.21.69.3 CL265923

Chciałem wgrać starsze oprogramowanie, ale nie mam pojęcia jak tego dokonać, mimo że naoglądałem się tutoriali. Bootloader zablokowany jest, nic grzebane od nowości nie bylo

Vinrael
18.04.14, 21:58
Wygląda na albo mega skatowaną baterię (ciężkie warunki pracy jak np. wysoka temperatura) albo zwarcie rozładowujące telefon, ewentualnie uszkodzony układ sterowania ładowaniem/baterią. W tej kolejności bym to sprawdzał.

krzoku4
19.04.14, 00:16
wgrałem inny soft i nadal to samo
nagrałem filmik krótki:
https://www.youtube.com/watch?v=fW_ZlfOEajk&feature=youtu.be
przepraszam za jakość, kręcone starym fonem. Na końcu próbowałem zrobić zdjęcie z flashem- bo wtedy się przeważnie wyłącza, ale coś się zbuntował chciałem dodać, że gdy poziom baterii wynosi poniżej ok 50% to nawet z podłączoną ładowarką się wyłącza HTC...

Telefon ma 8 miesięcy. Nie wiem co robić, czy wymieniać baterię, bo szkoda mi już pieniędzy na niego... (700zł wymiana wyświetlacza+ coś tam robili bo sie grzał).
A podpowiesz mi jak sie sprawdza czy nie ma zwarcia lub ten układ? jestem w stanie sam to sprawdzić z miernikiem w ręku czy jakiś serwis jedynie?

krzoku4
19.04.14, 00:20
A co do baterii, to długo nie trzyma, lecz nie skacze jakoś tragicznie ten poziom- przy ciągłej zabawie przez 1,5h ze 100% spadło do 63% cały czas wifi oraz wgrywanie romów, więc widac że bateria siada, lecz nie powinien telefon nagle się wyłączyć przy 70%(tyle było na filmiku).

krzoku4
19.04.14, 10:36
Nagrałem jeszcze jeden- na sofcie Viperx'a. Ten filmik pokazuje że nawet pod ładowarką się wyłącza:(

https://www.youtube.com/watch?v=TXbGcCqqM58&feature=youtu.be

Vinrael
20.04.14, 02:33
Jeśli coś było grzebane - mam nadzieję że w Regenersis/na gwarancji... Oddaj raz jeszcze i tyle. Na zdiagnozowanie. Tylko nie tam, gdzie zapłaciłeś 700 złotych za naprawę O.O za 700 złotych to można nowego HOXa kupić ;E W normalnym serwisie nie powinni dużo wziąć.

krzoku4
20.04.14, 11:09
Niestety nie w Regeneris było to robione, a w zwykłym serwisie... Gwarancji już nie będzie. bo bootloader odblokowany i wcześniej ten wyświetlacz był wymieniany;/ a może pomóc wymiana baterii?

Vinrael
20.04.14, 22:23
Tylko jeśli bateria jest uszkodzona. W innych wypadkach dalej nic to nie pomoże.
I dalej jestem w szoku, że powiedzieli 700 złotych za naprawę. Skoro digitizer + LCD kosztuje około $50...
Complete Screen Assembly for HTC One X - Parts4repair.Com (http://www.parts4repair.com/complete-screen-assembly-for-htc-one-x/)

krzoku4
20.04.14, 22:54
To było niemal 6 miesięcy temu, wyświetlacz z robocizną liczyli 400 zł i tyle miało być, ale po podpięciu wyświetlacza nowego okazało się że nic nie widać i telefon się przegrzewał i też coś wymienili i potem już działało, a cała suma za te zabiegi wyniosła 700zł...No cóż, mądrość powraca po szkodzie, za te pieniądze już nowy HOX mógł być...