PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytania - m.in. wybór ROM'u Andka do HD2



macheck
19.12.14, 15:58
Witajcie

Zdaje sobie sprawę ze HD2 to juz stateczny dziadunio ale stwierdziłem że spróbuję jeszcze jednego poużywać zamiast wydawać kupe kasiory na jakieś nowe wynalazki :)

Używałem kilka lat temu HD2 na ROM-ie: "HD2_NDT_MIUI_GINGER_2.3.7_STABLE_V6.0_MAGLDR"
Pamiętam że byłem zadowolony.

Niestety po potężnym upadku telefonu płyta główna została uszkodzona (wg serwisu poopękany klej pod ramem i prockiem) - ekran i dotyk przeżył - telefon skończył na dnie szuflady.

Teraz udało mi się za bezcen dorwać HD2 z uszkodzonym ekranem ale z dobrą MB
Zrobiłem przeszczep i z 2 jest jeden cały :D

Niestety dawca ma WM 6.5 który mnie odrzuca.

Testowo wgrałem na NativeSD Nexus'a KitKat.
Niby wszystko pięknie ale z ekranem na min, używając fona tylko testowo bez wkładania karty sim i bez internetu, baterie zjada w max 10h gdzie używany jest max przez 30 min (głównie Ebooki). Przy używaniu jako telefon + obsługa maili to ładowanie wymagane 2-3 razy dzienne.
taka sytuacja jest niedopuszczalna :) więc jest decyzja instalki andka bezpośrednio w fonie zamiast WM


Wracając do meritum:
1. Warto rzucać się na nowsze andki czy może wybrać coś starego (np ten co kiedyś miałem) ?
2. Co polecicie z ROM'ów dostępnych w sieci?
3. Aby zwiększyć RAM przerzucając go na karte SD - nie zwiększy się pobór prądu analogicznie jak przy NativeSD ?

Wymagania:
1. Instalacja w NAND (aby baterii mało zżerało)
2. optymalizacja pod energo-oszczedność.
3. stabilność
4. używany ma być do dzwonienia, maili (zamiast sms), eBooki, audioBooki itp - ogólnie mało wymagające wydajnościowo

A miało być "szybkie pytanie" - Sorki za słowotok :P

Mam nadzieję że jeszcze ktoś tu zagląda i podpowie :)

Z góry dzięki




EDYTA:
Temat nieaktualny - do zamknięcia / wykasowania

Pzdr.