PDA

Zobacz pełną wersję : HTC One M7 - zapętla się na starcie, ADB go nie wykrywa, S-on, Factory Reset nie dzia



Solmyr
21.04.15, 16:31
Witam,
Dostałem od kuzyna telefon HTC One M7.
Problemy są takie:
telefon uruchamia się, pokazuje się logo HTC, po kilku sekundach następuje restart telefonu i tak cały czas.
Po kilku próbach (za pierwszym i kolejnym razem nie reagował, a teraz już wchodzi za każdym razem) udało mi się wejść do bootloadera.
Informacje z telefonu:
M7_UL PVT SHIP S-ON RH
HBOOT-1.57.0000
RADIO-4T.29.3218.08
OpenDSP-v32.120.274.0909
OS-6.09.401.11
eMMC-boot 2048MB
Nov 12 2014, 22:08:05.0

Po wejściu do bootloadera mam dostępne tylko te opcje:
FASTBOOT
RECOVERY
FACTORY RESET
SIMLOCK
CHECK SMARTSD
IMAGE CRC
SHOW BARCODE.

Po wejściu do FASTBOOTa są dostępne opcje:
BOOTLOADER
REBOOT
REBOOT BOOTLOADER
POWER DOWN.

Po podłączeniu kablem do kompa - jest wykrywane urzędzienie na USB ale jego identyfikator to ROOT\PARPORT\0000
Moja płyta główna MSI 790GX-G65 nie posiada portu równoległego, sprawdzałem w BIOSie - jest włączony serial port na 3F8/IRQ4 tylko.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/883253?wa=wsignin1.0
Powinno mi wykryć telefon w Menedżerze Urządzeń jako Android Device albo tak jak inne, np tableta - Urządzenie przenośne. Niestety nie wykrywa.

Uprzedzając pytania:
kabel USB->MicroUSB jest sprawny, zrzuca co chcę z innego telefonu jak i z tableta.
Próbowałem na innych kablach USB - nadal jest to samo.
Próbowałem w innych portach USB na płycie głównej, przed restartem kompa, po - bez znaczenia.
Mam zainstalowane sterowniki HTC Driver 4.10.0.001, HTC_BMP_USB_Driver_x86_1.0.5375, do tego pakiet Android SDK, JRE itd, sterowniki google USB driver itd... Pakiet HTC Sync chwilowo odinstalowany.

Po wybraniu Factory Reset telefon wykonuje tą operację, po czym po restarcie pojawia się ikona z trójkątem i wykrzyknikiem. Brak możliwości lub uprawnień do zapisu.
Po wybraniu Recovery jest identycznie to samo.

Po przekopaniu się przez połowę internetu wiem, że jest za to odpowiedzialny S-on.

Pytanie:
jak zmusić telefon by został normalnie wykryty w DevMgr albo żeby się cały czas nie zapętlał.
Dodam oczywiście, że wszystkie próby ożywienia sprzętu są dokonywane gdy bateria jest naładowana do 100%.


Ktoś potrafi pomóc?????

Pozdrawiam,
Solmyr.

stallpek
28.04.15, 13:46
przejrzę to i dam CI znać pw!